آشنایی با نحوه عملکرد ، انواع ، مزایا و معایب کمپرسور اسکرال دی (5)

آشنایی با نحوه عملکرد ، انواع ، مزایا و معایب کمپرسور اسکرال – دی
کمپرسور اسکرال

در هنگام خرید کولر گازی به برچسب انرژی آن دقت کنید این برچسبها حاوی اطلاعاتی است که مصرفکنندگان میتوانند انواع مختلف این دستگاه را با توجه به شاخص مصرف انرژی تعیین شده، ردههای بازدهی انرژی (A تا G)، مقایسه نمایید. با توجه به کیفیت بسیار بالای کولر گازی های برند پاناسونیک، حدودا از 10 سال قبل خریداران زیادی وجود دارد که کم کم کمپرسور های آنها فرسوده و در نهایت خراب می شوند که می توانید با کمک فروشگاه سرما سیستم اقدام به تهیه و خرید و فروش کمپرسور اسکرال پاناسونیک کنید. از نظر قیمت دستگاه های تهویه، تعویض و یا نعمیر کمپرسور نیز بهتر است از قبل اطلاعاتی داشته باشید؛ سپس دست به انتخاب بزنید و بهترین دستگاه موجود را انتخاب کنید. اسکرول در حال چرخش به میل لنگ کمپرسور وصل شده است. کمپرسور اسکرال یا اسکرول از انواع کمپرسور جابجایی مثبت می باشد که گاز مبرد را با حبس کردن آن بین دو اسکرال و چرخاندن آن اسکرال ها موجب تراکم گاز می شود . در کمپرسورهای اسکرول به علت عدم وجود سوپاپ مکش و سوپاپ فرستنده، مشکلاتی همچون رسوبگیری مجاری سوپاپها و خرابی فنر و پولکهای صفحه سوپاپ که متعاقباً موجب پایین آمدن عملکرد کمپرسور میگرند بوجود نخواهد آمد.

کمپرسور اسکرال

کولر گازی با چه نوع کمپرسوری بخریم کمپرسورهای اسکرول (Scroll)، پیستونی (Reciprocating) و روتاری (Rotary)؟ کمپرسور یا موتور کولر گازی یکی از اصلیترین اجزاء کولر گازی است که وظیفه گردش گاز را در مدار (سیکل) کولر گازی دارد. کمپرسور های روتاری به کمپرسورهای دورانی – پیستونی نیز شهره هستند. ۱.وقتی فشار سیال مبرد بالا میرود باعث افزایش دمای تقطیر سیال شده و مبرد در دمای محیط و در کندانسور به مایع تبدیل میشود. کمپرسور اسکرول دارای دو صفحه مارپیچ است که یکی از آنها ثابت و دیگری متحرک است زمانی که گاز از دریچه ورودی به داخل محفظه میرود صفحه مارپیچ متحرک با چرخش ۳۶۰ درجه گاز را فشرده میکند کمپرسور اسکرول نسبت به تمام کمپرسورها از بازده و عملکرد بهتری برخوردار است و بیشترین بازده را میان کمپرسورهای اسپیلت دارد و قیمت آنها کمی بالاتر است. در کمپرسور اسکرول Scroll یا پیچکی پایین بودن سروصدا و لرزش و قابلیت اطمینان و قیمت رقابتی این کمپرسور با سایر کمپرسور ها از مزایای کمپرسور پیچکی می باشد و باعث شده که مورد توجه صنایع خانگی و .. قرار گیرد. ابعاد بزرگ و نسبت “ظرفیت به وزن” پایین در مقایسه با سایر کمپرسورها.

در سیستم های VRF دیجیتال ، این کمپرسورها در کنار یک سامانه کنترل پیشرفته ، سیستم تهویه فوق هوشمندی را به وجود می آورند . در صورتی که پس از مشاهده کاتالوگ کمپرسور اسکرال سوال و یا نیاز به راهنمایی دارید و همچنین می خواهید لیست قیمت کمپرسور اسکرال پاناسونیک را دریافت کنید می توانید با کارشناسان فروشگاه سرما سیستم تماس حاصل فرمایید. نسب طول به عرض کمپرسور اسکرال کوپلند ZR61KCE در حدود ۲۴۶/۲۴۶ میلی متر و فضای آزاد داخلی این کمپرسور ۴٫۱ لیتر است. کمپرسورهای اسکرول نسبت به کمپرسورهای پیستونی فضای کمتری را اشغال میکند. این موارد اساس کار یک اسکرول را تشکیل می دهند در ادامه در رابطه با تقسیم بندی و انواع این نوع از کمپرسور باد بیشتر صحبت می کنیم. مبرد به محفظه ورودی تحت فشار ساکشن وارد شده زیرا محفظه ورودی کمپرسور به بدنه محدود شده است. روش کنترل بار در آنها بسیار بهتر از کمپرسورهای پیستونی بوده وتوسط کنترل جرم در ورودی کمپرسور انجام میگردد انواع کنترل بار دیجیتال وآنالوگ آن موجود بوده ودر روند کنترل ظرفیت کمپرسور استفاده از روش کنترل دبی جرمی گاز در ورودی ارجحیت دارد . روتور کار گذاشته شده با تلورانس پائین در داخل کمپرسور تعبیه گردیده است . This  po​st h᠎as ​been created with the help  of G SA Con​tent G en er ator Demov᠎ersion!

در طول مرحله اول مبرد از طریق لبه ها به داخل دو اسکرال کشیده شده و پس از اتمام این مرحله لبه های مورد ذکر مجددا اینکار را تکرار می نمایند و بسته می شوند . در طول مرحله دوم حجم بین این دو اسکرال در اثر حرکت کاهش یافته و فشار مبرد افزایش می یابد و در اتمام مرحله دوم فشار به فشار دیسشارژ خواهد رسید در مرحله سوم لبه های داخلی اسکرال مبرد پر فشاررا به دهانه خروجی رانده و از این طریق مبرد از کمپرسور خارج می گردد . که در مرحله مکش ابتدا جریان گاز وارد کمپرسور می شود و با چرخش مارپیچ متحرک گاز ها وارد شده در داخل مارپیچ گیر می کند. این نوع کمپرسور برای مناطق گرمسیری و بسیار گرم مناسب است، این کمپرسور بیشتر در قدرتها و توانهای بالا ۲۴۰۰۰ کاربرد دارد و نسبت به کولر پیستونی مصرف پایینتری دارد. شما می توانید با تغییر دور موتور ظرفیت برودتی دستگاه را کنترل کنید در واقع استفاده از کمپرسور های دیجیتال می تواند بازدهی بسیار بیشتری نسبت به نوع آنالوگ داشته باشد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از کمپرسور کوپلند zr 190 ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.