قیمت کندانسور یخچال

خرید قطعات یخچال ، نمایندگی فروش قطعات اصل یخچالهای خارجی
کندانسور صفحه ای , کندانسور صفحه ای, خرید کندانسور صفحه ای, قیمت کندانسور صفحه ای, قيمت كندانسور, خرید کندانسور, خرید کندانسور یخچال, خرید کندانسور کولر گازی, کندانسور صفحه ای نیروگاه

در نوع تماس مستقیم کندانسور، بخار خروجی توربین را مستقیما با آب سرد متراکم می کند. با وجود اینکه در بعضی از سیستم­های تبرید گاهی از آب نمک یا مبردهای انبساط مستقیم به عنوان عامل جذب حرارت یا تقطیر استفاده می­کنند ولی بیشتر هوا یا آب و یا ترکیبی از آن­ها مورد استفاده قرار می­گیرد.

در سال­های اخیر استفاده از کندانسورهای هوایی در سیستم­های تهویه مطبوع متوسط و کوچک به شدت افزایش یافته است. طراحی و تولید انواع این محصول برای مصارف مختلف و متناسب با نیاز مشتران توسط متخصصان تهویه فاتحی انجام می شود.

یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت کندانسور هوایی همین مسئله است زیرا نسبت به کندانسور آبی ، چند برابر بیشتر از لوله ها ، صفحات و فین های انتقال دهنده گرما استفاده می شود تا هوا با عبور از اطراف آنها بتواند عمل کندانسینگ (گرفتن گرما از سیال گاز و تقطیر آن) را انجام دهد.

هر ده ساعت پس از فعالیت کمپرسور یک بار عمل دیفراست انجام می گیرد. به همین دلیل کندانسورها بر حسب سیال خنککننده خود، به دو دسته تقسیم میشوند، کندانسور هوایی که با استفاده از جریان هوا عمل خنکسازی را انجام میدهد و کندانسورهای آبی که از آب برای این کار بهره میبرند.

ابتدا کاهش دمای گاز صورت میگیرد، سپس تبدیل گاز به مایع و در مرحله آخر کاهش دمای مایع انجام میشود.

در این نوع چند ده تا چند صد صفحه در کنار یکدیگر و آبند نسبت به هم قرار گرفته که یکی در میان در فضای بین صفحات سیال سرد (مثل آب) و سیال گرم (سیال گازی داغ) جاری می شود و با یکدیگر از طریق دیواره صفحات تبادل حرارتی انجام می دهند.

این مبدل ها در مقایسه با سیستم های گرمایش سنتی ( آبگرمکن های مخزن دار استوانهای و منابع دوجداره و منابع کویلی ) فضای بسیار کمی را اشغال می کنند .

البته کولر گازی اسپیلت فضای بسیار بیشتری نسبت به نوعهای دیگر میگیرد اما با این حال از مدلهای قبلی بسیار محبوبتر است.

البته گاز باید در دما و فشاری وارد شود که بلافاصله پس از دفع گرمای خود به آب ، کندانس شود.

حرارت اضافهای در سیال کاری آن سیستم وجود دارد که باید دفع شده تا سیال خنک و قابل استفاده مجدد شود.

کندانسور این مدل باید بیرون از محل نصب شده و پنل اصلی آن بر روی زمین قرار میگیرد. بدین صورت که سیال با درجه حرارت بالا درون لوله های کندانسور تبخیری جریان داشته و به کمک آبی که روی لوله ها پاشیده می شود تقطیر می گردد.

بهترین وسیله برای تامین آب گرم مصرفی بهداشتی (از جنس استنلس استیل 316) فوری می باشد. ابتدا بهتر است با کار کلی این وسیله آشنا شوید.

در این نوع کندانسور تعدادی لوله به وسیله چند صفحه احاطه شده اند که درون لوله ها آب خنک و درو صفحه ها با جنس آلومینیوم آب سرد جریان میابد.

در چیلرهای با ظرفیت بالا به واسطه وجود محدودیت ابعادی ، عمدتا از کندانسور صفحه ای استفاده می شود، کندانسور های صفحه ای در واقع یک مبدل صفحه ای بوده که در سیکل کار چیلر عملیات کندانس گاز مبرد را به وسیله تبادل حرارت با آب ورودی که از برج خنک کننده تغذیه می گردد، به عهده دارد.

ولی باید این موضوع را نیز در نظر داشت که در نوع پوسته و لوله که از آب برای کاهش دمای سیال گازی داغ استفاده می شود به یک برج خنک کننده نیز جهت خنک کاری آبی که گرم شده است، نیاز است.

اوپراتور های صفحه ای افت فشار بالایی را در مسیر عبور آب ایجاد می کند که باید در محاسبات هد پمپ سیرکولاتور لحاظ گردد.

پس کندانسورهای آبی باید به گونهای طراحی شوند، که از اختلاط دو سیال خنککننده و خنکشونده جلوگیری شود. در لوله داخلی با قطر کم سیال خنکشونده و در لوله خارجی با قطر بزرگتر سیال خنککننده جریان دارد.

