تأثیر بیابان در جلوگیری از مهاجرت روستاییان


مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به لزوم حفاظت از مزارع گفت: بی توجهی به این معضل علاوه بر ورود ریزگردها و طوفان های خاک می تواند شرایط جوی نامساعدی را برای ساکنان به همراه داشته باشد. و می تواند باعث میگرن شود. روستاییان.”

گفت و گوی برادران مجتبی با ایسنا وی به مزایای بیابان زایی از جمله جلوگیری از حمله حشرات به باغات و افزایش فرسایش خاک اشاره کرد.

وی به یکی از طرح های شاخص دفتر امور بیابان ها در تمام استان های کویری کشور اشاره کرد و گفت: در مزرعه باغدار در حال ایجاد بادشکنی های زنده در اطراف مزارع هستیم. به این ترتیب به کشاورزان این مناطق مانند جنوب کرمان، جنوب یزد، سیستان و بلوچستان و غیره بذر رایگان می دهیم تا بتوانند بذر را بکارند.

کارشناسان دفتر امور بیابان زدایی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: در صورت عدم حفاظت از مزارع کشاورزان در این مناطق، با ورود طوفان های خاک و خاک خوب، کشاورزی امکان پذیر نخواهد بود.

برادرم به منابع طبیعی کشور و بهره وری سازمان آبخیزداری برای بیابان اشاره کرد و گفت: این سازمان بر روی مناطق بیابانی و مناطق بیابانی مانند گیاه، مالچ پاشی و غیره فعالیت می کند تا شرایط مساعد برای زندگی روستایی و ایجاد شرایط را فراهم کند. . مهاجرت. «آنها در حال تلاش از این مناطق هستند.

وی گفت: هدف ما کویری است اما باید روی سرعت کویر و رشد بیابان نیز تمرکز کنیم.

برادران به اعتبار سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اشاره کرد و گفت: این سازمان نیاز به اعتبار زیادی دارد. توان فنی و نیروی کار این سازمان نسبت به سرعت کویر بسیار کم است.

وی با اشاره به اینکه درب خانه ها نباید شب تا صبح باز شود، خاطرنشان کرد: باید شرایط معیشت شهرک نشینان در این مناطق آباد شود، املاک کشاورزی و دامداری آنها آباد شود. مهاجرت ایمن و مطمئن، فقط موضوع تحصیل و درآمد نیست، بلکه اول از همه نیازهای اولیه مردم مانند هوا و آب مهم است.

مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به موفقیت کشور در مهاجرت معکوس اشاره کرد و گفت: بر اساس اعتباراتی که در اختیار سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری بوده است، موفق بوده ایم؛ این امر باعث شده است که کشور به سمت مهاجرت معکوس برود. اما با نرخ بالای بیابان، خشک شدن سفره های زیرزمینی و فرسایش خاک، ما به بودجه بیشتری برای بهبود عملکرد نیاز داریم.

وی به رایزنی و رایزنی با دولت سیزدهم عراق و سوریه در انتهای کویر اشاره کرد و گفت: امیدواریم همکاری مشترک به نتیجه برسد.

اخوان سازمان منابع طبیعی و مدیریت سایه آب کشور را یکی از مظلوم ترین سازمان ها دانست و گفت: با کمترین امکانات در کویر، آبخیزداری و در مرزهای کشور بخشی از مشکلات این کشور را حل کنید. تمام توان خود را برای این کار به کار گرفته است. مشکلات مردم.”

مشاور رئیس سازمان منابع طبیعی و مدیریت سایه آب در خصوص بحران زلزله در کشور گفت: وقتی طوفان خاک زندگی مردم پایتخت را تحت تاثیر قرار می دهد مناطقی از کشور مانند جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان را داریم. و غیره در شرایط سخت با مشکلات تنفسی زندگی می کنند و زندگی برایشان «فاجعه» است.

وی در این خصوص به حادثه رخ داده در ریل قطار مشهد یزد نیز اشاره کرد و گفت: در این حادثه به طور مستقیم بحث طوفان خاک رس مطرح نشده است. اما یک مکانیک در قطار بود که هدفش جمع آوری ریل روی ریل قطار بود.

کارشناسان دفتر امور بیابان، دولت و سایر تصمیم گیران را به همکاری و همکاری داخلی فراخواندند و به کشورهای خارجی نگاه کردند و گفتند: به دولت و سیاستمداران می گویم خوب فکر کنید چرا که مدیریت خاک دائما نیاز است. . برنامه ریزی. ” و در خارج از کشور و با همکاری سایر کشورها.

برادران در پایان تاکید کردند: نه تنها نمی توان با بحران خاک وارد جنگ شد و از بیابان زایی جلوگیری کرد، بلکه نیازمند حمایت و همکاری نهادهای مختلف از جمله وزارت امور خارجه، وزارت منابع طبیعی و … هستیم. سازمان مدیریت سایه آب ، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو.”

انتهای پیام/


soresec

Check Also

راه ها و ساختمان های حوزه شهرسازی به نام شهدا مزین شود

اسنا / یزد مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران خواستار احداث راه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.