برش لیزر آلومینیوم، برش لیزر ورق آلومینیوم پارسیان لیزر

برش لیزر آلومینیوم، برش لیزر ورق آلومینیوم – پارسیان لیزر
برش لیزر آلومینیوم, دستگاه برش لیزر آلومینیوم

برنامه ریزی سی ان سی همچنین می تواند میزان خروجی نیرو را تنظیم کند، لیزر را قادر می سازد تا بسته به خطوط و ضخامت مواد بریده شده، تنظیمات را تغییر دهد. استفاده از پارامتر های کنترل عددی در کامپیوتر های موجود در این دستگاه ها سبب افزایش سرعت برش، دقت بالا و تنظیم توان خروجی جهت صرف انرژی کمتر میباشند. در بسیاری از شرکت ها به دلیل اینکه آلومینیوم لیزر را منعکس می کند و به دستگاه آسیب می رساند در استفاده از دستگاه لیزر برای برش آلومینیوم تردید دارند اما با ورود دستگاه های جدید برش لیزر این مشکل بوسیله سنسورهایی به خوبی برطرف شده است. آلومینیوم از دسته مجموعه فلزات می باشد که سطح براقی دارد و در برابر زنگزدگی مقاومت بالایی دارد و به صورت ورقههایی سبک تولید می گردد و خاصیت بالایی از انعطافپذیری را دارا میباشد. برش لیزر آلومینیوم با کیفیت زمانی صورت میگیرد که از دستگاه های مجهز و مدرنی برای برش استفاده شود.

دستگاه برش لیزر آلومینیوم

قیمت برش لیزری آلومینیوم نسبت به حجم کاری که دارد متفاوت می باشد. بنابراین گزینه مقرونبهصرفهای برای برش لیزری نیستند. برای استفاده از گاز نیتروژن به منظور برش کاری می توان از سیستم مولد گاز نیتروژن استفاده کرد. برای حکاکی بر روی آلومینیوم برنامه ای از طریق کامپیوتر به دستگاه برش لیزر آلومینیوم داده میشود تا دستگاه به صورت اتوماتیک حکاکی را بر روی ورق آلومینیوم انجام دهد. اجرای طرحهای منحصربهفرد و خلاق در هر مقیاس و اندازه با دستگاه برش لیزر برنج امکانپذیر است؛ از طرفی این روش امکان برشهای سری را بدون کاهش کیفیت و زمان کوتاه تر نیز میسر کرده است. محصولات شامل، برشهای لیزر بخشهای اکرلیک و بخشهای قالبدار است. وظیفه هد دستگاه لیزر ، تمرکز و تقویت شدت نور توسط عدسی فوکوسی است که در آن قرار داده شده است . بنابراین ، لازم است بر کنترل فرآیند برای به دست آوردن کیفیت برش ایده آل تمرکز کنید. لازم به ذکر است شرکتهای مختلف در دنیا برحسب میزان حرفهای بودن از روشهای مختلف استفاده میکنند تا فلز آلومینیوم را به ورقههایی با شکل و سایز مشخص دربیاورند. در ضمن این نکته را هم بدانید که اجرت برش آلومینیوم با لیزر نسبت به اجرت برش آهن و استیل با لیزر بیشتر می باشد.

منطقه تحت حرارت در قطعه محدود است به گونه ای که گرمای لیزر سبب تغییر شکل اطراف مسیر برش نمی شود. لیزر در هنگام بریدن فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم به راحتی مواد را ذوب می کند و نیتروژن با فشار بالا برای خنک کردن فلز مذاب اطراف محل برش و جلوگیری از تغییر شکل فلز استفاده می شود. این دستگاه ها در برش درجه های مختلف فولاد، مانند فولاد ضد زنگ و کربن بسیار کارآمد هستند. بسیاری از شرکت ها برای برش آلومینیوم از گاز اکسیژن استفاده می کنند که دقت کافی در برش از آن ها دیده نخواهد شد زیرا اگر بخواهند برش لیزر آلومینیوم را با دقت انجام دهند باید از گاز نیتروژن استفاده کنند تا برش با دقت بالا و قابل قبولی ارائه شود. در این روش ، نیاز به دقت زیادی در زمان ورود آلومینیوم به زیر اره و خروج آلومینیوم از اره را دارد.

در تصویر زیر پولکی های آلومینیوم 2024 به ضخامت 55 میلیمتر را که با واترجت برش خورده اند مشاهده می کنید. وایرکات دستگاهی است که با کمک یک سیم خیلی نازک برش قطعات فلزی را انجام می دهد. اندازه بریدگی­های ایجاد شده در این روش، برابر یک سوم روش اره­کاری دیسکی خواهد بود. همچنین با تولید کم پلیسه، در وقت و هزینه بسیار صرفه جویی خواهد شد؛ چرا که دیگر دستگاه و یا یک ماشین ثانویه ای نیاز نخواهد بود. در این روش، لیزر به کار برده شده با توجه به میزان قطر برنج و قدرت لیزر تابیده شده که موجب آب شدن و یا سوختن قسمت مورد نظر به همراه دمیدن گاز پر فشار بر روی برنج خواهد شد؛ برای این کار ابتدا بخش مورد نظر را تا حد نقطه ذوب گرم شده و سپس با استفاده از فشار گاز بخش های برش خورده از روی جنس برنجی پاک می شود. اما چگونه نور ورق فولادی را برش می دهد؟ این ویژگی از تابیدگی لوله های کشیده نیز جلوگیری به عمل می آورد. برای ثبت سفارش از سراسر کشور می توانید همین حالا با مجموعه آراکس لیزر ارتباط برقرار کنید. Art᠎icle h as been gener ated by G SA Content Gener​ator D᠎emov er si on .

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.