اعتراض به طرح جدید نظامی برای جذب نیرو در هند/قطع اینترنت

مقامات دهلی خدمات اینترنت را در چندین بخش از ایالت بیهار شرق هند قطع کردند.

به گزارش رویترز، اقداماتی از سوی دولت هند برای توقف تجمعات عمومی و اعتراضات خشونت آمیز به برنامه استخدام ارتش انجام شد.

در اعتراضات علیه سیاست جدید نارندرا مودی، نخست وزیر هند برای استخدام موقت نیرو در برخی مناطق هند، دست کم یک نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

دولت دهلی گفته است که سیستم “آگنیپس” یا “ریشه آتش” افراد بیشتری را با قراردادی چهار ساله به ارتش می آورد تا میانگین عمر 1.38 میلیون نیروی مسلح هند را کاهش دهد و هزینه های فزاینده بازنشستگی را کاهش دهد.

معترضان، به ویژه جوانان، می گویند که این برنامه شانس آنها را برای یافتن شغل دائمی در نیروی دفاعی که حقوق ثابت، مستمری و سایر مزایا را تضمین می کند، محدود می کند.

اعتراض به طرح جدید نظامی برای جذب نیرو در هند/قطع اینترنت

اعتراضات در هند

بسیاری از مردم در بیهار، تلانگانا، اوتار پرادش و بنگال غربی علیه این برنامه اعتراض کرده اند.

یک افسر ارشد پلیس در بیهار گفت که رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و واتس اپ در 38 منطقه از 15 منطقه بیهار مسدود شده است. معترضان قطارها و اتوبوس های مسافربری را به آتش کشیدند.

پلیس حداقل 250 نفر را در اوتار پرادش، پرجمعیت ترین ایالت هند دستگیر کرده است. برخی از معترضان پلیس را به استفاده از زور متهم کرده اند. وزیر دفاع هند همچنین خواستار پیوستن مردان جوان به ارتش تحت این طرح جدید شده است.

اعتراض به طرح جدید نظامی برای جذب نیرو در هند/قطع اینترنت

اعتراضات در هند

رئیس نیروی دریایی هند نیز روز جمعه گفت که اعتراضات غیرقابل پیش بینی است و می تواند منجر به سوء تفاهم از سیستم جدید شود. وی افزود: انتظار چنین اعتراضی را نداشتم. این یکی از پیشرفته ترین پیشرفت های مدیریت منابع انسانی است که تاکنون در ارتش هند اتفاق افتاده است.

دولت هند می گوید اصلاحات جدید بیکاری و هزینه های نظامی را کاهش می دهد و وعده ایجاد میلیون ها شغل بیشتر برای جوانان هندی را می دهد. طرح جدید برای افراد 17.5 تا 21 سال در نظر گرفته شده است. افراد منتخب به مدت چهار سال به نیروهای مسلح هند خواهند پیوست و پس از آن تنها یک چهارم باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/


soresec

Check Also

دستگیری پزشک قلابی در کرج

ایسنا/ البرز دانشگاه علوم پزشکی آلبرز از دستگیری یک پزشک قلابی زیبا در کردستان خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.