برای ترید کردن ارزهای دیجیتال چه گام هایی باید برداریم؟

 

بسیاری از سرمایه گذاران دوست دارند ارز دیجیتال را معامله کنند، زیرا این ارزهای دیجیتال نسبت به سایر بازارهای نوسان قیمتی بیشتری دارند و از این افت قیمت ها و افزایش قیمت های می توانند درامد کسب کنند اگر بتوانید بازار را به درستی زمان بندی کنید و نقاط خروج و ورود بهینه ای داشته باشند، تجارت کریپتو می تواند بازدهی بالاتری نسبت به سرمایه گذاری های سنتی به شما بدهد. البته شرط ان گذراندن اموزش های درست و دقیق و کامل در این حوزه است. به طور قطع اگر بدون اموزش وارد این حوزه شوید ضرر های جدی متحمل خواهید شد.

 

نحوه معامله ارزهای دیجیتال

مرحله 1:

یک حساب کارگزاری ایرانی ارز دیجیتال و یک کارگزاری خارجی ارز دیجیتال ایجاد کنید.

 در این کارگزاری هایی در زمینه ارز دیجیتال ایجاد شده اند که شما می توانید از انها با ریال ارز دیجیتال بخرید . نکته مهم این است بیش از انکه در این کارگزاری ها ثبت نام کنید در مورد قدمت و اعتبار انها تحقیق کنید سعی کنید معتبرترین انها را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید ارزهای دیجیتالی که در این کارگذاری ایرنی خردید را به یک کارگذاری خارجی منتقل کنید و انها را معامله کنید.  بنابراین باید در یک کارگذاری خارجی هم حساب باز کنید. در انتخاب کارگذاری خارجی هم تحقیق کنید برخی از انی کارگذاری ها کشور ایران را تحریم کرده اند. توصیه می شود اگر به این موارد تسلط ندارید حتما از کلاس ها و دوره های اموزشی ارزهای دیجیتال استفاده کنید. لینک برخی از این مراکز در ادامه گذاشته می شود:

دوره ارز دیجیتال در اصفهان

دوره آموزش ارز دیجیتال در شیراز

آموزش ارز دیجیتال در تبریز

دوره آموزش ارز دیجیتال در مشهد

مرحله 2:

شما باید به مبانی تحلیل تکنیکال و تا حدودی به مبانی تحلیل فاندامنتال ارز های دیجیتال اشنا باشید. شناخت مفاهیم پرایس اکشن ، زنجیره های واگرایی و حالت های مختلف معامله گردی مانند معامله در بخش اسپات صرافی ها و یا معامله در بخش فیوچر و معاملات اهرم دار لازمه ورود به معامله گری است.

 

مرحله 3:

همواره قوانین حوزه ارز های دیجیتال را در داخل و خارج کشور دنبال کنید. این قوانین در اکثر کشور ها در حال تغییر و به روز رسانی هستند و ممکن است اگر دارایی خود را در یک صرافی برای مدت طولانی رها کنید و در این مدت قوانین تغییر کند و شما از ان بی اطلاع باشید دارایی خود را از دست بدهید یا این دارایی مسدود شود.

 

مرحله 4:

استراتژی های معاملاتی موفق را اساتید شناخته شده یاد بگیرید و یا با تجربه و بررسی خود استراتژی های شخصی بسازید و انها را در حساب های ازمایشی تست و بررسی کنید . پس از اینکه مطمئن شدید این استراتژی ها موفق هستند انها را بر روی حساب های اصلی خود بکار بگیرید . استراتژی ها را برای مدت طولانی و در شرایط مختلف بازار تست کنید.

 

سخن پایانی:

دنیای معامله گردی دنیایی است که در حال تغییر و تحول است همواره به دنبال فراگیری و اموزش باشید و هیچگاه نا امید نشوید. با رفع اشکلات معامله گردی خود به تدریج می توانید به سود پایدار برسید. همانطور که بارها توصیه شد بودن گذراندن یک دوره اموزشی کامل به هیچ وجه وارد این حوزه نشوید.

 

 

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.