اولین قطار کانتینری از تهران به ترکیه حرکت می کند

قطار کانتینری آزمایشی قزاقستان به ترکیه و اروپا به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران امروز (۹ خرداد) از ایستگاه راه آهن تهران به مقصد ترکیه حرکت کرد.

به گزارش ایسنا، این قطار بر اساس مذاکرات قبلی و با مدیرعامل راه آهن قزاقستان، بین سید معیاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با هدف فعال سازی، اعزام شد. آن است. کریدور ترانزیتی KTI (قزاقستان-ترکمنستان-ایران). تعطیلات به ترکیه و اروپا در چارچوب نشست ریاست جمهوری ایران و قزاقستان برگزار شد.

این قطار کانتینری روز سه شنبه 15 ژوئن از مبدأ اکتو قزاقستان پایین آمد و طبق برنامه به مقصد مورد نظر اعزام شد. علاوه بر این، امروز (یکشنبه 29 خرداد) با حضور قاسم جرمارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در تهران، تفاهم نامه بین روسای جمهور دو کشور امضا شد.

من باید بگویم؛ طول راه آهن 6336 کیلومتر است که حدود 3185 کیلومتر آن در قزاقستان، 700 کیلومتر در ترکمنستان، 1517 کیلومتر در ایران و 934 کیلومتر در ترکیه است.

اولین قطار کانتینری از تهران به ترکیه حرکت می کند

سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن نیز در توئیتی درباره راه اندازی کریدور ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران-ترکیه گفت: ترکمنستان-ایران-ترکیه با هدف اولیه 5 میلیون تن راه اندازی شد. او سالانه کالاهایی را حمل می کند تا از مزایای ژئوپلیتیک کشور بهره مند شود.

انتهای پیام/


soresec

Check Also

دستگیری پزشک قلابی در کرج

ایسنا/ البرز دانشگاه علوم پزشکی آلبرز از دستگیری یک پزشک قلابی زیبا در کردستان خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.