مطالعه ساخت و تولید بال ولو فورج,بال ولو فورج,فورج,نمایندگی بال ولو فورج,فروش بال ولو فورج,فورج مشاهده

ساخت و تولید بال ولو فورج,بال ولو فورج,فورج,نمایندگی بال ولو فورج,فروش بال ولو فورج,فورج
بال ولو کستل, بال ولو

گاهی اوقات اجزا به صورت رزوهای (Threaded) به هم متصل میشوند. به طور کلی، سه نوع اصلی و رایج شیر توپی استنلس استیل عبارتند از شیر توپی فلنجدار استنلس استیل، شیر توپی رزوهای استنلس استیل و شیر توپی جوشی استنلس استیل. شیرها ی جوشی مناسب سیالات سمی است و طراحی ساختار آن باعث عدم نشتی در طول شیر می باشد. شیرهای جوشی استحکام بدنۀ بالایی دارند و حجم و وزن کمتری نسبت به دیگر طراحی ها خواهند داشت. بال ولو دارای طول عمر بالایی بوده و حتی در صورتی که برای مدت زمان زیادی تغییر وضعیت ندهند به راحتی باز و بسته می شود.

بال ولو کستل

دریچه کشوئی این شیر به شکل های مستطیلی یا گرد وجود دارند با قرار گرفتن در شیار سیت باعث توقف عبور سیال می شود. شیر توپی برای قطع و وصل و کنترل جریان سیال به کار می روند و با توجه به کاربرد و فشار جریان در خطوط پایپینگ از کلاس های مختلف استفاده می شوند. شيرهاي دستي داراي يك چرخ يا اهرم دستي مي باشند كه مستقيماً يا از طريق يك گيربكس به ساقه شير وصل ميشوند. عمل آب بندی / بسته شدن با کشیدن یا کشیدن این غلاف / لوله به دست می آید. در این تست شیر توپی از دو سر کلمپ شده و مجرابند در حالت نیمه باز قرار می گیرد و با استفاده از سیال آب و در فشار کاری 1.5 برابر فشار کاری در منفی 38 درجه سانتی گراد طبق استاندارد API6D تست می شود.

دو عدد حلقه با شیارهایی که درون آنها تفلون جهت آببندی قرار دارد-که به آن سیت-رینگ میگویند. شیرهای توپی یا بال ولو (Ball Valve) از جمله شیرهای قطع و وصل جریان با چرخش ۹۰ درجهای (ربعگرد) هستند که عمر طولانی، دوام بالا و آببندی قابلقبول از علل پرکاربرد بودنشان میباشد. این امر بدین گونه است که با چرخش گوی، جریان سیال قطع و یا وصل می گردد. ازشیرهای توپی برنجی برای قطع و وصل جریان آب نیز استفاده میشود. این دسته از شیرآلات با طراحی خاص خود، به عنوان یکی از ساده ترین طراحی ها برای قطع و وصل جریان سیال شناخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف اصلی آن­ها قطع و وصل جریان می باشد. ساختمان بسیار ساده و کاربردهای فراوان آن­ها باعث شده تا بسیاری از کارخانه­های دنیا به تولید این نوع از شیرها بپردازند. این شیرها به طور کلی از اندازه های بزرگتر از (NPS 12 (DN 300 استفاده نمی شوند، زیرا نیروی عظیم بر روی stem اعمال می شود تا شیر را تحت فشار مایع، باز یا بسته کند. هنگام استفاده از محلول های ساینده، آنها باید به عنوان شیرهای خاموش-روشن استفاده شوند؛ اگر برای اهداف گلویی استفاده می شود، اسلیو فرسوده می شود. حال می رسیم به این سوال که چرا به شیر توپی شیر گازی نیز می گویند؟

دمای کارکرد این نوع شیر توپی کربن استیل (46-) تا 340 درجه سانتیگراد است و به آن شیر توپی کربن استیل با دمای کاری پایین (Low Temprature Carbon Steel Ball Valve) نیز می گویند. • اگر شیر به طور کامل باز باشد، تلاطم کمی ایجاد کرده و مقاومت کمی در برابر جریان سیال خواهد داشت. و بحث را کمی جدی تر دنبال کنیم. بنابراین هزینه کمی بیشتر است و برای بسیاری از برنامه ها این کار مورد نیاز نیست. این مدل از بال ولو ها دارای یک پلاگ یخ زدگی در طرفین بدنه می باشد بنابراین در شرایط یخ زدگی پلاگ یخ زدگی جدا می شود ( به عنوان یک دیسک قربانی عمل کرده ) و باعث تعمیر آسان می گردد.