این لولهها به گونهای طراحی شدهاند که در آنها گاز مبرد میتواند به آسانی در آن جریان داشته باشد. این پروژه در سیمولینک متلب شبیه سازی شده است و دارای گزارش کار انگلیسی می باشد.

با کم شدن فشار کندانسور موارد زیر اتفاق می افتد. شما خریدار گرامی می توانید جهت اطلاع از قیمت کندانسور مورد نیاز خود ، با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و شرایط فنی و مالی دستگاه مورد نظر دریافت نمایید.

جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع کندانسورهای آبی و هوایی با کارشناسان فروش دی تماس بگیرید. یکی دیگر از قطعات مهم در یخچال که خرید و فروش آن رواج زیادی دارد کندانسور است.

این مبدل ها دارای صفحات یا لوله های پره دار، با آرایش بسیار فشرده هستند و معمولاَ وقتی به کار می روند که حداقل یکی از سیالات گاز، و لذا دارای یک ضریب جابجایی کوچک باشد، لوله ها ممکن است تخت یا دایرهای باشند.

این صفحات نازک توسط دو صفحه بزرگتر از دو جهت در کنار هم محکم میشوند. در این مینی چیلر در قسمت اواپراتور از مبدل صفحه ای استفاده میشود.

مینی چیلر با مبدل صفحه ای اندازه مبدل های حرارتی صفحه ای بسیار کوچک است، حدود 0.2 کوچکتر از انواع دیگر مبدل های حرارتی صفحه ای، این مزیت در پروژه های با محدودیت فضا آشکارتر است.

تمامی مدل های مینی چیلر با مبدل صفحه ای دارای 12 ماه گارانتی می باشد. هستند ، البته سیالات دیگری در اوپراتورها استفاده می شوند که بعنوان گرمکن از مخلوط های هیدروکربن و هیدروکربن های نا خالص استفاده می کنند.

متاسفانه کولر گازی پرتابل و پنجرهای به این دلیل که کمپرسورشان از هم جدا نیست در محل نصب شده؛ صدای بسیار زیادی تولید خواهد کرد و البته ناگفته نماند که میزان سروصدای این نوع کولر گازیها بسته به مدل متفاوت خواهد بود.

این نوع از کولر گازی جزو ابتدایی و سادهترین نوع کولر گازی است. یکی از نقاط ویژه این کولر گازی داشتن چرخ برای حمل کردن آن است.

مقاومت در برابر یخ زدگی بالا: مبدل های صفحه ای به دلیل ساختار ویژه ای که دارند بیشترین مقاومت در برابر یخ زدگی را دارند و در لحظه اولیه مقاومت بیشتری نسبت به سایر مبدل های حرارتی از خود نشان می دهند.

اگر کلور گازی با ظرفیت بیشتر را خریداری کنید در این صورت از سرما یخ میزنید. این صفحات به طور کامل آببند بوده و فاصله کمی بینشان وجود دارد.

لذا جهت اطلاعات کامل تر درمورد تولیدات تهویه فاتحی از جمله کافیست با متخصصان ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در مورد نحوه کار و قیمت نهایی بدست آورید.

سپس دما و دبی دو سیال را بدست آوریم. سپس بخار در توربین منبسط شده تا جریان برق را در ژنراتوری که به توربین متصل است تولید کند.

در لوله داخلی آب و در لوله بیرونی گاز مبرد جریان دارد. در صورتی که جریان هوا طبیعی باشد، مقدار هوای جریان یافته در کندانسور کم بوده و سطح تقطیر بیشتری لازم است.

کندانسورهای هوایی معمولا برای کار با دمای تقطیر حدود 17 تا 22 درجه سانتی­گراد بالاتر از دمای محیط طراحی شده ­اند.

راندمان یک نیروگاه با استفاده از فرمول T1-T2/T1 به دست می آید که T1 دمای بخار ورودی و T2 دمای بخار خروجی است که هر چه T2 بیشتر کاهش یابد، راندمان افزایش خواهد یافت.

کندانسور حرارتی با سطوح پره دار، دارای پره ها و یا ضمائمی در سطح اصلی ( لوله ای یا صفحه ای ) انتقال گرمای خود به منظور افزایش این راندمان می باشند.

ساختار کندانسورهای پوسته لولهای به این شکل است که دستهای از لولههای مارپیچ در داخل یک پوسته بزرگ قرار گرفتهاند.

این نوع کندانسور معمولا شکل حلزونی یا مارپیچ دارد و به دلیل ارزان بودن از محبوبیت بیشتری نسبت به دو مدل دیگر برخوردار است.

ظرفیت این نوع کندانسورها کمتر و ساختار آن سادهتر است. ساختار کندانسورهای آبی صفحهای متشکل است از تعداد زیاد از چند ده تا چند صد صفحه در مجاورت یکدیگر.

طراحی کندانسورهای آبی دو لولهای به این شکل است که دو لوله با قطر های متفاوت در داخل یکدیگر به طور هم مرکز قرار گرفتهاند.

