رئیس جمهور: آمریکا باید بداند که نباید علیه مردم ایران زور بزند


رئیس جمهور با بیان اینکه از اوضاع شهر و زندگی مردم عزیزمان در روستا آگاهی دارم، تصریح کرد که من همیشه در بین مردم حضور داشتم و واقعاً فقط شب نبود، زندگی مردم بود. لحظه ای برای آگاهی وجود ندارد. و شبانه روز به دنبال آن هستیم تا مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در بیست و ششمین سفر استانداری خراسان شمالی در دیدار با مردم این استان از مسئولیت و خونگرمی مردم سند در طول هزار سال گذشته خبر داد و خدمت رسانی کرد. روحیه زیارت امام رضا (ع) را دارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم خراسان شمالی به زبان های مختلف ترکی، کردی، کرمانج، ترکمنی و فارسی متحد و متحد، هماهنگ و پرتلاش هستند. در دوران انقلاب و دفاع مقدس نیز در دفاع از حریم و حریم خوش درخشیدند و در تولید مردمی پرتلاش هستند که امروزه در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

ریسی همچنین با اشاره به دستور رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز قطب فرآیندهای تولیدی کشور است، گفت: در شمال خراسان دانشگاه ها، مراکز دانشگاهی و فرهنگی خوبی وجود دارد که مردان و زنان فرهیخته در آن تحصیل می کنند. قدرت های ارزشمند باید برای این عزیزان تلاش و کوشش در نظر گرفته شود تا همت آنها در پیشرفت استان و کشور دیده شود.

رئیس جمهور بزرگترین دستاورد دولت را خدمت به مردم، ایجاد بخشی از کار و فعالیت و تولید و استفاده و بهره برداری از امکانات و توانمندی ها دانست و تصریح کرد: امروز در بازدید از مجتمع پتروشیمی کارهای ارزشمندی انجام می دهیم. . مهندسان در حال انجام کار و کار هستند، اما اصلاح لازم است.

آیت الله رئیسی افزود: اولین تغییر اساسی در فعالیت این واحد پتروشیمی، استفاده از آب های عمیق به جای آب شرب است. در این جلسه مقرر شد تا پایان سال جاری تمامی زمینه های تعویض فاضلاب این مجموعه فراهم و آب مصرفی در واحد در اختیار مردم قرار گیرد. همچنین با سرمایه گذاری می توان فرصت های شغلی این واحد را که در حال حاضر 1200 نفر است در کنار ارتقای بهره وری 2 یا 3 برابر کرد.

رئیس جمهور همچنین بر برنامه ریزی برای پیش بینی فعالیت کشاورزان و کشاورزان و اطمینان از خرید محصول تاکید کرد و گفت: خرید و پرداخت محصول را در رونق تولیدات کشاورزی و دامی تضمین می کنیم. امکانات.

رئیسی با اشاره به آمار حدود 700 قربانی اپیدمی کرونا در مراسم تحلیف دولت عمومی، افزود: در حالی که امروز تعداد قربانیان و قربانیان کرونا در کشور ما به شدت کاهش یافته است، اما در برخی کشورها بسیار زیاد است و صدها مورد را شاهد هستیم. مردم. قربانیان روزانه».

رئیس جمهور افزود: به لطف خدا و به لطف دعا و حمایت مردم و از همه مهمتر به برکت تلاش کادر درمانی و پرستاری کشور روزهایی را می گذرانیم که تعداد قربانیان کرونا به 200 نفر رسیده است. سالن چت عمومی چت تک رقمی و گاهی صفر. «از کادر پزشکی به خاطر کادر پزشکی که شبانه روز جان خود را فدا کردند تا جان، جان، خانواده و سلامتی خود را حفظ کنند و به مردم کمک کردند، تشکر می کنم.

رییسی با اشاره به اینکه دولت در ابتدای فعالیت خود با کسری بودجه و مشکلات مالی 480 هزار میلیاردی مواجه بود، گفت: دولت تمام تلاش خود را برای استقراض یا چاپ پول از بانک مرکزی به کار گرفته است. این به نوبه خود باعث تورم 1400 درصدی شد.

رئیس‌جمهور افزود: دولت سیزدهم از بدو شروع فعالیت‌های خود تا کنون حدود یک میلیون ریال پرداخت کرده است.

وی افزود: امروز بدون اقتدار و احترام مردم، بدون امضای قرارداد یا قبول تعهد جدید به کشور، به سطح قابل قبولی از فروش نفت رسیده‌ایم، در حالی که قبلاً می‌گفتیم امکان فروش نفت وجود ندارد. “ریس گفت. کسری بودجه 480000 میلیارد روپیه و پرداخت بدهی مربوط به گذشته ناشی از رشد درآمد حاصل از این افزایش فروش نفت است.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه از همه اقشار جامعه می خواهیم حقوق و دستمزد را توجیه کنند تا هرگونه درخواست مزد و امتیاز از نوع شما اشتباه نباشد، اما بیایید پرداخت دستمزد را توجیه کنیم. که همه خوشحال باشند..

آیت‌الله رئیسی با اشاره به سفرهای استان‌های مختلف گفت: می‌توان از استان‌های مستقر در تهران گزارش تهیه کرد، اما چه کسی بود. بودن با یک کشاورز، مربی، معلم، دانش آموز، بازاریاب یا کسب و کار، درک متفاوتی از انسان می دهد و من به این تجربه افتخار می کنم. برخی که متهم به مراجعه به ادارات استانی هستند ممکن است تجربه دیدار و مشارکت با مردم را نداشته باشند که من به آنها توصیه می کنم.

