قانونگذاران آمریکایی در مورد امکان توافق در وین تردید دارند


گزارشی درباره اظهارات قانونگذاران آمریکایی در مورد چشم انداز مذاکرات وین درباره احیای توافق هسته ای بیان می کند که دو طرف در کنگره به توافق امضا شده در وین خوش بین نیستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، در گزارشی از نظر قانونگذاران آمریکایی درباره احتمال توافق در مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای آمده است: آنها از تهران می خواهند که در هر توافقی توسعه هسته ای خود را محدود کند.

هیل گفت: «دولت آمریکا پیشنهادی روی میز دارد، اما ایران حداقل آماده است تا برام را بازگرداند».[توافق هسته‌ای] این نشان می دهد که او در ازای حذف تحریم ها، تحریم های قابل توجهی را علیه برنامه هسته ای خود اعمال کرده است.

گزارش های منتشر شده در وب سایت آمریکایی به خروج یک طرفه از توافق هسته ای دولت دونالد ترامپ اشاره می کند: رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ، ایالات متحده را از توافق هسته ای 2015 به عنوان بخشی از برکناری رئیس جمهور باراک اوباما خارج کرد. یکی از موفقیت ها است. آمریکا بود. مقامات بایدن در ژانویه گفتند که در برهه حساسی برای بازگرداندن توافق هستند، اما در این زمان هشدار دادند که پذیرش آن به عهده تهران است.

هیل گفت: «با وجود گذشت چهار ماه، ایران هنوز قصد جدی برای پذیرش پیشنهاد آمریکا و متحدان اروپایی اش نشان نداده است.» هرچند مقامات ایرانی اخیرا تاکید کرده اند که از دیپلماسی خارج نمی شوند. و دسترسی بهتر این بدان معناست که بایدن یکی از بالاترین اولویت های سیاست خارجی را دارد.

باب ماینز، رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: «من خوشبین نیستم که چنین توافقی حاصل شود. دولت فکر می کند که این پیشنهاد همچنان می تواند به صورت استراتژیک بر سر میز مذاکره قرار گیرد، اما من هیچ راهی برای جلو نمی بینم. این نظریه من است. او مدعی است که پذیرش قراردادهای جدید با دولت ایران باعث ایجاد اختلاف نظر می شود و بازگرداندن توافق را دشوار می کند.

بن کاردین، یکی از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنا، گفت: ما نمی‌دانیم ایرانی‌ها چه می‌کنند. حدس من این است که در این مرحله مشخص نیست که آیا ایرانی ها خواهان توافق هستند یا خیر، ایران اختلافات خاص خود را در این زمینه دارد. آمریکا پیشنهاد داده است. توپ واقعاً در زمین ایران است.»

یک سناتور ارشد جمهوری خواه در هیئت منصفه سیاست خارجی که روز چهارشنبه در مذاکرات با یک مقام دولتی خطاب کرد، گفت که احتمال توافق “دلگرم کننده” نیست.

وب سایت US News اضافه کرد: نمی دانم در حال حاضر چقدر مذاکرات انجام شده است، اما باید انجام دهیم. [تا الان] تمام شد. آنها[ دولت آمریکا] به ما قول داده شده بود که در صورت عدم توافق، مذاکرات در فوریه به پایان می رسد.

چندین قانونگذار آمریکایی می گویند: «نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ایران نمی خواهد با متحدان غربی خود برای نظارت بر برنامه هسته ای خود همکاری کند.

در این گزارش همچنین آمده است که یک سناتور که نخواست نامش فاش شود، مدعی شده است که ایران “درخواستی غیرمنطقی” داشته و از هواداران خواسته است تا نام انقلاب را از فهرست “سازمان های تروریستی خارجی آمریکا” حذف کنند. از توافق جدید او مدعی شد: «آنها بدون نادیده گرفتن آن نمی توانند به توافق برسند. وی گفت: دولت آمریکا علنا ​​اعلام کرده است که همچنان آماده مذاکره برای دسترسی به برجام 2 است، اما اقدامات ایران هر روز سخت تر و سخت تر می شود.

انتهای پیام/


soresec

Check Also

دستگیری پزشک قلابی در کرج

ایسنا/ البرز دانشگاه علوم پزشکی آلبرز از دستگیری یک پزشک قلابی زیبا در کردستان خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.