در این فشار دمای گاز ورودی حدودا 38 درجه سلسیوس خواهد بود. کندانسورها نوعی مبدل حرارتی هستند که در آن­ها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر همانند هوا یا آب منتقل و در اثر آن بخار ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل می­شود.

آب از طریق انتقال گرمای محسوس که دمای خشک هوای در حال وزش را بالا می­برد تا حدودی خنک می­شود ولی دلیل اصلی خنک شدن آب، مبادله­ ی گرمای نهان تبخیر بخش کوچکی از آن است. Th is  data has be en done by GSA  Conte nt Generator D᠎emov​er sion.

بسیاری از افراد تمایل به خرید اسپلیت به دلیل مصرف بالا ندارند. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی از جمله سیستمهای تهویه مطبوع، سیستمهای سردخانه، فرآیندهای شیمیایی و پتروشیمی و …

این عامل معمولا عوامل دیگری مانند هزینه برق مصرفی، دوام و عمر کمپرسور و بازده سیستم را دست کم در نظر بسیاری از صاحبخانه ها و خریداران سیستم تهویه مطبوع کوچک تحت­ الشعاع قرار می­دهد.

کمپرسور و فن در یک پک قرار دارد و کل سیستم به صورت یک تیکه کار میکند. کندانسور نوعی مبدل حرارتی است که در آن با خنک کردن یک سیال یا گاز (گرفتن حرارت یک سیال داغ گازی شکل) توسط سیال دیگری مانند آب آن را از حالت گاز به مایع تبدیل می کند.

پروسه خنک کردن کولر گازی این گونه است که گاز مبرد در داخل کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور منتقل میشود.

کولر گازی ایستاده به دلیل قدرت بالای پرتاب و توانایی سرد کردن محیط به سرعت زیاد، بیشتر در سالنهای وسیع و بزرگ نصب میشود.

• به دلیل فاصله کم بین صفحات حجم سیال فرایندی در مبدل های صفحه ای بسیار کم است . مبدلهای حرارتی صفحه ای نیمه جوشی یا Semi-welded PHE ساختاری بسیار مشابه با مبدلهای واشردار دارند.

8- روغن های صنعتی (بعنوان یکی از سیال هایی که می توانند در مبدلهای حرارتی جوشی صفحه ای دانفوس استفاده شوند) در دو نوع حلال و غیرحلال استفاده می شوند، در این حالت، سیال خنک کننده می تواند آب یا مبردهای دیگر باشند.

موجود است که در آن سیال خنک کننده معمولا آب است. کمپرسور یکی از پرکاربردترین قطعات یخچال است و شامل پیستونهای سیلندر، دریچهها و موتورهای آسنکرون است.

یکی از نشانههای پنل کنترل آسیبدیده این است که فن، چراغها و اجزای دیگر کار نمیکنند. یکی از اصلیترین دستهبندیهای کندانسورها، بر حسب نوع سیال خنککننده میباشد.

همچنین میتوان مادربردها را به عنوان برد اصلی در نظر گرفت که وظیفه آنها کنترل تمام اجزا میباشد. ابعاد این کندانسور 1/4 آلومینیوم ، ارتفاع 32 سانت و طول 31 سانت و عرض 10 سانت میباشد و تعداد در هر کارتن 3 عدد است.

در حالی که ابعاد این کندانسور کوچکتر است ولی سطح انتقال گرما در کندانسور صفحه ای بیشتر بوده و ظرفیت انتقال حرارت زیادتری دارد.

بنابرین جهت استعلام قیمت ، ابتدا نوع و ویژگی های کندانسور مشخص و سپس قیمت آن برآورد می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مهندسان ما تماس بگیرید.

به طور کلی می توان گفت که بایستی نیازها و درخواست های مربوط به هر پروژه توسط مهندسان متخصص ما در این زمینه جمع آوری و مناسب ترین نوع کندانسور برای آن طراحی و ساخته شود.

به این ترتیب صفحات باعث انتقال حرارت بین سیال شده و در عین حال از ترکیب با یکدیگر جلوگیری میکنند.

در صورت امکان تامین آب تازه با قیمت ارزان، آب گرم خروجی از کندانسور وارد رودخانه یا دریاچه شده و دوباره آب سرد تازه وارد کندانسور می­شود.

مبدل صفحه ای هپاکو به عنوان کندانسور یا اواپراتور در سیکل تبرید مورد استفاده قرار می گیرد. 2. محدود به 9 متر می شود.

این گاز در کندانسور خنک شده و به مایع تبدیل میشود. این نوع از کندانسورهای آبی را میتوان تقریباً نوع کوچک شده کندانسورهای پوسته لولهای دانست.

که میتوان کندانسورها را به دو نوع هوایی (هواخنک) و آبی (آبخنک) تقسیم کرد. در نهایت سرمای ایجاد شده اواپراتور و فن یخچال به درون کابین یخچال منتقل میشود و سرمایش یخچال را ایجاد میکند.

این قطعه معمولاً پشت یخچال و در پایین آن قرار میگیرد. عیب این کندانسورها از سوی دیگر کم بودن تحمل فشار کاری و همچنین هزینه بالای آنها است.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت انواع کندانسور تاثیر گذار است که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.