جشنواره تئاتر کردی سقز نیاز به ثبت در تقویم وزارتخانه دارد


ایسنا/ کردستان استاندار کردستان علاوه بر قول حمایت و تقویت برگزاری جشنواره تئاتر کردی سقز در سال های آتی، قول داد که ثبت این جشنواره در تقویم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا حصول نتیجه ادامه یابد. سالن چت چت سالن چت عمومی چت

اسماعیل زری کوشا امروز (27 اردیبهشت) در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره تئاتر کردی گفت: حوزه فرهنگ و هنر کردستان پتانسیل ها و نقاط قوت فراوانی در اقلیم کردستان دارد و حتی مواهب طبیعی و طبیعی بیشتری دارد. هدایا

وی کردستان را منبع اصلی فرهنگ، هنر و ادب در ایران و سایر مناطق کردنشین عنوان کرد و افزود: کردستان از دیرباز با هنر، معلمان و فرهیختگان خود به خود افتخار کرده است. و ما باید این راه را با عزت طی کنیم.«بیایید ادامه دهیم.

استاندار کردستان گفت: معتقدم شهرستان Szk .z در آستانه عصر جدیدی قرار دارد و با توجه به ظرفیت های موجود باید گام های بلندی در توسعه و توسعه منطقه برداریم.

وی افزود: تلاش برای تمرکز بر مسائل فرهنگی و هنری در اولویت توسعه و توسعه شهر ساکسون است و در این راستا خود هنرمندان باید مشارکت و حمایت همه جانبه داشته باشند.

زری کوشا افزود: در سال‌های آینده همه هزینه‌های برگزاری این رویداد مهم فرهنگی هنری را به بهترین شکل ممکن برعهده خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد تا جشنواره واقعی تئاتر کردی را در تقویم سالانه برنامه‌های وزارتخانه ثبت کنیم. بزرگ فرهنگ و ارشاد اسلامی».

وی در پایان خاطرنشان کرد: تلنت علاوه بر ایجاد فرصت برای صعود به جشنواره تئاتر کردی با استعداد، ممکن است فرصتی برای همدلی بیشتر و تقویت برادری میان سایر کردهای اقلیم کردستان و کشورهای همسایه باشد.

من باید بگویم؛ در ابتدای این مراسم جعفر توان سرپرست فرمانداری سیفی گزارشی از توان فرهنگی و هنری این مراسم ارائه کرد و سپس گروه ها و هنرمندان برتر جشنواره معرفی و از آن ها تقدیر به عمل آمد. سالن چت عمومی چت


soresec

Check Also

ترمیم بافت با سلول های حاصل از ادرار انسان!

یک مطالعه جدید توسط محققان آمریکایی نشان می دهد که سلول های بنیادی مشتق شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.