برش استیل برش لیزر سادات

برش استیل – برش لیزر سادات
برش لیزر استیل, دستگاه برش لیزر استیل

این شیوه به عنوان یکی از روشهای مدرن و اساسی در برش زدن استیل است که مورد استفاده بسیاری از صنایع امروزی قرار دارد. علاوه بر آن دستگاه های لیزر به جای کاتر پلاتر نیز عمل می کنند و دیگر نیازی به خرید کاتر پلاتر نیست . تسلط کافی جهت کار با انواع نرم افزار و سرعت عمل و دقت مناسب کار با دستگاه که بتواند ایمنی کاربر و نیز دستگاه را تامین کند از ویژگی های اصلی و نحوه عملکرد اپراتور می باشد. سهولت برش لیزری و سرعت عمل آن می تواند خروجی بیشتری در زمان کمتر برای شما ایجاد کند که می تواند به سود بیشتر منجر شود. در گذشته های نه چندان دور تابلوساز ، برای برش متریال های متعدد از جمله چوب ترموود ، ورق کامپوزیت ، ورق پی وی سی ، پلکسی ، از قیچی دستی یا اره برقی استفاده می نمود که استفاده از این روش ها ، نه تنها تایم زیادی را نیاز داشت بلکه سبب ایجاد لبه های موج دار در متریال ها می شد و همچنین روند ساخت و پیاده سازی یک تابلوی تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی نصب می شد ، مدت زمان بیشتری طول می کشید اما برش لیزری روند کار ساخت تابلو را تسریع نموده و کاری که در گذشته توسط دست در ظرف زمان بلند مدت انجام می گرفت امروزه به واسطه استفاده از دستگاه برش لیزری توسط گروه تابلوسازی نمارنگ در ظرف مدت زمان بیست و چهار ساعت آماده می شود .

برش لیزر استیل

 This c on tent has be en gener᠎at ed by G᠎SA Conte nt G ener at​or Dem ov​ersi on !

دستگاه برش لیزر استیل

دستگاه برش لیزری قادر است هر نوع متریالی را با سرعت و دقت بالایی برش دهد بدون آنکه لبه های موج دار ایجاد نماید . با پیدایش دستگاه های برش لیزر جهت برش دادن ورق های پلکسی و پی وی سی در حوزه تابلوسازی و برش طرح های ترسیم شده توسط نرم افزارهایی همچون کرل یا اتوکد و پیاده سازی طرح ها توسط دستگاه های برش لیزری بر روی این ورق ها ، کارها بسیار آسانتر شده است ، درواقع برش لیزری مواد مختلف را با سرعت و دقت بالایی برش می دهد و می توان از دستگاه های برش برای برش اکثر فلزات از جمله فولاد ، آهن ، آلومینیوم ، چوب ، پلاستیک ، شیشه ، سرامیک و سایر موارد استفاده نمود . استفاده از خدمات برش لیزر به جای برش توسط دست تابلوساز کارها را سریعتر و آسانتر نموده است و ساخت حروف برجسته مورد استفاده در تابلوهای تبلیغاتی از جنس چوب ، پلکسی ، پلاستیک که در گذشته توسط دست انجام می گرفت و مدت زمان زیادی صرف برش هر یک از حروف می شد امروزه براحتی توسط دستگاه برش لیزر انجام می پذیرد . استفاده از این نوع آلیاژ در صنایع ساختمانی از جمله در حروف تولیدی جهت تبلیغات و نامگذاری بناها بهدلیل مزیت ضد زنگ بودن کاربردهای خوبی دارد.

 Th is post was generated by GSA Content Ge nerator DE᠎MO.

در ادامه به مزایای این نوع برش و دلایل کاربردی بودن تجهیزات آن میپردازیم. که در ادامه به برخی از این فاکتورها و تاثیر آنها میپردازیم. زندگی انسان در گذر زمان با تحولات گوناگونی همراه بوده و هر چه به علم و دانش بشری اضافه میشود، ابعاد آن در زندگی تأثیر گذاشته و انجام بسیاری از کارها را آسان میکند. پس از اینکه طرح با استفاده از نرم افزارهای طراحی نظیر اتوکد ، تری دی مکس و یا کورل ترسیم شد با ارسال دستور به بخش پردازش دستگاه ، شروع به پردازش طرح کرده و سپس طرح مدنظر را برش و یا حک می کند . پس از تابش اشعه لیزر بر روی سطح استیل با توجه به قدرت لیزر و برشی که قرار است بر روی آن داده شود؛ همچنین قطر استیل مورد استفاده برش باعث آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر شود. دستگاه حک لیزری دستگاهی است که قادر است اشکال و تصاویر را با انواع گرافیک بر روی متریالهای متعدد حکاکی نماید . دستگاه حک لیزر برای محیط های کوچکتر و برای حکاکی بر روی شیشه ، چوب ، پلاستیک ، چرم ، کاغذ ، سنگ و پارچه مورد استفاده واقع می شود .

با استفاده از عملیات برش لیزری می توان انوع متریال ها از جمله چوب ، سنگ ، شیشه ، فلز ، استیل را با سرعت و دقت بالایی برش داد . دستگاه برش لیزری بیشتر برای متریالهای بزرگ که نیاز به برش با سرعت بالا دارند مورد استفاده قرار می گیرد اما اگر هدف از خرید دستگاه بیشتر حکاکی است خرید دستگاه حکاکی لیزری پیشنهاد می شود . این فرآیند ، حکاکی شبکه ای نیز نامیده می شود . لیزر دستگاه به شکل افقی بر روی خطوط حکاکی ، حرکت می کند و متریال مدنظر را به شکل نقطه به نقطه و خط به خط حک می نماید . لنز در اثر مواجه با اشعه گرم می شود و بادی که توسط دستگاه پمپ باد تولید می شود میزان دمای تولید شده در لوله هد را کاهش می دهد و از ورود گرد و غبار و دوده حاصل از عملیات برش به داخل لوله هد و همچنین نشستن روی لنز خودداری می نماید علاوه بر آن ، در هنگام برش دمنده لیزر یا پمپ باد با تولید باد از اشتعال جلوگیری نموده و دود تولید شده را به زیر متریال هدایت می کند . اشعه ای که توسط تیوب تولید می شود به واسطه آیینه ها به هد دستگاه لیزر هدایت می شوند .

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از برش لیزر استیل ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.