این سه دسته عبارتند از استنلس استیل 304L، 316L و ASTM A 182 که در این مطلب مجال سخن گفتن در مورد جزئیات این متریال ها نیست، بنابراین در مطلبی جداگانه به مبحث شیر پروانه ای استنلس استیل خواهیم پرداخت. عموما جنس شیر توپی کربن استیل از متریال های ASTM A216 WCB، ASTM A352 LCB و ASTM A 105 می باشد که بنا به شرایط کاری مورد انتظار متریال مناسب انتخاب می شود. در ادامه مقاله بال ولو چیست دسته بندی های متنوع شیر های توپی را بر میشمریم. در ادامه مقاله بال ولو چیست به دسته بندی دیگری می پردازیم.

به علت فشار کاری ۴۰۰ بار از جنس فولاد می باشد. در شیرهای توپی استنلس استیل رنج تحمل دمایی در کلاس های مختلف یکسان و حدود F° ۴۰۰ و رنج تحمل فشاری متناسب با افزایش کلاس کاری افزایش میابد . بر اساس نوع کاربرد، محیط مورد استفاده و نوع سیال عبوری با متریال های مختلف و فشار کاری متنوع تولید و عرضه می شوند. شیر توپی استنلس استیل نیز در سیستم هایی به کار می رود که سیال عبوری خواص خورندگی بالایی دارد. این شیرها دبی بالایی را ارائه می دهند زیرا به طور معمول دارای طراحی کامل سوراخ هستند.

شیر توپی ها در یک شرایط که قرار است به طور جزئی باز شوند توصیه نمی شود. بال ولوها یا شیرهای توپی، شیرهای دستی مناسبی برای جریان های دوطرفه هستند و دارای عملگرهای مختلفی برای کنترل مستقیم یا غیرمستقیم جریان می باشند اما به طور کلی در سیستم های کنترلی استفاده از این قطعه مناسب نمی باشد. ایرلاین ها (شیر دوار) برای سیستم انتقال پنوماتیک مناسب برای تغذیه یا تخلیه مواد به عنوان تجهیزات لازم برای لوله های انتقال پنوماتیک و تهویه اختصاصی است که به طور گسترده برای دانه و روغن ، مواد غذایی ، خوراک ، خوراک ، مواد شیمیایی ، خشک کردن ، استحکام ، استفاده می شود.

با توجه به عدم تعادل بین جهت جریان و جهت باز کردن پلاگین، افت فشار بزرگی در شرایطی که به طور جزئی باز می شود ایجاد خواهد شد. به طور کلی، pinch valve مناسب برای کاربردهای فشار پایین هستند. انتخاب اکچویتور شیر توپی پنوماتیک به سایز شیر توپی، فشار کاری و دمای سیال بستگی دارد. بدنه این شیر از میلگرد فولادی و یا استیل بستگی به نوع سفارش مشتری تولید میگردد. واشر آب بند این نوع شیر بستگی به نوع دما درخواستی مشتری دارد. در چنین شرایطی، به دلیل فشار منفی در trap، میعانات می تواند از طریق تله به تجهیزات فرآیند بازگردد.

در طول عملیات، فشار فرآیند ممکن است پایینتر از فشار تله تحت فشار قرار بگیرد. این نوع از شیرها را میتوان از انواع شیرهای کنترلی دانست که جریان را تنظیم میکنند. این نوع شیرهای یکطرفه از دیافراگم هایی استفاده می کنند که به گونه ای تنظیم شده تا باز گردیده و اجازه دهند که جریان فقط در جهت جلو حرکت یابد. با توجه به چالش های فوق مشخص شده، شیر های توپی بیشتر در کاربردهای خاموش کردن (shut off ) استفاده می شود. • ممکن است باز و بسته کردن سریع شیر در برخی کاربریها دارای اهمیت باشد. هدف از روانکاری شیرآلات جلوگیری از فرسودگی زودرس و خوردگی و همچنین عملکرد سریع و آسان می باشد.

در نسخه های ویژه ، از شیرهای توپی نیز به عنوان شیر کنترل استفاده می شود. برای برخی از کاربردهایی که در آنها استفاده از مواد نرم امکان پذیر نیست ، به عنوان مثال با درجه حرارت بسیار بالا ، از سیت های شیر فلزی یا سرامیکی استفاده می شود. به عبارت دیگر، هنگامی که میخواهیم به سیت یا نشیمنگاه شیر دسترسی پیدا کنیم تنها کافی است قسمت بالای شیر جدا شود. خواص عالی شیرهای توپی باعث شده این شیرها در کاربردهای گسترده صنعتی راه پیدا کنند و برای فشارهایی تا 1000 بار و دماهایی تا 400 درجه سلسیوس مورد استفاده قرار گیرند.

توپ در بالا و پایین پشتیبانی می شود تا بار سیت های شیر را کاهش دهد. پس لازم است ، در انتخاب اصالت برند و کیفیت کالا دقت لازم را بفرمایید و از به وجود حوادث ناگوار و هزینه های مجدد جلوگیری بفرمایید. شیرهای توپی با توجه به سیستمی که در آن به کار گرفته می شوند، شرایط کاری و نظر طراح می توانند اتصال متنوعی داشته باشند. انواع شیر گازی برنجی سیم ایتالیا که توسط برند معروف چیمبریو ایتالیا تولید و عرضه می شوند، شیر توپی کیزایران و شیر گازی بهتراشان (بی تی اس) که توسط برندهای داخلی تولید می شوند، در بازار شیرآلات برنجی در دسترس است که هر کدام موارد مصرف و مزایای خود را دارا هستند.

از طرفی، همواره سوالاتی وجود دارند و یا در حین کار عملی پیش می آیند که هر کدام به اندازه چندین مطلب جای توضیح دارند. شیر های توپی از نظر اجزای بدنه به سه نوع بدنه ی تکه ، دوتکه و سه تکه تقسیم می شوند که هر کدام از انها کاربرد خاص خود را دارند . نکته قابل توجه این هست که متاسفانه برندهای جعلی تحت نام های مختلف و به نام محصول ساخت کره جنوبی در کشور موجود می باشد،که درواقع ساخت چین هستند. توپی یا همان گوی کروی داخل شیر از استیل مرغوب نوع 304 میباشد و در مواردی به درخواست مشتری از نوع استیل 316 نیز استفاده میگردد.

استاندارد مجموعهای از قوانین مکتوب است که دولت ها و سازمان های بین المللی برای ایجاد درک مشترک و متقابل تولیدات و به عنوان ابزاری برای تسهیل ارتباطات، اندازهگیری و تجارت به کار میرود. در شیر های گازی یک توپ در بدنه اصلی شیر و بر سر راه سیال قرار دارد که مسیر سیال را باز یا مسدود می کند. در شرایط کار عادی، دریچه بسته باقی می ماند و اجازه نمی دهد بخار از طریق آن عبور کند. ها با مواد ساینده و فیبری مورد استفاده قرار نمی گیرند، زیرا باعث آسیب به نشیمنگاه و سطح پلاگین توپی می شود.

به این ترتیب شیر این امکان را فراهم می کند که مایعات در این جهت عبور کنند. این چک ولو اجازه می دهد که مایع از خروجی تله به سیستم بازیابی مایع یا کندانس عبور کند اما اطمینان حاصل می کند که در جهت معکوس جریان نداشته باشد. ۲- بصورت مسير كاملاً باز (Full Port Pattern) در اين نوع حفره روي گوي به اندازه قطر ورودي و خروجي شير ميباشد. در مدل فول بور (Full Bore)، قطر داخلی بور تقریبا با قطر خط یکسان و میزان فشار در حالت Full بسیار اندک می باشد. ردیوس بور: بیشتر بال ولو ها دارای ردیوس بور هستند.

در مدل Reduced Bore ، قطر بور یا مجرای داخلی به اندازه یک یا دو سایز کوچک تر از خط اصلی است. دو بخشی که توپ را محصور می کند تحت فشار قرار می گیرند یا جوش می خورند. هنگامی که ولو ها دارای سیت های نرم هستند، طراحی آنها باید پیوستگی الکتریکی بین بال و بدنه را با استفاده از یک دستگاه آنتی استاتیک تضمین کند. تفاوت اصلی بین شیر های توپی فولادی و استنلس استیل در جنشس بدنه وکاربردهای خاص انها میباشد . تفاوت اصلی در نحوه تولید و مونتاژ بدنه شیر است. همان طور که اشاره کردیم، علاوه بر دو دسته بالا، سه نوع دیگر از متریال استنلس استیل معمولا برای تولید شیر توپی استنلس استیل به کار می رود.

نیکل الکترولس به طور گسترده در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که مقاومت در برابر خوردگی بیشتر از سختی باشد. برای بال ولوهای Side entry، توپی آن از طرفین وارد میشود، که به معنی این است که هنگام تعمیر تریم باید شیر را از خط لوله خارج کنیم. صنایعی که از شیرهای توپی استفاده میکنند به صورت معمول نیاز به شیری دارند که بتواند فشار بالا، حجم زیاد و دمایی که گاهاً از ۴۸۰ درجه تجاوز میکند را تحمل کند. با توجه به این که مسیر جریان دو بار تغییر می کند افت فشار بیشتر می شود. در هر موقعیت تحمل مختلف ، شیرهای دوار به دو ساختار مانند انواع داخلی و خارجی تقسیم می شوند.

با استفاده از سری TB موجود در PVDF ، هایوارد همچنان به گسترش خدمات دمای بالاتر ، سیستم های رسانه ای بسیار خورنده و حساس ادامه می دهد. همچنین مواد غذایی در تماس با این آلیاژ هیچ طعم وبوی خاصی نمیگیرند و این یکی از ویژگی های برجسته این آلیاژ می باشد . کروم افزوده شده در سطح فلز لایه ای از اکسید را ایجاد کرده که مانع از هر گونه خوردگی میگردد و با افزایش مقدار کروم مقاومت در برابر خوردگی افزایش می یابد . در شرایط کاملا باز، سطح جریان برابر با مساحت لوله است و از این رو، افت فشار ناچیز در شیر وجود دارد.

بالو ولو یا شیر توپی (Ball Valve) نوعی از شیرآلات هستند که ربع گرد می باشد و به دلیل ساختمان و طراحی داخلی ساده ای که دارد، کاربرد بسیاری نسبت به سایر شیرها نیز در صنایع مختلف دارد. ماشینکاری seat ها نسبت به سایر انواع شیر ها آسان تر و ارزان تر است. سایزهای کوچک تر این شیر عموما در کویل های آب سرد و گرم و از سایزهای بزرگتر آن برای کنترل جریان ورودی به چیلرها استفاده می شود. شیر های توپی آلفا عموما مورد استفاده پالایشگاه ها و روغن داغ مصرف میشوند.. در عوض ، از این نوع پوشش در محیط های فرسایشی یا خورنده مانند بال ولو در پالایشگاه های گاز یا کارخانه های شیمیایی استفاده می شود.

سیت های این شیرآلات از پلی اکسی متیلن (POM) ساخته شده اند که برای کاربردهای فشار بالا و دمای پایین مناسب است. این ماده دارای ضریب اصطکاک بسیار پایین، قابلیت تحمل دمای بالا و همچنین خاصیت آب بندی بسیار مناسبی می باشد. همچنین برخی از گرید های استنلس استیل شامل عناصر نیکل و مولیبدن می باشند که خاصیت شکل پذیری و افزایش مقاومت بیشتر در برابر خوردگی را به آلیاژ می بخشند. دریچه های پلاستیکی مناسب برای مدیریت مایعات با مواد جامد معلق، مایع و غیره هستند. • به دلیل حفرههایی که در اطراف توپ و نشیمنگاه این شیر قرار دارد برای استفاده در کاربریهایی که سیال آن به نیمه مایع (ترکیب مایع و جامد) است، مناسب نمیباشد.

آب بندی های نرم (soft seals) میتوانند توسط ذرات جامد آسیب ببینند و یا در حفرههای بدنه به دام بیفتند. بدنه شیر های توپی آلفا از میلگرد میباشد اما بدنه شیر های موجود چینی به صورت ریختگری است. قطعات به طور کلی توسط اتصالات پیچ و مهره به هم متصل می شوند. به طور معمول در شیر توپی استنلس استیل تمامی اجزا ازجمله بدنه ، دسته و توپی از جنس استنلس استیل می باشد ولی ممکن است جنس اجزای داخی وبدنه باهم متفاوت باشد.در شیر توپی استنلس استیل بازه تحمل دمایی در کلاس های مختلف یکسان و حدود400 درجه فارنهایت و بازه تحمل فشاری متناسب با افزایش کلاس کاری افزایش می یابد.

قیمت شیرهای دو تکه و سه تکه اگرچه بالاتر است، ولی هزینه های تعمیر آن ها پایین تر خواهد بود. مسیر ورود سیال به دو صورت است. این نوع از شیر توپی به عنوان شیرهای کنترلی در خطوطی که سرعت جریان باید کنترل گردد مورد استفاده می باشند. از مزایای استفاده از بال ولوها طول عمر بالا، انطباق پذیری آسان، قابلیت تشخیص باز و بسته بودن و مکانیزم سریع عملکرد آنها است. بال ولوها تهویه تقریباً شبیه شیرهای توپی 2 طرفه استاندارد در هنگام طراحی هستند. اکثریت قریب به اتفاق شیرهای توپی دو طرفه هستند و به صورت دستی با یک اهرم کار می کنند.

شیرهای کروی یا گلوب، برای هر دو کاربرد روشن خاموش ( On-Off ) و گلویی ( throttling ) استفاده می شود، اما انواع خاصی trim برای سهولت استفاده در کاربردهایی که در آن با افت فشار بزرگ درگیر هستند مورد نیاز است. ولی جهت دمونتاژ کردن آن نیاز به بریدن جوش متصل کننده قطعات می باشد. دریچه چرخشی (هواپیما) این برای تخلیه گرانول ، مواد پودری یا اضافه کردن گرانول ، مواد پودر یا با فشار هوای مثبت مختلف یا فشار هوا منفی متفاوت سیستم انتقال پنوماتیک اعمال می شود. دریچه با چرخاندن زمین توسط ۹۰ درجه بسته شده است.

هنگامی که این پلاگین با ۹۰ درجه روشن می شود، این شکاف عمود بر جریان می شود و شیر بسته می شود. هنگامی که برای هدف کاهش استفاده می شود، افت فشار از طریق دریچه به دلیل عدم تقارن بین جهت جریان و جهت باز (شکاف) بالاتر است. با این حال، اگر به لوله کشی گاز منزل خود دقت کرده باشید، دقیقا بعد از کنتور و در خروجی تعبیه شده جهت اتصال هر نوع وسیله گازسوز، از شیر گازی یا به اصطلاح عامیانه تر از شیر دسته گازی استفاده شده است. با این حال، مقاوم در برابر خوردگی ندارد و برای اسیدها یا کلر مناسب نیست.

ها مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع شیر ها دارند.

بال ولو های پی وی سی در برابر نمک های اسید باز و حلال های آلی مقاوم اند، اما برای استفاده در دماهای بالای 60 درجه مناسب نیستند. بالولوها در برابر جریانهای آلوده مقاومت بیشری نسبت به سایر شیرها از خود نشان میدهند. ها مزایای بسیاری نسبت به سایر انواع شیر ها دارند. مهم ترین عیب شیر توپی مربوط به زمانی است که این شیر به اشتباه برای کنترل سیال حاوی ذرات استفاده شود. مهم ترین و اصلی ترین ماده استفاده شده برای آب بندی درون شیر توپی، PTFE می باشد. بیشتر سیت های شیر از PTFE (تفلون) ساخته شده اند.

بال ولو های پرفشار در عملیات تحت فشار زیاد مانند سیستم های هیدرولیک استفاده ی شوند. امروزه در ساخت بال ولو یا شیر توپی طراحی های متفاوتی صورت می گیرد از این جهت این دسته از شیرها در صنعت تنوع بسیاری دارند و همین تنوع بالا منجر می شود تا در صنایع مختلفی نیز مورد استفاده قرار گیرد. از شیر گازی برنجی در سیستم های گرمایش، تهویه مطبوع، بهداشتی، پنوماتیک، لوله­ های نفت، آب، شبکه های گازوییل و بنزین، بخار اشباع و به طور کلی برای مایعات غیر خورنده استفاده می شود. با توجه به مزایای دیگر آنها، این شیرها به طور گسترده استفاده می شود که افت فشار شیر از طریق شیر یک عامل کنترل نیست.

وقتی ساقه شیر به یک چهارم چرخش تبدیل می شود ، سوراخ یا به جریان باز می شود و اجازه می دهد سیال از آن عبور کند یا برای جلوگیری از جریان رسانه بسته می شود. به عنوان مثال ، شیر حتی در مورد سیال های کثیف ، هنوز یک آب بندی قابل اطمینان را تضمین می کند. شیرهای توپی ورودی بالا، عموما با بدنه های کست استیل ساخته شده درحالیکه شیرهای ورودی جانبی با بدنه های فورج استیل ساخته می شوند. این اصطلاحات مربوط به راهی است که به وسیله آن توپِ شیر و قسمتهای داخلی آن، از طرف پهلو (ورودی جانبی) یا از بالا (ورودی بالا) قابل دسترسی باشند.

یا شیر توپی باید به ساختمان و شکل طراحی آن ها توجه کرد.

توپِ یک شیر توپی 3 طرفه ممکن است دارای طرح L یا T باشد که در تصویر زیر نشان داده شده است. شکل 1 نمای مقطعی یک شیر توپی را نشان می دهد. 5 مولفه اصلی را می توان در نمودار بال ولو در شکل زیر مشاهده کرد. از مزایای این شیرها می توان به تعمیر، نگهداری و بازرسی آسان اشاره نمود . این دسته از شیرآلات طراحی های مختلفی دارند از این جهت برای دسته بندی بال ولو یا شیر توپی باید به ساختمان و شکل طراحی آن ها توجه کرد. شیر های کامل در کاربردهای ضربه ای گرم نیز مشخص شدهاند و در آن افت فشار در سراسر ولو بسیار مهم است.

ولو های کامل در خطوط لوله استفاده میشوند که اغلب در معرض عملیات پیگ کاری قرار میگیرند و برای مطابقت با قطر داخلی خط لوله به ولو توپی نیاز دارند. در این نوع برای تمیز کردن، سرویس کردن و بررسی باید شیر حتماً به صورت کامل از خط لوله جدا شود. در نتیجه ، توابع مختلف مدار می تواند از جمله توزیع یا مخلوط کردن جریان ها حاصل شود. انواع دیگری از شیر ها شامل شیر پروانه ای (butterfly valve) و شیر سماوری (plug valve) و بال ولو ضدیخ زدگی می باشد. دریچه های بال ولو نوعی شیر، دریچه چهار چرخه است که از یک توپ توخالی ، سوراخ شده و محوری (به نام “توپ شناور”) برای کنترل جریان از استفاده می کند.

به علت کمبود اصطکاک، استفاده از محرک های بزرگ می تواند اجتناب شود. شاهدش روایت مرحوم جزائری در خصائص الزینبیه (ص۲۷) است که مضمونش این است که حضرت علی ع ایشان را در هنگام خروج از درس تفسیرشان میبینند و میپرسند درباره چه آیهای بحث میکردید میگوید: کهیعص و حضرت علی ع میفرمایند: «فَالْكَافُ اسْمُ كَرْبَلَاءَ وَ الْهَاءُ هَلَاكُ الْعِتْرَةِ وَ الْيَاءُ يَزِيدُ وَ هُوَ ظَالِمُ الْحُسَيْنِ ع وَ الْعَيْنُ عَطَشُهُ وَ الصَّادُ صَبْرُه» (البته این را به این صورت در کتب روایی نیافتم. بطور متعارف اين سري از شيرها مشخصه هاي كمتري براي تنظيم جريان دارند و همچنين در وضعيت تنطيم جريان بدليل سرعت بالاي سيال، نشيمنگاه در معرض سايش سريع قرار ميگيرد.

• ممکن است توپ خالی داخل شیر سیال را در وضعیت بسته به دام انداخته و در صورتیکه شیر دارای دریچه نباشد میتواند مشکلاتی برای بدنه شیر به وجود بیاید. منظور از ربع گرد بودن این است که در طراحی بال ولو یا شیر توپی، گویی تو خالی استفاده شده است که امکان گردش نود درجه یا همان ربع گرد را به شما می دهد. اين نوع از دنده ها به شير اجازه ميدهند كه از دستـه كوچكتري استفاده كنند ولي نيروي حاصله از آنها به اندازه يك شير بزرگ ميباشد. توپ از پایین و بالا پشتیبانی می شود تا بار حلقه های سیت کاهش یابد.

