لیست قیمت مبدل حرارتی آلفالاوال

در واقع لوله ها در مبدل پوسته و لوله نقش جدا کننده را بر عهده دارند . تیوپ شیتها وظیفه نگه داشتن لوله ها را به عهده دارند .

بسته به ضریب انتقال حرارت سیال درون یا بیرون لوله در هر سمت که این ضریب کمتر باشد می توان از لوله های پره دار از داخل یا پره دار از خارج استفاده نمود که به طبع هزینه ساخت این دستگاه بالا تر است .

در صورت استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای این مشکل برطرف خواهد شد و همواره آبی که از شیر خارج می شود گرم است.

در سال 1888 اولین پمپ که برای پمپ کردن شیر بدون چربی حاصل از سپراتور سانتریفیوژی استفاده میشد، به فروش رسید.

شما بیشترین بازیابی حرارت را به دست می آورید و میزان استفاده از رسانه های گرمایشی و سرمایشی کاهش پیدا می کند.

در تولید نوشیدنی های گازدار، پاستوریزاسیون و سایر عملکردهای گرمایشی و سرمایشی در بهداشت و در مواردی که بهداشت بسیار اهمیت دارد مانند صنایع لبنی، غذایی، آشامیدنی و دارویی کاربرد دارند.

ساختار یک مبدل حرارتی لوله ای، در ساده ترین شکل خود شامل دو لوله با قطر متفاوت می باشد که لوله کوچکتر به صورت هم مرکز درون لوله دیگر قرار می گیرد.

مبدل حرارتی بسته در انواع مختلف صفحهای،لولهای تولید می شوند که نوع صفحهای به سه شکل اسپیرال Spiral.پلیت کویل Platecoil و مبدل صفحهایهای معمول PHE تولید می شوند و نوع لولهای به سه شکل دو لوله Dublepipe,پوسته و لوله Shell and tube و فین تیوب Fintube تولید می شوند.البته انواع دیگری از مبدل مانند اسپیرال تیوپ Spiral tube و صفحه ای منافذ برجسته لولهای Printed circuit وجود دارد که نسبتا کاربرد کمتری دارند.

یکی از ویژگی های ممتاز مبدل های صفحه ای عدم نیاز به منبع ذخیره آب و وجود همیشگی آب گرم در پشت شیرها می باشد و آن هم به دلیل بالا بودن سرعت پاسخگویی در مبدل های صفحه ای در زمان هایی که ساعات پیک مصرف به حساب می آیند تامین آب گرم مصرفی در کوتاه ترین زمان ممکن فراهم می گردد.

در ساعات پیک مصرف منابع دوجداره و مسی، آب گرم را به اتمام نرسانید، زیرا مدت زمان زیادی برای تامین مجدد آب گرم با دمای مطلوب مورد نیاز است.

عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر (Combi Dryer) بگونه ای است که هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و پس از انتقال حرارت با مبرد سیستم سرمایش دمایش کاهش یافته و پس از عبور از نقطه شبنم و رطوبت آن جدا می گردد و از مبدل خارج می شود در قسمت خروجی یک دستگاه جدا ساز آب وجود دارد که آب تقطیر شده را از هوا جدا کرده و از سیستم خارج می کند.

سیال های جاری در مبدل ها، عمدتاً به منظور جلوگیری از اختلاط، توسط دیواره جامدی از یکدیگر جدا می شوند و البته در انواع بخصوصی از مبدل های حرارتی این امکان نیز وجود دارد که جریان های سیال مستقیماً با هم در تماس باشند.

این نوع مبدل جوشی شامل یک سری صفحاتی است که به یکدیگر جوشکاری شدهاند. ساختمان مبدل هوا خنک جهت افزایش سطح انتقال حرارت نیاز به فین حرارتی دارد.

هرچه مبدل در ابعاد یکسان سطح بیشتری برای تبادل داشته باشد سرعت تبادل بیشتر میشود. در واقع، این دیواره لوله داخلی است که سطح انتقال حرارت را تشکیل می دهد واغلب جهت دستیابی به سطح بیشتر، فین گذاری می شود.

بافل ها تیغه هایی را می گویند که در مسیر مستقیم سیال قرار گرفته و موجب تغییر جهت سیال میگردند به گونهای که در مبدل های حرارتی پوسته و لوله آب را به صورت عرضی و عمودی در تماس با لوله ها قرار میدهند و از خروج مستقیم سیال از مبدل جلوگیری مینمایند .

در صورت افزایش ناگهانی مصرف به دلیل عدم توانایی گرم کردن سریع آب ورودی به سیستم دمای آب کاهش می یابد.

قیمت این مبدل ها به دلیل حجم بیشتر جنس مصرفی معمولا بیشتر از مبدل های حرارتی صفحه ای می باشد اما نرخ رسوب گیری مبدل پوسته و لوله بسیار کمتر از مبدل صفحه ای می باشد به همین دلیل در استخر ها از مبدل های حرارتی استخری از نوع پوسته و لوله بیشتر استفاده می شود.

