آمریکا برای شهادت خانواده هسته ای بیش از 4 میلیارد دلار جریمه کرد


معاون امور بین الملل و ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از صدور حکم قضایی آمریکا در پرونده حقوقی برخی خانواده های شهدای هسته ای علیه دولت، نهادها و کارکنان آمریکا خبر داد. .

به گزارش ایسنا، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر و امور بین الملل قوه قضائیه اعلام کرد: هدف از مقابله و پیشگیری از نقض تعهدات بین المللی در شعبه 55 حقوقی دادگستری تهران به وقت آمریکا به وقت آمریکاست. و رفتار وحشیانه ناشی از اقدامات تروریستی با کمک دولت صهیونیستی که منجر به خسارات جسمی، روانی و مالی شهدای دانشمندان هسته ای و خانواده های آنها شد. و 300 میلیون دلار خسارت مادی، معنوی و کیفری.

در حکم دادگاه خسارت مادی و معنوی شاکی بالغ بر 2 میلیارد و 10 میلیون و 50 میلیون دلار جزای نقدی بوده و این مقدار نیز مجازات شده است.

متقاضیان این پرونده خانواده سه دانشمند شهید هسته ای کشورمان و یکی از دانشمندان رزمنده هسته ای و سه همسر شهید هسته ای هستند که در این پرونده قربانیان جانباز و تروریست هستند.

متهمان این پرونده شامل 37 فرد و شخصیت حقوقی آمریکایی از جمله دولت آمریکا، باراک اوباما، دونالد ترامپ، وزارت خارجه آمریکا، برایان هاوک، مایک پمپئو، اشتون کارتر، وزارت دفاع آمریکا، آژانس امنیت ملی آمریکا، دولت ایالات متحده، باراک اوباما، دونالد ترامپ، وزارت امور خارجه ایالات متحده، برایان هوک، مایک پمپئو، اشتون کارتر، وزارت امور خارجه ایالات متحده، آژانس امنیت ملی ایالات متحده، وزارت امور خارجه ایالات متحده. و غیره

مبنای حقوقی صلاحیت این دادگاه، قانون رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت های خارجی و مقررات اداری آنها در صلاحیت قوه قضائیه ایران است.

توجه داشته باشید که پس از وصول و تشکیل پرونده، دادگاه بدوی، دادخواست و ضمیمه را با ترجمه رسمی برای متهم ارسال کرد و علیرغم اطلاع از سوی دفتر نگهبان جمهوری اسلامی ایران در آمریکا، دادگاه بدوی. پاسخگویان در دادگاه حاضر نشدند و لایحه دفاعیه را ارسال نکردند.

دلایل انتساب این جنایات به ایالات متحده نیز توسط شعبه تحقیق بیان شده است، از جمله موارد زیر:

1. بر اساس استدلال های متهمان و اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی در پرونده های جنایی، دولت صهیونیستی جنایات علیه قربانیان تروریسم را ثابت کرده است.
2. آمریکا نقش موثری در استقرار، تقویت و حمایت از رژیم صهیونیستی به عنوان یک دولت تروریستی داشته است.
3. آمریکا سالانه میلیون ها دلار مستقیماً به دولت صهیونیستی در زمینه کمک های مالی، اقتصادی، کمک، آماده سازی و کمک های نظامی ارائه می کند.
4. کنگره آمریکا قوانین متعددی را در حمایت از این قاعده تصویب کرده است.
5- دولت صهیونیستی عموماً تحت حمایت مستقیم و غیرمستقیم آمریکا قرار دارد و مسئولیت تمامی اقدامات اعم از کمک، کمک و کمک به اقدامات تروریستی علیه دانشمندان ایرانی بر اساس اصول بین المللی بر عهده آمریکاست. قانون.
6. از آنجایی که ترور دانشمندان هسته‌ای و خانواده‌های آنها نتیجه حمایت همه جانبه و تصادفی خوانندگان اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی علیه دانشمندان ایرانی است، دادگاه برای آسیب‌دیدگان کمک‌های بلاعوض ایجاد کرده است.

یادآور می‌شود که دادگاه‌های آمریکا در رژیم‌های مختلف احکامی علیه ایران صادر کرده‌اند و دولت ایران و چندین سازمان و سازمان دولتی را به مجازات غیابی محکوم کرده‌اند که مجازات یا مجازات‌هایی در پی خواهد داشت. از این رو دادگاه های ایران نیز بر خلاف استثنای حکومت ایران، پرونده های مختلفی را علیه دولت و مقامات آمریکایی تشکیل و دستورات قانونی صادر کرده اند.

معاون حقوقی دادستان در امور بین‌الملل گفته است که برخورد قانونی با این پرونده‌ها جدا از دادرسی کیفری است و ایران از این جرایم در برابر مجرمانه استفاده کرده یا دارد.

انتهای پیام/


soresec

Check Also

راه ها و ساختمان های حوزه شهرسازی به نام شهدا مزین شود

اسنا / یزد مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران خواستار احداث راه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.