برش آهن، مس، فولاد، استیل (2)

برش آهن، مس، فولاد، استیل
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

برش آلومینیوم بوسیله لیزر دارای مزایایی میباشد که از آن جمله میتوان به خلاقیت در طراحی ، انعطافپذیری و ایجاد طرحهای پیچیده، دقت بسیار بالا، سرعت بالا، قیمت پایین، دقت یکسان در برشهای تکراری، بالا بودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، انجام برش به شکل سری، تولید همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحلهای روند تولید قطعات اشاره کرد. به طور کلی جهت ارائه خدمات برش لیزر آلومینیوم نیاز به رعایت یک سری نکات مهم می باشد که می توان صاف بودن سطح ورق های آلومینیوم، تنظیم سرعت برش لیزر آلومینیوم، امکان تولید پلیسه در فرآیند برش لیزر آلومینیوم، کاهش میزان شعاع، داشتن قابلیت تغییر زاویه با دقت بالا و امکان برش آلومینیوم اشاره نمود. تغییر قطر این سوراخ با زاویه اشعه تابشی رابطه دارد و به تغییر قطر در طرفین صفحه برش خورده منتهی میشود. در لحظهی تماس با لیزر، هر عنصر باعث یک واکنش متفاوت میشود. This post was gen er ated with t he ​he​lp  of GSA C on​tent G enerator  Dem᠎ov᠎ersion!

برش لیزر آلومینیوم

از مزایای اصلی این روش، برش چهارگوش ورق در سریع­ترین زمان ممکن است که باعث صرفه­جویی در زمان توام با پرداخت سطحی مطلوب می­شود. در این روش سرعت فرآیند در مقایسه با سایر روش ها بسیار بالا است؛ در نتیجه کل سطح فلز گرم نشده و سطح فلز دچار تاب برداشتگی و خم نمی شود. ورق آلومینوم در بسیاری از صنایع از جمله صنایع ساختمانی، لوازم خانگی، وسایل آشپزی ، پلاک سازی، صنایع هوا فضا، صنعت حمل و نقل، و سایر صنایع قابل استفاده می باشد. این بدان معناست که پرتو لیزر بازتاب شده توسط ورق آلومینیومی ممکن است به چشمیهای داخل لیزر برگردانده شده و سبب آسیب به لیزر شود. همین موضوع سبب تمایل کارفرمایان به خرید انواع دستگاه برش فلزات از مراکز معتبر و باسابقه فروش دستگاه لیزر فایبر شده است. در برش لیزر CNC (برش سی ان سی) فلزات آهنی و آلیاژی و استنلس استیل آلومینیوم و گالوانیزه گازهای مختلفی استفاده می شود که کمک به فرایند برش فلزات با لیزر می کند. برش لیزر آلومینیوم همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد نسبت به روش های سنتی برش از کیفیت بالایی برخوردار است اما هر چه دستگاه ها و تجهیزات برش لیزر مدرن تر باشند در نتیجه برشی با کیفیت تر انجام خواهد شد.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

بنابراین، فرآیند برش لیزر آلومینیوم خالص گروه ۱۰۰۰ نسبت به آلیاژهای دیگر آن مشکلتر است. زاویه­ی برش را می­توان با توجه به نوع و ضخامت ورق تنظیم کرد. برش لیزر آلومینیوم با دستگاه های اتوماتیک و تمام اتوماتیک هر دو دخالت نیروی انسانی را به حد اقل میرسانند و برش که اصلی ترین مرحله میباشد تنها توسط دستگاه و برنامه ای که به آن بارگزاری شده است انجام میشود اما در مواقعی دستگاه های اتوماتیک که به آنها نیمه اتوماتیک نیز گفته میشود نیاز به یک دخالت انسانی کوچک داشته باشند. با بهره گیری از تکنولوژی دستگاه های برش لیزر گازی می توان با دقت بالا فرآیند برش لیزر آلومینیوم را انجام دهند. این روش برای برش ورق­های آلومینیوم با ضخامت بین ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر استفاده می­شود. برای مثال، نواحی کوچک و گوشههای قطعه تمایل بیشتر به جذب حرارت دارند. به دلیل اینکه آلومینیوم پرتوهای لیزر CO2 را بیشتر از فولاد بازتاب میدهد؛ میتواند باعث آسیب رساندن به لیزر شود. این روش به دلیل داشتن شعاع اشعهی کوچک معمولا برای برش مواد بازتاب دهندهی نور استفاده می­شود. رفع ضایعات برش آهن، هزینه بسیار زیادی را برای آن مجموعه ایجاد می کند؛ اما برش لیزری فلزات به دلیل آن که بسیار دقیق و بدون مشکل انجام می شود، ضایعات ناشی از برش را به حداقل رسانده است.

سرعت برش لیزر آلومینیوم: این سرعت در عین دقت کامل، بسیار بالا بوده و بهویژه برای سریکاری کاملا مقرون بهصرفه است. برش لیزر المینیوم مراحل برش لیزر آلومینیوم میدانیم که آلومینیوم یک فلز مقاوم و سبک میباشد و دارای سطحی براق که … آلومینیوم فلزی سبک و دارای سطح براق است که و در برابر زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار است و برای استفاده از آلومینیوم، احتیاج به برش آلومینیوم میباشد . این نوع لیزرها از یک کریستال جامد برای تمرکز اشعه بر روی ماده استفاده می­کنند. عملکرد این نوع دستگاه های برش لیزر بر اساس مادۀ فعال گازی صورت می گیرد. با توجه به مزایای فوقالعاده برش با دستگاه برش لیزری فلزات تمایل کاربران به این روش روزبهروز در حال افزایش است؛ در این بخش به برخی از این مزایا اشاره می کنیم. لیزر در هنگام بریدن فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم به راحتی مواد را ذوب می کند و نیتروژن با فشار بالا برای خنک کردن فلز مذاب اطراف محل برش و جلوگیری از تغییر شکل فلز استفاده می شود. آن ها مشکل به وجود آمده برای دستگاه را به گونه ای برای مشتری توضیح می دهد که به سرعت حل شود.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.