لوله ها معمولاً از جنس مس می باشند البته بنا به کاربرد می توانند از فولاد ضد زنگ ( استیل ) ، نیکل ، آلومینیوم ، برنج و تیتانیوم نیز باشند .

یکی از رایج ترین مشکلات مبدل های حرارتی صفحه ای در چینش موازی، توزیع نامنظم سیال درکانال ها است. بنابراین از جمله کاربردهای آن در سیستم های تهویه مطبوع نظیر چیلرها می باشد.

امروزه سیستم مبدل حرارتی APV Paramine بر مشکلات ناشی از نشتی گاز از آمین ها در مبدل های قدیمی فایق آمده و مبدل های پلیت حرارتی صفحه ای را به محدوده های دمایی خاص می رساند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هموژنیزه کردن و انواع هموژنایزرها به ادامه مطلب بروید. شرکت تراز انرژی مطنا عرضه کننده انواع مبدل صفحه ای آلفالاوال , مبدل حرارتی دانفوس , مبدل حرارتی صفحه ای کومر و مبدل حرارتی هپاکو می باشد، این نوع مبدل هه از ظرفیت 20000 تا 750000 کیلوکالری در ساعت قابل ارائه می باشد. Conte nt has been cre​at​ed  wi​th G SA Content Gen᠎erat or​ Demover᠎si​on.

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل AlfaQ در ایستگاه های خنک کننده (District Cooling Substations)، در سیستم های ذخیره یخ (Ice Storage Systems) در مراکز اطلاعات (Data Centers) و در سیستم های خنک کننده رایگان (Free Cooling systems) استفاده می شود.

Data has ᠎been g en er᠎at ed by GSA C onte᠎nt Generator Dem᠎ov᠎ersion. This article has been done by GSA Content G᠎en᠎erator DEMO᠎!

This has been c᠎reated with t᠎he help of GSA Content᠎ Gen erator ᠎DEMO. This data has be en do ne by G᠎SA Content Gen᠎erat or DEMO!

Data h᠎as been generated by G᠎SA Content Generator D᠎emoversi᠎on! برای حداکثر مقاومت در برابر فشار کاری پیروی می کنند. اصول کار یک مبدل حرارتی دریایی همان کولر طراحی شده برای استفاده از آب شیرین است ، با این حال ، توجه اصلی طراح این است که مبدل حرارتی دریایی باید در برابر فرسایش یا خوردگی ناشی از آب دریا مقاوم باشد.

از یک سو، ارزان بودن این مبدل ها، چه در طراحی و چه از نظر تعمیر و نگهداری، آن ها را به انتخاب مناسبی برای صنایع کوچک تبدیل کرده است و از سوی دیگر، راندمان پایین آن ها و همچنین خرید مبدل حرارتی اشغال فضای زیاد در مقیاس های بزرگ، سبب شده است که در صنایع مدرن امروزی کمتر استفاده شوند و مبدل هایی با راندمان بیشتر نظیر مبدل های پوسته و لوله و مبدل های صفحه ای به کار گرفته شوند.

بافل ها در مجموع وظیفه به تعویق انداختن خروج سیال از مبدل حرارتی پوسته و لوله و در نتیجه انتقال حرارت بیشتر را دارند .

در انیمیشن مشاهده می کنید که منطقه توزیع به مایعات کمک می کند تا به سرعت کل بخش مقطع صفحات را پر کنند.

در سال 1971 تمرکز آلفالاوال بیشتر در بخش انتقال سیالات بود. شرکت آلفالاوال دارای 42 واحد تولیدی اصلی است (22 واحد در اروپا،10 واحد در آسیا، 8 واحد در آمریکا و 2 واحد در آمریکای لاتین) و بیش از 17000 کارمند دارد که اکثر آنها در سوئد، دانمارک، هند، چین، آمریکا و فرانسه مشغول به کارند.

با عبور مایعات از مبدل حرارتی گرما از محیط گرم به محیط سرد منتقل می شود. واشرها در بین هر یک از صفحات قرار می گیرند و یک مهر و موم را برای جلوگیری از نشت مایعات ایجاد می کنند.

در سال 1996 یک کارخانه جدید برای مبدلهای حرارتی و تجهیزات انتقال سیالات در شهر مسکو احداث شد که یکی از مدرن ترین کارخانهها در روسیه میباشد.

در این نوع مبدلهای حرارتی از معابر “ساندویچ شده” حاوی باله برای افزایش کارایی واحد استفاده می شود. همچنین در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل BP10-20 در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر طول لوله PEX کار شده در کف، حدود 136 کیلو کالری ظرفیت گرمایش برای انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته شود.

