اواپراتور چیلر چیست بیلدینگ پلاس (7)

اواپراتور چیلر چیست – بیلدینگ پلاس
اواپراتور صفحه ای

در سیستم اواپراتور به دلیل کاهش دمایی که در لوله های آن اتفاق می افتد، موجب تقطیر رطوبت موجود در هوا می شود و به شکل مایع روی فین ها و صفحات اواپراتور جمع می گردد. در این سیکل ابتدا گاز مبرد وارد کمپرسور شده، و فشارش افزایش مییابد، سپس وارد کندانسور شده حرارت خود را به محیط بیرون میدهد و تبدیل به مایع میشود، در مرحله بعد با عبور از شیر انبساط، افت فشار پیدا کرده و دمای تبخیرش پایین میآید و آماده ورود به اواپراتور میشود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کندانسور و اواپراتور چیلر و انواع دیگر تجهیزات آن و نیز انواع سیستم های تهویه مطبوع و استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید. از این نوع اواپراتورها برای خنککاری مایعات در سیستمهایی مثل تهویه مطبوع و یا سیستمهای خنکسازی نیروگاهها استفاده میشود. این امر اواپراتورهای از نوع پوسته و لوله را به تجهیزات پرکاربرد و پراستفاده در ساختار دستگاه های چیلر تبدیل نموده است. سطح تبادل کننده حرارت در اواپراتور چیلر از نوع صفحه ای نسبت به نوع پوسته و لوله بیشتر است و در ابعاد کوچکتر می توان حرارت زیادی را منتقل کرد ولی قیمت این اواپراتورها نسبت به پوسته و لوله بیشتر بوده و به اندازه آن قابلیت تحمل فشارهای بالا را ندارد.

اواپراتور صفحه ای

This content was ᠎done with G᠎SA Content Ge nerato​r DE​MO!

بافل ها : بافل قطعه ایست که بصورت عمود روی لوله ها نصب می شود و به آب حرکت سینوسی می دهد تا مسیر برای آن طولانی تر شود و انتقال حرارت بهتر انجام شود. در موقع ساخت اواپراتور چیلر ، پس از قرار دادن ستاره های آلومینیومی در داخل لوله های مسی، آنها را از یک غلطک عبور داده تا ستاره ها محکم به جداره داخلی چسبیده تا در موقع عبور ماده مبرد از داخل لوله مسی از جای خود حرکت نکنند. ما در صورت نیاز در ساخت اواپراتور چیلر برای ایجاد جریان مغشوش و بهبود انتقال حرارت، درون لوله های مسی، ستاره های پنج پر آلومینیومی تعبیه می کنیم. ایجاد ثبات و نگهداری از لولههای مسی، به حداقل رساندن ارتعاشات ایجاد شده در اثر جریان سیال و ارتقای بازدهی انتقال حرارت را می توان از مهمترین کارکردهای صفحات بافل برشمرد. اواپراتور چیلر یکی از قسمت های اصلی چیلر و در واقع نوعی مبدل حرارتی است که حرارت را از آبی که باید در چیلر سرد شود، جذب کرده و به مبرد در حال تبخیر انتقال می دهد و بدین ترتیب آب سرد می شود. لازم به ذکر است که قطعه Evaporator، از بخش های اصلی سیستم تبرید محسوب می شود.

This post has be᠎en w᠎ri tten  by G SA Con᠎tent Ge nerator DEMO.

در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مکانیزم کارکرد و عملکرد چیلرها بر مبنای سیکل تبرید تراکمی صورت می گیرد. برای اجرایی شدن مطلوب و بهینه چرخه تبریدی سیستم، اجزا و قطعات مختلفی نظیر بخش اواپراتور به صورت مستقیم نقش دارند. به طور کلی، ساختار چیلرها اعم از تراکمی یا جذبی، از قطعات و متعلقات مختلف و گوناگونی تشکیل شده است. اواپراتور صفحه ای نیز درست مانند اواپراتور لوله ای، به دلیل نوع استفاده و یا کارکردهای مختلف مدل های متفاوتی دارد؛ مبرد در این اواپراتور از محلی که برای آن تعبیه شده است یعنی شیارهایی که روی دو صفحه فلزی قرار دارد عبور می کند. اواپراتور در انواع مختلف ساخته می شود. اواپراتورهای پوسته و لوله ای ساختاری مستحکم در برابر فشارها و درجه حرارت های بالا داشته و قیمت آنها نسبت به انواع دیگر کمتر است و پر کاربردترین نوع برای استفاده در چیلر محسوب می شوند. به طور معمول، اواپراتور مدل پوسته و لوله از تعداد قابل توجهی لوله و یک پوسته ساخته و پرداخته شده است.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.