بدون کمک رسانه کار شورای شهر به نتیجه نمی رسد


ایسنا/مرکزی عضو شورای شهر اراک گفت: اعضای شورای شهر کمی راحت تر از رسانه می توانند به مسائل ورود کنند اما اگر رسانه نباشد کار شورای شهر به نتیجه نمی رسد.

پیمان عین القضاتی چهارشنبه ۲۲ دی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر با مدیران رسانه اظهار کرد: سرمایه اجتماعی در کشور و شهر اراک پایین است و در راستای بهبود شرایط در این حوزه بهترین کار ارتباط با عموم مردم است که مقام معظم رهبری نیز توصیه داشتند ارتباط با مردم برقرار شود و در برقراری این ارتباط تسهیلگری صورت گیرد.

وی افزود: بدنبال تغییر برخی رویکردها هستیم که باید رسانه در این مسیر یاریگر ما باشد چراکه ما و رسانه در مسیر مطالبه گری حرکت می کنیم. شورای شهر نماینده مردم است و وظیفه نماینده مردم پیگیری مطالبات است.

این عضو شورای شهر در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید دست شهردار را باز بگذاریم که بعد بتوانیم مطالبه گر باشیم، لذا خود را در مسیری قرار می دهیم که بتوانیم مطالبه گری خود را حفظ کنیم پس رسانه ها و شورای شهر هر دو مطالبه گر هستند.

عین القضاتی بیان کرد: اعضای شورای شهر کمی راحت تر از رسانه می توانند به مسائل ورود کنند اما اگر رسانه نباشد کار شورای شهر به نتیجه نمی رسد.

وی ادامه داد: ما تلاش می کنیم که رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی نقش خود را در شهر به درستی ایفا کنند به این معنی که ما به آنها و آنها به ما کمک می کنند. بر این اساس اگر رسانه ها آمادگی داشته باشند خبرنگار تخصصی می تواند در جلسات کمیسیون ها حضور داشته باشد تا مسائل را بررسی کند.

این عضو شورای شهر اضافه کرد: این شهر سند توسعه پیشرفت ندارد به همین سبب است که از سال ۸۶ تاکنون شهر نقشه هوایی ندارد و سوال این است که بدون نقشه هوایی چگونه برای نوشتن طرح ترافیک ۳۰۰ میلیون هزینه شده است. شهر را نمی شود با کدخدامنشی مدیریت کرد بلکه شهر باید با برخورداری از برنامه به مسیر خود برگردد.

عین القضاتی درخصوص جذب سرمایه گذار به اراک، گفت: سرمایه گذار امنیت زیست محیطی و فکری و اجتماعی می خواهد و ابتدایی ترین سوال هر سرمایه گذار در مورد وضعیت زیست محیطی اراک است، اما عموم اخبار و اطلاعات از آلودگی اراک سخن می گویند که این مسئله سرمایه گذاران را از حضور در این شهر منصرف می کند. اصفهان هم همین مشکل ما را دارد اما رسانه ها این مسئله را هوشمندانه پیگیری می کنند تا آسیبی به حوزه جلب سرمایه گذار وارد نشود.

این عضو شورای شهر ادامه داد: در اراک هنوز امور با نگاه عمرانی و کالبدی پیش می رود ولی این نگرش باید تغییر پیدا کند و مردم در مدیریت شهری به درستی دیده شوند، رسانه نیز باید شورا و مسئولین را وادار به پذیرش این موضوع کند. تلاش می کنیم مدیریت شهری را از حالت مدیریت هرمی خارج کنیم و مدیریت شبکه ای و اجتماعی ایجاد شود، باید در این راستا حکمرانی محلی دنبال شود تا عدالت رعایت شود و دسترسی مردم به خدمات به طور یکسان انجام شود. اکثر شهرهای بزرگ به این سمت حرکت می کنند. در برنامه طرح محله محور شفافیت اطلاعات افزایش پیدا می کند و تمامی قوانین و مقررات شهری به زبان مردم گفته می شود.

عین القضاتی اضافه کرد: زمانی که مردم از قوانین و ضوابط شهرداری و مدیریت شهری مطلع باشند، اجازه تخلف را در محله خود نمی دهند. ما به دنبال تحقق عدالت شهری و شهر اجتماع محور و تبدیل شهر نظارت محور به شهر مشارکت محور هستیم.

انتهای پیام


خبر بین المللی

Check Also

امارات برای انصارالله یمن خط و نشان کشید

امارات با ادعای اینکه ارتش یمن با شلیک دو موشک مناطق و تأسیسات غیرنظامی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *