با این فرآیند تولید شده است

با این فرآیند تولید شده است
خمکاری بریک, خمکاری

صفحه گردان و وابستههای آن که نیروی خود را برای خمکاری از الکتروموتور میگیرد. قطعه مورد نظر به گونهای درون ماتریس قرار میگیرد که بازوی بلندتر آن روی فشارانداز باشد. لیزر اگزایمر به خاطر طول پالس بسیار کوتاهش می تواند به منظور تولید قطعات با ابعاد طولی و عرضی در رنج 10 میکرومتر استفاده شوند. انتخاب هر کدام از دستگاه های عنوان شده بستگی به شرایط کاری شما دارد.توجه به شکاف های عملکردی برای از بین بردن گپ های تولید می تواند در انتخاب نوع دستگاه خم کن و فرآیند تولید موثر باشد. ریلهای مینیاتوری گالوانیزه همانند ریل آلمینومی نیز در طول و عمقهای مختلفی تولید میشود که شما میتوانید متناسب با نیاز خود یکی از انواع آنها را انتخاب نمایید. انتخاب یک روش مناسب تابعی از ویژگی های ماده، اندازه لوله فولادی، شعاع خمکاری، موارد اقتصادی و در دسترس بودن وسایل و تجهیزات است. برای خمکاری لوله هایی که ضخامت نرمال دارند یعنی فاکتور جداره اشان بین 15-17 باشد از این ماندرل استفاده می شود. ᠎C​onte nt was generated with the  help of GSA Content᠎ Gen erator Demov​ersion.

را با هر ابعاد و اندازه و یا ضخامت ورق خم نمود.

جنس ماندرل برای اینکه حین خمکاری به لوله و خودش آسیب نزند بسیار مهم است. از آلومینیم-برنز برای خمکاری لوله های فولادضدزنگ، تیتانیوم و اینکونل و سایر مواد سخت استفاده می شود. در خمکاری ورق های فلزی در صورت داشتن دانش فنی می توان عملیات خمکاری را با هر ابعاد و اندازه و یا ضخامت ورق خم نمود. امروزه جهت خمکاری لوله های قطور بیشتر از روش خمکاری سه غلتکی استفاده می شود، این نوع خمکاری به طور گسترده در خمکاری های با شعاع زیاد و در زوایای خم کوچک در انتقال نفت و گاز استفاده می شود. یکی از مشکلاتی که با کمک ماندرل از آن جلوگیری می شود برگشت فنری لوله یا Spring Back است. لوله تمایل دارد شکل اولیه خود را حفظ کند که این در خمکاری مشکلاتی جدی ایجاد می کند. در زمان های قدیم ایجاد خم در لوله ها، به صورت دستی و با استفاده از اهرم انجام می گرفت که البته این روش دقت کمی داشت.

اگر از دستگاه خمکاری با ماندرل دستی استفاده کنیم پروسه تنظیم ماندرل و عیب یابی برای خمکاری های پیچیده مشکل می شود. خمکاری دقیق و با کیفیت بسیار حائز اهمیت بوده و عدم توجه به نکات آن سبب بروز مشکلات پیچیده ای در این زمینه خواهد گردید. در برخی از مواقع میلگرد ها به همان شکل ساده و شاخه ای کاربرد ندارند و باید با ترفند هایی آن ها را به دیگر اشکال مورد نیاز در بیاوریم به عنوان مثال در برخی از قسمت های فونداسیون و آرماتور بندی نیاز است که میلگرد ها خم شده و به شکل دیگری باشند. در گذشته این روش بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت و تقریبا تنها روش برای رسیدن به نتایج قابل اطمینان و دقیق بود. ماندرل از نازک شدن لوله و ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند و بخشی از فرآیند خمکاری لوله با روش کشش چرخشی است که به حفظ شکل لوله های نازک در قوس خم کمک می کند. در فرآیند خمکاری لوله های آلومینیوم، انداره ضخامت در محل خمیدگی کم می شود. برشکاری در سازه های اسکلت فلزی می تواند با استفاده از برش حرارتی شعله گاز یا اشعه لیزر و با برش سرد مانند قیچی یا اره صورت گیرد.

ریلها برای محافظت استفاده میشود و میتواند در ابعاد مختلف برش داده شود. اگر به اطراف خود بنگریم خواهیم دید که اکثر وسایلی که روزانه با آن سروکار داریم و مشاهده می کنیم قطعا دارای خمکاری و یا برش های دقیقی هستند که با استفاده از همین دستگاه های لیزر و پانچ و دستگاه خم فلزات و ورق صورت گرفته اند. در ادامه این مطلب به بررسی این قوانین خواهیم پرداخت. هنگامی که قطعه تحت فرآیند خم کاری قرار میگیرد، قسمتهای داخلی ورق در منطقه خم تحت فشار و قسمتهای بیرونی تحت کشش قرار میگیرند. همچنین به دلیل اعمال نیروی مناسب و قرار گیری کامل قطعه بین سمبه و ماتریس اثر برگشت فنری یا الاستیک ورق بوجود نخواهد آمد. با این تفاوت که هر دوی آنها به شکل خمکاری بریک U هستند. از این روش بیشتر برای تولید کانال های U شکل فولادی استفاده می شود اما به اندازه روش های تولیدی دیگر مرسوم نیستند و مورد استفاده قرار نمی گیرند. خم شدن به روش U در اصل بسیار شبیه به خم شدن به روش V است.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.