اتصال لوله ها به تیوپ شیت ها به صورت اکسپند یا جوش می باشد . این مبدل ها با عمر بالا، دوام در کارآئی و راندمان، همچنین رسوب پذیری پائین بهترین انتخاب برای فرآیندهای انتقال گرما می باشد.

مواد موجود در مبدل به صورت یکنواخت در صفحات دستگاه توزیع میگردند. این ویژگی باعث بهبود راندمان عملکرد دستگاه میگردد.

مبدل حرارتی جوشی در پنج گونه مهم عملکرد مختلف ساخته میگردد که در ادامه چهار مدل پلیت آلفالاوال را بهاختصار توضیح میدهیم.

قابل توجه ترین ویژگی T10، در مقایسه با نسل قبلی، صفحات جدید است. فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تمامی اطلاعات فنی و تصاویر انواع مبدل های حرارتی را با نازل ترین قیمت ها جهت مقایسه و خرید آسان ، خارج از محدوده زمانی و مکانی و به آسان ترین روش ممکن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است .

جنس کلیه صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال از استنلس استیل (SS316) می باشد و در مبدل های آلفالاوال مدل هایی که با CB شروع می شوند بیانگر مبدل های حرارتی صفحه ای با جوش مس(Copper Brazed) هستند.

در ساخت پوسته مبدل های حرارتی پوسته و لوله معمولاً از فولاد یا فولاد ضد زنگ استفاده میگردد . این مبدل از یک پوسته چدنی یا فولادی تشکیل شده که درون این پوسته تعدادی لوله مسی عبور داده می شود ، یک سیال در پوسته و سیال دیگر درون لوله ها جریان پیدا می کند.

مبدل حرارتی هوا خنک به مبدل های حرارتی گفته می شود که در آن سیال توسط جریان هوا خنک میشود.

با شیار یا موج های موزون و هماهنگ ساخته میشود. جنس مبدل انتخاب شده هر چه ضریب هدایت بالاتری داشته باشد سرعت تبادل بیشتر میشود مثلاً مس، آلومینیوم و استیل نسبت به چدن ضریب هدایت بالاتری دارند.

طراحی و ساخت مبدل حرارتی توسط شرکت های سازنده انجام می شود اما محاسبه و انتخاب توسط مشاوران فنی و مهندسین تاسیسات انجام می شود.

واشرهای آب بندی مخصوص طراحی شده که در بین صفحات قرار دارند مایعات را هدایت می کنند تا مایعات گرم و سرد در حال عبور در کانالهای متناوب باشند.

5. محل مناسب نقاط اتصال که اتصالات مربوط به مبرد در یک سمت و اتصالات مربوط به تخلیه هوا و آب در سمت دیگر.

ابعاد این مبدل بر حسب میلیمتر (اینچ) در شکل زیر مشخص شده است. لطفاً برای بارگیری الگوی برگه Thermex که زمینه های مورد نیاز برای انتخاب مبدل حرارتی را برجسته می کند ، اینجا کلیک کنید.

پورتهای ورودی صفحات، ناحیه توزیعکننده و شکل صفحات به گونهای است که سیال یا ماده موردنظر به صورت یکنواخت در کل صفحه توزیع میگردد و همچنین راندمان مناسب عملیاتی برای فرآیند انتقال انرژی حرارتی فراهم میگردد.

شرکت آلفالاوال در سال 1883 توسط گوستاف دلاوال و اسکار لام در شهر لوئد سوئد تاسیس شد. در سال ۲۰۰۳، آلفانوا (AlfaNova) که یک موفقیت بزرگ در مبدلهای حرارتی بود، ایجاد شد.

در سال 2003، آلفانوا (AlfaNova) که یک موفقیت بزرگ در مبدلهای حرارتی بود، ایجاد شد. این شرکت به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی مبدلهای حرارتی، سپراتور و انتقال سیالات در جهان شناخته شده است و دارای بیش از 2500 ثبت اختراع می باشد.

جهت جریان مواد در سیستم به صورت موازی میباشد. همانطور که در مبحث مبدل حرارتی صفحه ای واشردار اشاره شد، هزینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار به دلیل طراحی نمایندگی آلفالاوال در ایران قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی صفحه ای، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

وقتی دو صفحه با الگوهای مخالف شاه ماهی روی هم قرار می گیرند ، جریان مارپیچ مانند و تلاطم زیاد منجر به ضرایب انتقال بالا و خود تمیزکاری م effectiveثر می شود.

نوع طراحی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل BP10-28 به گونه ای است که با ایجاد آشفتگی در سیال ها، انتقال حرارت را بهینه کرده و باعث خود تمیز کنندگی مبدل می شود.

نوع طراحی صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل BP10-20 به گونه ای است که با ایجاد آشفتگی در سیال ها، انتقال حرارت را بهینه کرده و باعث خود تمیز کنندگی مبدل می شود.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.