تفاوت گیج فشار خشک و روغنی چیست ؟ (7)

تفاوت گیج فشار خشک و روغنی چیست ؟
گیج روغنی

در این حالت عقربه به صورت آزادانه حرکت می کند و از آن در کمپرسورهای هوا، اغلب ماشینآلات صنعتی و برخی از پمپ های صنعتی استفاده می شود. فشارسنج های موجود در بازار عموما در دو آلیاژ برنجی و استنلس استیل می باشند که نوع استنلس استیل آن بسیار گران قیمت می باشد و مخصوص سیالات با خورندگی بالا و محیط های خورنده می باشد . زمانیکه در معرض ضربه و یا لرزش قرار می گیرند از عمر مفید آن ها کم می شود. با بکارگیری جبران سازهای بی متال یا استفاده از مواردی که به تغییرات دما حساس نیستند می توان آن را کاهش داد. لنز یا صفحه گیج های فشار روغنی دارای جنس های متفاوت می باشند و برای ساخت آن ها از شیشه یا طلق استفاده می شود. ابتدا مانند هر ابزار دیگری باید توجه داشته باشید که ابزاری را که میخواهید خریداری نمایید برای کاری که می خواهید انجام بدهید متناسب است یا نه؟ از آنجایی که مدلهای گوناگونی در اینگونه ابزارها وجود دارد، ابزاری را باید خریداری کنید که کار شما را راه بیندازد. این ابزارها نیز در انواع متفاوتی وجود دارد از جمله عقربه ای، دیجیتالی و مقیاسی.

گیجهای سوراخ انواع مختلفی دارند از جمله عقربهای، دیجیتالی و مقیاسی و یا ابعادی. محصولات ویکا بسیار گسترده بوده و مدت هاست که به کشور ما وارد می شوند که از بین آن ها گیج های نمایش دهنده فشار بسیار در برودت کاربرد های فراونی دارند. گیج های فشار بوردون کاربرد های زیادی دارند و از رنج 0 تا 0.6 بار یا 0 تا 1600 بار و در کلاس های ۱ الی ۴ ساخته می شوند. این گیج ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند که از جمله این موارد می توان به کاربرد در صنایع پتروشیمی، تجهیزات هواپیما، هواشناسی، نفت و گاز و همچنین بخار، صنایع غذایی، تجهیزات آب رسانی و… فشار سنج های خشک به علت لرزش دستگاه های مکانیکی و لوله های متصل به آن ها همواره در ارتعاش هستند و این لرزش باعث می شود که عقربه های فشار سنج نیز به ارتعاش درآمده و نتوانند عدد دقیق فشار سیال را نمایش دهند .

گیج های فشار بر اساس نوع کاربری و سیال و محیط مورد استفاده و المان های دیگر تاثییر گذار بر آن مدل های مختلف بسیاری دارند. گیج فشار بوردون تیوب از پر کاربرد ترین گیج های بازار هستن به دلیل اینکه حساسیت بالا و دقت بسیار خوبی دارند . از تاریخ تاسیس این شرکت بیش از ۷۰ سال می گذرد و کیفیت و دقت مثال زدنی محصولات این برند باعث شده در طول این مدت ویکا به یکی از محبوب ترین نام های صنعت اندازه گیری تبدیل شود. این نوع پرشر سویچ ها با قطر 100 و 160 میلی متر در حالت ثابت کل محدوده فشار را اندازه گیری می کنند، در حالت نوسانی 0.9 و مدت زمان کوتاهی 1.3 کل محدوده فشار را اندازه گیری می کنند. هنگامی که فشار به صورت داخلی وارد شود ، لوله از حالت خمیدگی به کشیدگی تغییر شکل پیدا میکند و هنگامی که فشار برداشته می شود به حالت قبل باز می گردد . نوع روغن پر شده: نوع روغن پر شده تعیین می کند از چه شرایط غیرواقعی محافظت کنید. Da ta w as created by G SA C ontent G​en​erat᠎or Demov᠎er sion !

گیج فشار روغنی همان گیج فشار خشک است با این تفاوت که درون آن گلیسیرین یا سیلیکون پر شده است . قطر و اندازه صفحه نمایش در گیج ها باید به گونه ای باشد که بتوانید شماره های آن را راحت ببینید. علاوه بر این، ممکن است طراحی به گونه ای باشد که نتوانید از گیج های بزرگتر کمک بگیرید و مجبور باشید، مانومترهایی با صفحه نمایش های کوچکتری انتخاب کنید. با این حال، همین امر نیزسبب میشود که این فشارسنجها نسبت به انواع خشک، از قیمت بالاتری بهره مند باشند. گیج سیم: گیج سیم برای اندازه گیری قطر سیمها و کابلها در کارگاههای الکتریکی استفاده میشود. دقت اندازه گیری دیجیتال و سادگی گیج آنالوگ در این گیج فشار دیجیتال آمیخته شده است. علاوه بر این موارد دقت فشارسنج و جنس آن نیز در بسیاری از کاربردها مهم است. در این مدل گیج ها، یک لوله با انتهای بسته وجود دارد که زاویه آن حدود 250 درجه می باشد. گیج های فشار یا پرشر گیج متداول ترین ابزار اندازه گیری فشار در صنایع مختلف می باشند ، که برای محاسبه ی فشار سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در قسمت ابزار دقیق مهمترین قسمت در میان پارامتر های مورد نظر فشار می باشد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با گیج روغنی وب سایت خود باشید.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.