سریهای مختلف کمپرسور اسکرو بیتزر گروه صنعتی دی (3)

سریهای مختلف کمپرسور اسکرو بیتزر – گروه صنعتی دی
کمپرسور اسکرو بیتزر

بنابراین روغن های استفاده شده در این کمپرسورهای اسکرو، با ویسکوزیته بالا تعبیه شده اند. کمپرسورهای اسکرو بیتزر بسیار مناسب برای انواع چیلر های تراکمی است. در حال حاضر استفاده از کمپرسور اسکرو twin به نسبت نوع single در سیستم های برودتی بسیار مرسوم تر است. یکی دیگر از کنترل های قطعه SEE1 کمپرسور اسکرو، کنترل دور کمپرسور اسکرو میباشد. یکی از مهمترین محصولات شرکت بیتزر کمپرسورهای سیستمهای برودتی است که در انواع کمپرسورهای نیمه بسته سیلندر پیستونی ، کامپکت اسکرو ، سمی هرمتیک اسکرو بیتزر ، دو مرحلهای، تسمهای و … از تولیدات بیتزر میتوان به انواع مبدل حرارتی پوسته لوله، اویل سپراتور، آکومولاتور (مایع شکن)، انواع شیرآلات و سایت گلاس، کنترلر هوشمند، کندانسینگ یونیت، سیستمهای رک و … شرکت بیتزر در مجموعه Lumikko طراحی و تولید سیستمهای برودتی جهت صنایع حمل و نقل اعم از جادهای، دریایی و ریلی میباشد. کمپرسور اسکرو Screw compressor جز دسته کمپرسورهای جابجایی مثبت بوده و یکی از رایج ترین انواع کمپرسور مورد استفاده در صنایع تهویه مطبوع و تبرید جهت استفاده در سیستم های سنگین و نیمه سنگین می باشد. موتور الکتریکی وظیفه چرخش روتور محرک (ِDrive rotor) و در واقع تامین توان مورد نیاز کمپرسور اسکرو را به عهده دارد. مارپیچ اصلی که همان مارپیچ محرک است، با روتورهای دروازه ای درگیر شده تا فرآیند فشرده سازی مبرد انجام گردد. This  da᠎ta has  been g᠎enerat ed ​by G SA Con᠎tent᠎ G en er᠎at or D emover sion​!

کمپرسور اسکرو بیتزر

مارپیچ ماده معمولا بزرگتر از مارپیچ نر و محرک است. شرکت ماخ طراح و تولید کننده انواع چیلر بیتزر پیستونی و چیلر اسکرو بیتزر و نیز انواع دیگر چیلرهای مجهز به کمپرسورهای هنبل تایوانی ، کوپلند و دانفوس است. در طول حرکت به سمت خروجی کمپرسور، با کاهش فضای مابین روتورها بخار مبرد متراکم، فشار آن افزایش تا در نهایت از پورت دیسشارژ کمپرسور (Discharge port) خارج می گردد. ضمناً از طریق نرمافزارهای تحت اندروید و IOS نیز میتوان با اسکن QR code روی کمپرسور، اصالت آن را استعلام نمود. وجود اینورتر باعث شده تا با کنترل فرکانس کمپرسور، ظرفیت کمپرسور به راحتی متناسب با دما کنترل شده تا در مصرف برق صرفهجوی شود. در سال 1961 شرکت بیتزر به آقای اولریش شافلر واگذار شد، در نتیجه این واگذاری و با مدیریت آقای شافلر و پس از او پیتر شافلر فرزند وی، شرکت بیتزر موفقیتهای مالی و فنی قابل توجهی کسب کرد. با چرخش دو مارپیچ، بخار مبرد در راستای محور چرخش وارد کمپرسور شده و پس فشرده شدن از آن خارج می گردد. بین دو روتور هیچ تماسی وجود ندارد و ساییدگی بین روتور ها باعث اسیب به ان ها می شود و تحت یک تلرانس بسار دقیق تولید می شوند و به همین منظور تعمیر این کمپرسور ها نیاز به ابزار مخصوص و تکنسین مجرب دارد .

شیر مکش یا Suction valve فرآیند مکش مبرد به داخل کمپرسور اسکرو را هدایت می کند و کنترل آن می تواند الکتریکی و یا حتی پنوماتیکی باشد. سنسورهای PTC نصب شده در خط دیسشارژ و موتور در مدول نصب شده در تخته کلمپ با یکدیگر سری می شوند به داخل جهت کنترل قطعه ای به نام SEE1 یا INT69 وارد شده است. این مدل از کمپرسورهای بیتزر را می توان بـا اقداماتی بـا تـوجه به نوع و مقیاس سردخانه به صورت موازی با همدیگر بست. در نرم افزار انتخاب کمپرسور شرکت معظم هنبل کمپرسور مدل RC2180 را جهت چیلر تراکمی در شرایط چیلر تراکمی آب خنک و در شرایط چیلر تراکمی هواخنک بررسی میکنیم. اول به کمک نرم افزار طراحی و انتخاب کمپرسور و دوم به کمک کاتالوگ محصولات بیتزر. اطلاعات تخصصی مربوط به هر سری از محصولات بیتزر از جمله کمپرسور هوا، درایر های تبریدی، پمپ باد و الکتروموتور، رطوبت گیر و خنک کننده ، میکروفیلتر هوا و روغن و … بخش مربوط به روغن در کمپرسور اسکرو از مخزن روغن، اویل سپراتور و فیلتر روغن تشکیل شده است. Th is was created  by G᠎SA Conte nt Gen er​at​or Dem᠎ov ersion !

چیلر بیتزر یا چیلر اسکرو بیتزر به چیلرهایی گفته می شود که مجهز به کمپرسورهای پیستونی یا اسکرو و یا اسکرال شرکت Bitzer هستند. کمپرسورهای باز اسکرو بیتزر، در دو سری OS.A مناسب برای مبرد آمونیاک و OS مناسب برای مبردهای فریونی با ظرفیتهای مختلف وجود دارند. کمپرسور اسکرو بیتزر CSH9583-280 در چیلر ها و پمپ های حرارتی کاربرد بسیاری دارند کمپرسور های اسکرو Screw شامل سری های ( VSK , HSK , HSKB , HSN ,CSH , CSW ) می باشند. از جمله تجهیزات کنترلی نصب شده بر روی کمپرسور اسکرو محافظ دمای دیسشارژ هر کمپرسور با ۴ سنسور PTC نصب شده بر روی کمپرسور فروخته می شود که شامل ۳ سنسور بر روی سیم پیچ موتور و یکی در خط دیسشارژ یا دماس روغن میباشد. کارکرد در دمای اشباع خیلی پایین می تواند باعث مشکلات روغن و خنک کردن سیم پیچ شود و کارکرد در دماهای بالای اشباع کندانس می تواند باعث کوتاه شدن عمر کمپرسور به دلیل نامناسب بودن خنک کاری سیم پیچ و محفظه کمپرس کردن شود.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.