آشنایی با باغ گل های اصفهان

 

باغ گل های اصفهان, قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان, تصاویر باغ گل های اصفهان

باغ گل های اصفهان

 

معرفی باغ گل های اصفهان

یکی از مکان های دیدنی شهر اصفهان، باغ گل های آن است. این باغ به وسعت 67000 متر مربع، بیش از هزار گونه گل در آن کاشته و نگهداری می شود. باغ گل های اصفهان در ميدان بزرگمهر، ابتدای خيابان سلمان فارسی واقع شده است.

باغ گل های اصفهان

باغ گل های اصفهان در نزدیکی میدان و پل بزرگمهر و در کنار رودخانه زاینده رود یکی از نقاط دیدنی شهر اصفهان به شمار می رود. در این باغ که در زمینی به وسعت 67000 مترمربع ایجاد شده است هزاران نوع گل از همه گونه به کاشته شده است.

 

باغ گل های اصفهان در سال 1370 هجری شمسی ساخته شد.

 

باغ گل های اصفهان یکی از جاذبه های گردشگری زیبا و متفاوت شهر اصفهان است. به هنگام سفر به شهر اصفهان پیشنهاد می کنیم از باغ گلها دیدن کنید که تجربه ی جدیدی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

در مرکز باغ گل های اصفهان طرحی از فرش ایرانی اصیل به مساحت 1860 متر مربع با گل های متنوع قرار داده شده است.

 

آدرس باغ گل های اصفهان, مکان باغ گل های اصفهان, مجموعه های باغ گل های اصفهان

نقشه ی مکان باغ گل های اصفهان

 

در باغ گل های اصفهان قسمت های مختلفی وجود دارد.

باغ گل ها دارای قسمت هایی چون باغ صخره ای، برکه، محوطه مخصوص کودکان، محوطه باغ، آب نما، باغ رز، آمفی تئاتر روباز، آبشار و برکه، طرح گل فرشی ایرانی، گلخانه، مجموعه پرچین، باغ گیاهان دارویی و خوراکی، باغ سوزنی برگان، باغ گیاهان پیازی، باغ گل رز، مجموعه گونه های زنبق، مجموعه گونه های داوودی و کلبه ای روستایی می باشد.

 

باغ سوزنی برگان :

در قسمت منتهی الیه باغ، محوطه ای وجود دارد که در آن انواع درختان برگ سوزنی کاشته شده است. این محوطه حدود 2166 متر مربع مساحت دارد. تنوع گونه های این بخش بیشتر از 86 گونه است.

 

درباره ی باغ گل های اصفهان, تصاویری از باغ گل های اصفهان, تصاویری از باغ گلهای اصفهان

قسمت سوزنی برگ های باغ گل های اصفهان

 

آب نما :

در گذرگاه های اصلی و فرعی باغ آب نماهایی به اندازه ی 40 در 80 سانتیمتر با فواره هایی تزیین شده اند تا بر زیبایی و طراوت این باغ بیافزاید. آب مورد استفاده در این آب نماها و فواره ها از مرکز باغ به آب نماها متصل شده است که آب در آن به صورت چرخشی حرکت می کنند. جوی آب طراحی شده در وسط باغ، که حدود 300 متر طول دارد، یادآور باغ های ایرانی است. معابر باغ که تقریباً 5000 متر مربع است با سنگفرش های گرانیتی در طرح های گوناگون فرش شده است. همه ی این معابر در مرکز به یک فضای باز می رسند.

 

مکان باغ گل های اصفهان, مجموعه های باغ گل های اصفهان, قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان

آبنما و محوطه ی گذرگاه های باغ گل های اصفهان

 

آبشار و برکه :

در قسمت جنوب شرقی باغ گل ها، برکه و آبشار قرار دارد. مساحت برکه حدود 3500 متر مربع ساخته شده است. آب از آبشار به داخل برکه می ریزد. در ساخت آبشار و برکه از انواع سنگ های رودخانه ای استفاده شده است تا آن ها را کاملا طبیعی نشان دهد. در این برکه از گیاهان آبزی همچون زنبق و نیلوفر آبی پرورش داده می شود.

 

ارتفاع این آبشار زیبا حدود 4 متر است.

 

تصاویر باغ گل های اصفهان, درباره ی باغ گل های اصفهان, تصاویری از باغ گل های اصفهان

تصویر آبشار و قسمتی از برکه ی باغ گل های اصفهان

 

فرش :

در مرکز باغ گل های اصفهان طرحی از فرش ایرانی اصیل به مساحت 1860 متر مربع با گل های متنوع قرار داده شده است. برای ترنج فرش از انواع نشاء گل ها استفاده کرده اند. این فرش به گونه ای طراحی شده تا گل های متناسب هر فصل جلوه ای تازه به آن بدهند.

 

قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان, تصاویر باغ گل های اصفهان, درباره ی باغ گل های اصفهان

فرش گل در باغ گل های اصفهان

 

گلخانه :

به خاطر شرایط اقلیمی اصفهان و کم بودن گل در فصل زمستان، در ضلع شمال شرقی باغ گل ها، گلخانه ای به مساحت 700 متر مربع ساخته اند. که انواع اقلیم برای نگهداری از گل ها را در هر فصل و شرایطی ممکن کند.

 

معرفی باغ گل های اصفهان, آدرس باغ گل های اصفهان, مکان باغ گل های اصفهان

گلخانه ی باغ گل های اصفهان

 

باغ گياهانی دارويی و خوراكی :

در قسمت شمالی باغ فضای یه مساحت 1170 متر مربع قرار دارد که حدود 132 گونه از انواع گیاهان دارویی و خوراکی که در مناطق مختلف ایران است، وجود دارد. این گونه ها را بر اساس یک سری مطالعات، انتخاب کرده و در آنجا کاشته اند.

 

قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان,مکان باغ گل های اصفهان,معرفی باغ گل های اصفهان

باغ گیاهان داروئی باغ گل های اصفهان

 

آمفی تئاتر روباز :

در ضلع شرقی باغ و در انتهای محور اصلی یک آمفی تئاتر روباز قرار گرفته است که برای برگزاری نمایشگاه های مختلف و مراسم جشن و سخنرانی از آن استفاده می شود. از تنه ی درختان برای صندلی فضای آمفی تئاتر استفاده شده است. ظرفیت آمفی تئاترباغ گل های اصفهان حدود 250 نفر می باشد.

 

مجموعه های باغ گل های اصفهان,آدرس باغ گل های اصفهان,تصاویری از باغ گلهای اصفهان

آمفی تئاتر روباز در باغ گل های اصفهان

 

باغ گیاهان پیازی :

باغ گیاهان پیازی، مساحتی بیش از 740 متر مربع دارد، در این قسمت حدود 38 گونه از گیاهان پیازی وجود دارد که با شرایط آب و هوایی اصفهان سازگار هستند. از جمله: لاله، نرگس، لاله واژگون، زنبق هندی و … .

 

قسمت های مختلف باغ گل های اصفهان,درباره ی باغ گل های اصفهان,تصاویری از باغ گلهای اصفهان

گیاهان پیازی در باغ گل های اصفهان

 

 

 

شیو صورت چیست؟ مزایا و معایب شیو صورت خانم ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.