بارش باران و برف در خراسان رضوی/افزایش شدت وزش باد


ایسنا/خراسان رضوی هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وزش باد با احتمال بروز خسارت، بارش باران و برف و کاهش محسوس دما  در سطح استان هشدار داد.

براساس این اطلاعیه و طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز چهارشنبه، ۱۰ آذرماه بر شدت وزش باد در سطح استان به‌ویژه در نوار شرقی و نیمه جنوبی افزوده می‌شود و انتظار داریم وزش باد در برخی ساعات همراه با گردوخاک با احتمال بروز خسارت باشد.

همچنین از فردا پنجشنبه، ۱۱ آذرماه استان به‌تدریج تحت تاثیر سامانه بارش‌زای فعال در نواحی شمال غرب کشور قرار خواهد گرفت که باعث وقوع بارش باران و برف طی روزهای جمعه و شنبه هفته آتی و نیز کاهش محسوس دما در غالب نقاط استان می‌شود. شروع بارش از  اواخر وقت پنجشنبه از نواحی شمال غرب استان و گسترش بارش‌ها طی روز جمعه هفته جاری خواهد بود. همچنین نفوذ جریانات سرد شمالی همراه با کاهش محسوس دما از اوخر وقت جمعه، همراه با بارش باران و برف در نواحی سردسیر استان پیش‌بینی می‌شود.

 بر این اساس در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد، خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، تنظیم دمای گلخانه‌ها و دامداری‌ها و مرغداری‌ها و…، عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و به‌همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای توصیه می‌شود.

انتهای پیام


خبر بین المللی

Check Also

در چه استان هایی شرایط زندگی برای سالمندان بهتر است؟

بررسی ابعاد مختلف شاخص «دیدبان سالمندی» در ایران نشان می‌دهد که کمترین تعداد این شاخص‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.