الکترود جوشکاری آرگون ، تنگستن آرگون گاز آرگون تنگستن جوشکاری تیگ

الکترود جوشکاری آرگون ، تنگستن آرگون – گاز آرگون تنگستن جوشکاری تیگ
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

این تنش را با گازهای بی اثر مانند آرگون و هلیوم نمی توان کاهش داد. Russell Meredith از الکترود تنگستنی همراه با گاز خنثی هلیوم برای جوشکاری فلز منیزیم استفاده کرد. جوشکاری تنگستن گاز خنثی یا Tungsten Inert Gas که به اختصار به آن TIG گفته می شود. در این مقاله جوشکاری co2 را همراه با انوع و کاربرد های آن بررسی خواهیم کرد. نفوذ بیشتر باعث بهبود بیشتر در جوشکاری شده و استحکام بیشتری را به وجود می آورد. در جوشکاری CO2 می توان فلزات با جنس و ضخامت مختلف را جوشکاری کرد و در مدت زمان کمی اتصال های زیادی را برقرار کرد. اگر از قدرت کم استفاده کنید نمی توانید بدرستی قطعه را جوش دهید و اگر هم از توان زیاد استفاده کنید خود قطعه ذوب خواهد شد . با گذراندن این دوره با کلیه مباحث از صفر تا صد آشنا خواهید شد. ما همواره در توضیحات خود از نوع آرگون اشاره نموده ایم ، باید در نظر داشته باشید که تنگستن تیگ نیز خوانده خواهد شد. سیم جوش ها با توجه به جنس فلز متفاوت هستند و برای هر فلزی باید از سیم جوش متناسب آن فلز استفاده کرد تا فرایند جوشکاری با استحکام بیشتری انجام شود.

این روش نیاز به مهارت تغییر در لحظه خاصی ندارد.

استفاده از پروفیل ها و ورق های استیل در تولید لوازم منزل و وسایل دکوراتیو خانه و همچنین مبلمان نیز کاربرد وسیعی پیدا کرده است. کاربرد این دستگاه در واقع همان جوشکاری با روش co2 است. در جوشکاری به روش co2 با متمرکز کردن حرارت قوس، می توان نفوذ بیشتری ایجاد کرد. در این روش علاوه بر دستگاه جوش یک مخزن گاز هم وجود دارد که باید در انتخاب آنها به کیفیت بالای آنها دقت کرد. در این روش باید به ولتاژ دقت کرد و آن را در مقدار کم قرار داد. اگر می خواهید بیش از فقط یک دقیقه یا دو دقیقه ، هر مقدار جوشکاری انجام دهید ، می خواهید آن را بپوشانید زیرا سوختگی ماوراء بنفش سریع اتفاق می افتد! مقدار ولتاژ بین الکترود تنگستنی و سطح کار، ولتاژ قوس نامیده می شود. بهتر است در ماشین جوشکاری CO2 تزریق الکترود در لحظه شروع قوس با سرعت پایین انجام شده و رفته رفته سرعت به حد مطلوب برسد. این روش نیاز به مهارت تغییر در لحظه خاصی ندارد. با توجه به اینکه این روش کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف و موارد ساختمانی دارد، این فاکتور الزامی است. داشتن نشان استاندارد اجزاء جوشکاری به روش co2 بسیار مهم و ضرورری است.

