تعمیر و نگهداری سردخانه ها تیسا صنعت

تعمیر و نگهداری سردخانه ها – تیسا صنعت
سردخانه

بارزترین نمونه نیاز دارو به سردخانه که اخیرا نیز همه به نوعی با آن آشنا هستیم نیاز به ذخیره سازی واکسن کرونا فایزر در دمای 40- سانتی گراد است. همین همچنین باید بررسی کرد که سردخانه مورد نیاز شما در یک فضای باز ساخته خواهد شد یا در یک محیط بسته مانند سوله. در صورتیکه سردخانه شما در موقعیت مناسبی از لحاظ فضای مورد نظر قرار نگرفته باشد نور خورشید تابیده شده فرایند خنک کردن سردخانه را دچار مشکل خواهد کرد. کمپرسورهای مورد استفاده در کاربردهای صنعتی ممکن است از نوع پیچ، پیستون، گریز از مرکز یا روتاری باشند. در چیلرها دو نوع کندانسور هوا خنک و آب خنک وجود دارد. آمونیاک گازی بی رنگ با بوی تند سبک تر از هوا و دارای خواص ترمودینامیکی عالی است دمای جوش آمونیاک در فشار اتمسفر برابر با منفی ۲۳.۶ درجه سانتیگراد می باشد اپراتور های برودتی آمونیاکی که برای سالن بالای صفر نصب گردیدهاند فشار آمونیاک بالاتر از جو می باشد و فقط در اپراتور ها و سالن های زیر صفر فشار اواپراتور نزدیک به صفر می باشد. این گاز نسبت به گاز فریون ارزان تر است و هزینه عملیاتی آن در سردخانه های بزرگ پایین می باشد. This artic᠎le h as been w᠎ritt en wi th t he ᠎he lp of GSA Content G​enerat​or D​emov᠎er si​on!

گاز خروجی پس از حذف روغن، به کندانسور وارد می گردد و در کندانسور تا حدود زیادی حرارت آن جذب شده و به همین دلیل به مایع یا کندانس تبدیل می شود و پس از این فرایند، مایع تولید شده در مخزنی به اسم رسیور ذخیره می گردد. کندانسور که در فاصله بین کمپرسور و شیر انبساط قرار دارد، مبرد گازی را به مبرد مایع تبدیل میکند. کندانسور می تواند در داخل یا خارج چیلر واقع شود، اما در نهایت گرمای دستگاه را به بیرون منتقل میکند. عایق سردخانه، نقش بسیار مهمی در حفظ سرمای داخل آن و افزایش راندمان و بازدهی سیستم تبریدی، ایفا می کند. کندانسور خنک کننده هوا از هوای محیط برای خنک سازی و متراکم شدن گاز مبرد گرم به حالت مایع استفاده می کند. هنگامی که دمای سیستم افزایش می یابد، مبرد به بخار تبدیل می شود و هنگامی که بخار مبرد خنک می شود، دوباره به حالت مایع تبدیل می شود و هنگامی که فشار خود را از دست می دهد، بیشتر سرد می شود. این امر همچنین باعث افزایش تراکم بخار می گردد.

​This con᠎tent has been wri​tten with GSA  Content G ener at or Dem᠎oversion .

این شرکت با تامین تجهیزات از برندهای معتبر جهانی مانند بیتزر، دانفوس، کوپلند، کستل،آلکوو ده ها برند معتبر دیگر در صنایع برودتی در حال فعالیت میباشد. چیلر از مهمترین سیستمهای سرمایشی و برودتی است، که کاربرد صنعتی دارد و در صنایع مختلف از جمله پالایشگاه ها و دستگاه های تهویه مطبوع استفاده می گردد. سردخانه دو مداره در مواردی که پتانسیل نگهداری محصولات مختلف در فصلهای مختلف سال وجود داشته باشد ساخته می شود. چیلرهای آبی که معمولاً برای خنک سازی محصولات و ماشین آلات استفاده می شوند، برای بسیاری از کاربردهای مختلف از جمله قالب گیری تزریقی، برش ابزار و قالب، مواد غذایی و آشامیدنی، مواد شیمیایی، لیزر، ابزارآلات، نیمه رساناها و موارد دیگر استفاده می شوند. علاوه بر این، کمپرسور به عنوان پمپ عمل می کند تا مبرد را از طریق سیستم بسته حرکت دهد. 2. قسمتی از هوا به لوله برخورد نمی کند. کندانسور از یک مولد حرارتی مانند هوا یا آب برای تبدیل بخار استفاده می کند. مبرد خنک شده سپس وارد دستگاه می شود تا گرمای بیشتری را بگیرد و یک بار دیگر چرخه را شروع کند. مبرد بخار شونده وارد یک کمپرسور می شود که باعث افزایش فشار مبرد و افزایش درجه حرارت بخار می شود.

Th is art ic le w᠎as فن سردخانه صنعتی written with t he  help of GSA Conte nt Gene rator ᠎DEMO.

چه نوع پوششی می تواند از هدر رفت انرژی جلوگیری کند ؟

مبرد مایع در نهایت وارد اپراتور می شود که به آن کوئل داخلی نیز می گویند، در آنجا گرمای ناخواسته جذب می شود. باز بودن بیش از حد شیر انبساط و کمبود مبرد می تواند باعث داغ شدن خط مایع شود. درجه حرارت بخار باید بالاتر از مایع چگالشی استفاده شده در کندانسور برای چرخه تبرید باشد، تا موثرتر عمل کند. چه نوع پوششی می تواند از هدر رفت انرژی جلوگیری کند ؟ سطح تمام شده بتنی باید از نوع تخته ماله زبر یا هر نوع دیگری که لغزندگی نداشته باشد درست شود. سردخانه های صنعتی دارای اتاق های متعددی هستند که هر اتاق بر اساس مواد غذایی که درونشان نگهداری می شود، دمای متفاوتی را دریافت می کنند که برای این کار از دو سیستم فریونی یا آمونیاکی استفاده می شود. ما در این مقاله به هر دو مقوله خواهیم پرداخت و شما را با جزئیات آن آشنا خواهیم کرد تا بتوانید دید خوبی از مراحل ساخت سردخانه به دست آورید. شرایط آب و هوایی از نکات مهم در ساخت یک سردخانه میباشد؛ چرا که حداقل و حداکثر دمای محیطی آن منطقه در انتخاب تجهیزات برودتی بسیار تعیین کننده است.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.