تفاوت کندانسور و اواپراتور واته

تفاوت کندانسور و اواپراتور – واته
کندانسور

در کاربردهای تجاری و صنعتی که کندانسورها بزرگ هستند ، با عبور مبرد از کندانسور ، افت فشار رخ می دهد. کویل ها از کانتینر آب بیرون می آیند و در معرض هوای خنک قرار می گیرند و این باعث می شود که مقداری از آب روی کویل ها تبخیر شود. در سیستم های جریان تقابلی، آب از سمت بالا به سمت پایین حرکت می کند، این در حالی است که هوا از پایین به طرف بالا حرکت می کند. کندانسورهای هواخنک با جریان طبیعی هوا را، با مساحت سطح های زیاد می سازند. برای حفظ راندمان این نوع باید همواره سطح پره های فن و کویل ها را تمیز نگه داشت. در سیستم های جریان ترکیبی، هر دوی سطح و هم سیم پیچ ها در کنار هم استفاده می شوند. تنها راه حل موجود، استفاده از دستگاه ریکاوری مبرد به منظور جمع آوری آن و استفاده مجدد می ­باشد. درواقع مبرد بعد از آن که در کمپرسور بسیار فشرده شد و به حالت گاز داغ پرفشار درآمد وارد کندانسور می شود. در اصل وسایل بازیابی آب می باشند آب گرم خروجی از کندانسور به بالای برج خنک کن پمپ می شود و از آنجا به تشتک برج می ریزد . ​This conte nt w as ᠎done ᠎with GSA᠎ Content G enerator ᠎DEMO.

ها دارای فنهای حلزونی گریزازمرکز هستند.

کندانسور برای انتقال گرما از یک سیال در حال کار (به عنوان مثال آب در نیروگاه بخار) به یک سیال ثانویه یا هوای اطراف طراحی شده است. بیشتر موتورهاي کندانسور کولر گازی جهت کار در دمای تا حدود 150 فارنهایت طراحی گشته اند و زماني که ايرادي در فن به حاصل شود می تواند منجر به کاهش افت دمای مورد نياز کندانسور و در نهایت باعث بروز مشکل در سیستم کولرهای گازی و همچنين تهویه مطبوع گردد. آب و مبرد در جهت مخالف جریان می یابند تا اطمینان حاصل شود که گاز مبرد به طور کامل خنک می شود. یا مبرد در داخل لوله و آب داخل پوسته می باشد و یا برعکس، مبرد در داخل پوسته و آب در داخل لوله جریان دارد. کندانسور محل تقطیر گازی با دمای بالا است که از کمپرسور خارج می شود این گاز بعد از عبور از شیر انبساط به اواپراتور وارد می فن کندانسور گردد. به عنوان مثال در بسیاری از واحدهایکندانسور یکپارچه چیلرتراکمی (یک تکه) که در نزدیکی محل سکونت نصب میشوند کندانسورها دارای فنهای حلزونی گریزازمرکز هستند. مثلاً می دانیم که دستگاه اواپراتور به عنوان یک مبدل حرارتی است که در آن از یک سیال مایع استفاده می شود. نظافت کندانسور اغلب یکبار در سال و آن هم اوايل فصول گرم انجام می گردد.

است گرجه به اندازه سیستم تیوب در تیوب کارایی ندارد.

گاز گرم شده از کمپرسور و از طریق کویل های موجود در سیستم گردش پیدا می کند. بخار بیش از حد گرم شده باعث از طریق این سیستم خنک می شود چونکه آب سرد از طریق کویل ها عبور می کند. آب حرارت را از مبرد و سیستم کولر گازی دور می کند و آن را بیرون هدایت می کند. هدف نهایی در هر طراحی کندانسور آن است که با کمترین ابعاد بیشترین گرمای ممکن منتقل شود. کندانسور پوسته و تیوب (Shell and Tube) – این یکی از موثرترین طراحی ها برای کندانسور آبی است که از چندین تیوب یا لوله مسی تشکیل شده ایت که درون یک پوسته فلزی قرار دارند. کندانسور تیوب درون تیوب (Tube-within-a-tube) – این یکی از رایج ترین سیستم های کندانسور آبی است چونکه ساخت آن بسیار ساده است. کندانسور پوسته و کویل (Shell and Coil) – این یکی از متداولترین سیستم های کندانسور آبی است گرجه به اندازه سیستم تیوب در تیوب کارایی ندارد. این کندانسورها به اندازه کنداسورهای آبی کارآمد نیست اما گزینه مناسبی برای برآورده کردن نیازهای خنک کنندگی در مقیاس های بزرگ است.

هوا به سمت بالا حرکت می کند و از آب عبور می کند.

این سیستم برای وسایل بزرگ صنعتی بسیار کارآمد است و تقریبا همیشه در ساختمان ها و کارخانه های بزرگ تجاری نصب می شود. برهمین اساس کندانسور تخت افقی تولید شده کارخانه DX دارای بهترین عملکرد خواهد بود. و در 3 مدل مختلف طراحی و تولید می شود. هوا به سمت بالا حرکت می کند و از آب عبور می کند. سیستم های تبخیری در مقایسه با سیستم های خنک کننده با آب و هوا پیچیده تر و پیشرفته تر هستند و به همیت دلیل است که آنها در کاربردهای مقیاس بزرگ استفاده می شوند. شما در مقدار زیادی آب صرفه جویی می کنید و مجبور نیستید با مشکلات رایج سیستم های خنک کننده آبی مانند مقیاس پذیری، جرم، جلبک ها و غیره مقابله کنید. فن های محوری برای کار کردن به انرژی کمتری احتیاج دارند، بنابراین اگر هزینه کردن برای شما مسئله ای نگران کننده است باید یک سیستم با این فن ها را برای خرید انتخاب کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت خرید کندانسور هوایی همچنین بهره مند شدن از مشاوره رایگان برای یک انتخاب صحیح میتوانید با کارشناسان متخصص شرکت کویل سازی تماس برقرار نمایید.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.