جوشکاری آرگون

جوشکاری به روش CO2 با لایه محافظ ،استحکام اتصال را بسیار بالا می برد. کار جوشکاری ارگون را میتوان جزو حرفه های پردرامد نامید. در برخی از موارد و کاربرد های جوشکاری به روش co2 ممکن است پاشش صورت پذیرد و موجب آسیب دیدگی شود. روش کار در جوش co2 به گونه ای است که هنگام کار باید به عوامل مختلفی دقت کرد. فقط افراد واجد شرایط باید این تجهیزات را نصب، راه اندازی، تعمیر و نگهداری کنند. در جوش CO2 به دلیل این که تجهیزات و ادوات جوشکاری نسبت به جوشهای دیگر بیشتر است لذا عیوب آن هم نسبت به جوشهای دیگر بیشتر است که در حد ممکن باید از مواد مصرفی مناسب مانندگاز CO2 مرغوب و خالی از رطوبت، سیم جوش متناسب با زاویه جوشکاری و قطعهکار عاری از کثیفی مانند چربی، زنگ زدگی، اکسیده بودن، رنگ و رطوبت استفاده کرد. مولد های الکتریکی یکی دیگر از تجهیزات مهم در امر جوشکاری آرگون می باشند. منطق پشت این امر به گونهای است که اگر شخصی نیاز به خاموش کردن سریع گاز در مواقع اضطراری داشته باشد ، دیگر مجبور نیست وقت خود را صرف خاموش کردن دریچه ای کند که کاملاً باز است.

خوشحال میشویم اگر نکتهای در این رابطه میدانید، در قسمت دیدگاه این نوشته با ما به اشتراک بگذارید. نامهاي تجارتي هلي آرک يا هلي ولد نيز به دليل معروفيت نام اين سازندگان در خصوص ماشينهاي جوش تيگ باعث شده بعضاً اين نوع جوشکاري با نام سازندگان هم شناخته شود. بالا بودن درجه حرارت در قوس جوشکاری co2 ، این گاز را به مونوکسید و اکسیژن تجزیه می کنند و باعث می شوند تا اکسیداسیون کم شود. در این نوع جوشکاری بیشتر از گاز هیدروژن و اکسیژن استفاده می گردد. در جوشکاری co2 از سیم جوش استفاده می شود. غالبا فلزات با استفاده از سیم فیلر جوشکاری می شوند که ساخته شده از آلیاژی است که مناسب نوع و محل جوشکاری و همچنین جنس قطعه کار باشد. گاز co2 در مقایسه با آرگون و هلیوم از قیمت کمتری برخوردار است و کار با روش جوشگاری co2 موجب کاهش هزینه ها نیز می شود و صرفه اقتصادی بیشتری دارد. استفاده می شود. هر کدام از این سیم جوش ها ،مناسب با فلزی باید انتخاب شود که قصد اتصال دادن آنها را داریم. در پاسخ باید گفت” از رایج ترین روشهای جوشکاری در صنایع نظامی، دریایی، هوایی و نیروگاههای برق و پتروشیمی و …  This  da ta w as do ne by GSA ​Content  Generato r DE​MO .

در ادامه به علل استفاده از گاز co2 در جوشکاری CO2 فولاد های کربنی اشاره می کنیم. از مزایای جوشکاری بدون کپسول می توان به سهولت در حمل و کم جا بودن آن نیز اشاره کرد. مشعل (تورچ): از مشعل برای جریان الکتریکی، گاز محافظ و سیم جوش و رساندن آن به حوضچه استفاده می کنیم. در نتیجه استفاده از جریان متناوب منجر به کاهش گرمای الکترود شده و طول عمر آن را افزایش میدهد. اگرچه تأثیر آن بیشتر بر روی پهنای جوش بیشتر دیده می شود تا در نفوذ جوش ، سرعت پیشروی به خاطر تأثیری که بر قیمت و هزینه دارد بیشتر مورد اهمیت می باشد. به دستگاه جوشتان گوش دهید:یک دستگاه جوش سالم صدایی رسا و یکنواخت دارد؛ در حالی که دستگاه ضعیف صداهایی عجیب تولید می کند. در این فرایند تخلیه بار الکتریکی بین دو الکترود منجر به یونیزه شدن گاز آرگون شده و حرارت بسیار بالایی تولید می کند. جوش مگ یا دی اکسید کربن به دلیل تولید جرقه کمتر برای جوش فلزات مغناطیسی و غیر مغناطیسی مورد استفاده فراوانی دارد. جوشکاری به روش co2 یکی از حالت های جوشکاری میگ است.جوشکاری میگ مگ در واقع جوشکاری قوسی با لایه محافظ و الکترود مصرفی است.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.