رئیس جمهور به ارقام بانک مرکزی و مرکز آمار مبنی بر افزایش نرخ رشد اقتصادی از 4 درصد به 5 درصد در ماه های پایانی سال 1400 اشاره کرد و افزود: ارز ملی در جامعه.

رئیسی گفت: اگر پول ملی بی ارزش است چقدر دستمزد مردم را افزایش می دهیم مخالف تورم نمی شویم. تورم باید متوقف شود. دولت مردمی از همان ابتدا برای جلوگیری از شیوع کرونا، رفع کسری بودجه، تامین اقلام اساسی و جلوگیری از تورم تلاش کرده است که امروز هم در دستور کار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از احوالات زندگی مردم عزیزمان در شهر و روستا مطلع هستم، تصریح کرد: من همیشه در میان مردم هستم و واقعاً فقط شب نیست، هر ساعتی است. که زندگی مردم نادیده گرفته می شود. مردم ما می خواهیم شب و روز مسائل را هر چه زودتر ببینیم و مردم شاهد توسعه اقتصادی و گشایش در زندگی و تجارت باشند.

آیت‌الله ریسی با اشاره به شرایط فراهم‌شده برای بازگشایی مراکز آموزشی و کارکنان برای جلوگیری از شیوع کرونا، گفت: متأسفانه به‌دلیل اپیدمی کرونا در عرصه جهانی روند رو به افزایشی را تجربه می‌کنیم. آغاز جنگ در اوکراین «امروز همه کشورها درگیر این مشکل هستند، اما پس از توکل به خدا در کشورمان و اعتماد به رهبری، پشتوانه بزرگی برای ملت ایران داریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه توکل به خدا، رهبری و رهبری مردم و نقش شهدا به ویژه نقش شهید سلیمانی می تواند بر مشکلات فائق آید، گفت: من ظرفیت مادی و معنوی کشور، مشارکت و حمایت مردم، اراده دولت، کار کارگران، دهقانان، کارمندان، اساتید، دانشجویان و دانشجویان، تجار و همه اقشار کشور را درک می کنم. آینده کشور بسیار روشن است.

رئیسی افزود: در روزهای جنگ و تحریم که دشمن کار را بر ما سخت می کند، شما مردم خراسان شمالی صبورانه در کنار سایر ایرانیان مقاومت کرده و امروز رسما آمریکا را حداکثر اعلام کرده اید. فشار بر جمهوری اسلامی به طرز فجیعی شکست خورده است. این پیروزی شما و پیروزی ملت بزرگ ایران است.

رئیس‌جمهور گفت: ما آمریکایی‌ها به‌عنوان نمایندگان شما، به‌عنوان مردم، می‌خواهیم بدانیم که شما با مردم ایران قهرآمیز صحبت نمی‌کنید. زبان قدرت جواب نمی دهد. این ملت با پیروزی و قدرت در جنگ پیروز می شود و چهل سال است که مقاومت کرده است. این ملت در جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای پیروز خواهد شد.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: حضور در جهاد در برابر تلاش دشمن برای ایجاد یأس و ناامیدی روشن و واضح است. امید نه در گفتار و کردار بلکه در عمل متولد می شود. هرکس در هر کجا که بخواهد با گفتار و بیان خود ناامیدی و یأس در مردم ایجاد کند، خواه نداند، چه بخواهد و چه نخواهد، به سمت تاکتیک دشمن رفته است.

رئیس جمهور ممنون گفت: همه مسئولان، نهادها و سازمان‌ها و همه کسانی که به نام دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند، باید تمام تلاش خود را به کار گیرند تا دل مردم ایران و جوانان ایرانی به وجود آید. متولد می شود همانطور که دشمن بیشتر احساس شکست و تحقیر می کند، آرام آرام

رئیسی افزود: در این مسیر سردار شهید سلیمانی و شهید الگوی ما هستند که بدون امکانات از هم عبور کردند و راه را هموار کردند و به پیروزی رسیدند. حاج قاسم علیرغم همه حمایت‌های مالی، مالی، اطلاعاتی و تسلیحاتی داعش، با استقامت، جست‌وجو، توکل به خدا و خودکفایی به دستاوردهای بزرگی برای کشور دست یافت.

وی خطاب به فرزندان و دختران رئیس جمهور ایران، دستیابی به موفقیت ها و دستاوردها را تنها با نیت و عزم خداوند متعال دانست. سطح جمهوری اسلامی ایران.

آیت الله رئیسی افزود: در بحث تامین اعتبار برای سفرهای استانی نمی توان همه نیازهای استان را تامین کرد بنابراین اولویت های ما متمرکز است. امروز 50 سال پروژه نیمه تمام در کشور داریم که در سفرهای استانی پروژه های اولویت دار مشخص شده و اعتباراتی برای تکمیل آنها اختصاص می یابد. در سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی برای تکمیل پروژه های اولویت دار تلاش خواهیم کرد و از مدیران می خواهیم با روحیه جهادی پیگیری کنند و بر فعالیت های مردم و رسانه ها نظارت داشته باشند. سالن چت عمومی چت

انتهای پیام/


soresec

Check Also

راه ها و ساختمان های حوزه شهرسازی به نام شهدا مزین شود

اسنا / یزد مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران خواستار احداث راه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.