این شیر ها در قالب شیر های یک، دو و یا سه تکه استفاده می شود. در مدل Floating Ball، گوی کروی شکل مابین دو سیت (Seat) قرار گرفته و شفت اصلی از بالا به گوی متصل است که این موضوع باعث چرخش 90 درجه گوی می شود. بال ولو به دلیل بالا بودن سرعت عملکرد و همچنین بهره بردن از طراحی ساده کاربردهای زیادی در صنایع مختلف پتروشیمی دارد. همچنین جنس آب بند از نوع PTFE می باشد. همچنین جنس آبند (seat) از نوع PTFE می باشد . این نوع خاص از شیرهای توپی در طراحی فلوتینگ یا ترونیون، با هر نوع انتهای شیری (فلنج، سوکت یا اتصال رشته ای) و مواد مختلفی از پلاستیک گرفته تا کربن، آلیاژ و فولاد ضدزنگ موجود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصال رزوه ای ، مقاله انواع اتصال بال ولو (شیر توپی) را بخوانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصال فلنجی ، مقاله انواع اتصال شیر توپی را بخوانید. در این مقاله شما را با بهترین روش خرید این محصول آشنا کردیم و شما می توانید این محصول را با قیمتی بسیار مناسب خریداری و استفاده نمایید. همان طور که در بالا اشاره کردیم این دسته از شیرها به دلیل ویژگی ها و طراحی خاصی که دارند کاربردهای متفاوت و بسیاری در صنایع مختلف دارند. به طور کلی شیرهای کمتر از قطر 2 اینچ (5 سانتی متر)، دارای 2 قطعه از سه قطعۀ بدنه فورج هستند.

جهت دسترسی به محصولات مشابه کلیک فرمایید.

این نوع از شیر توپی در ایران به شیر­های گازی معروف می باشند. در دما های معمولی از واشر تفلون پی تی اف ایی و در دماهای بالا از واشر وایتون استفاده میشود. بال ولول های دانفوس دارای ساختار مستحکم و مطمین جهت پاسخگویی به کلیه نیازهای متخصصین در صنایع مختلف می باشد. که این قطعات به کمک جوش و یا پیچ و مهره به هم متصل می شوند. می توانید انواع بال ولو ها را هم مشاهده و مقایسه کنید. برای مشاهده شیرآلات توپی کلیک نمایید. جهت دسترسی به محصولات مشابه کلیک فرمایید. این نوع شیر با حرکت عمودی ساقه به بالا و پایین مسیر سیال را مسدود و باز می کند.

بال ولو ها چگونه کار می کند؟ يكي ديگر از اشكالات بال ولو ها حبس شدن مقداري از سيال در داخل توپي در هنگام بسته شدن ميباشد. این دسته از شیرها با توجه به ساختار و نوع طراحی خود، مزیت ها و معایبی نیز دارند که دانستن آن ها به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب شیرآلات مورد نیاز خود بهترین تصمیم را بگیرید. با حركت ساقه شير به اندازه يك قوس ۹۰ درجه، شير باز يا بسته ميشود. دریچه ی کروی شکل این شیرتوپی برای بستن وباز کردن مسیر جریان یک گردش ۹۰ درجه ای حول محور خود می گردد .

کلید مختص این شیر به داخل دسته قرار می گیرد و امکان باز و بسته کردن مسیر را میسر می کند. این توپ هنگامی که می چرخد مسیر سیال را باز و یا بسته ( صفر / یک ) می کند و برای تنظیم جریان استفاده نمی شود. این نوع شیرها از طریق باز کردن توپی ای که در وسط آن ها فضای بازی وجود دارد وظیفه هدایت و تنظیم انواع مختلف سیالات را بر عهده دارند. با نظر کارفرما از روش سندبلاست برای آمادسازی سطوح و همچنین رنگ کردن ولو با توجه به شرایط میزان خوردگی، مشخصات بدنه شیر توپی؛ میزان آلایندگی روی شیر توپی انجام می شود.

این نوع شیر به عنوان “شیر پر کننده حفره” (cavity filler ball valve) شناخته می شود. برای چندین دهه، شیر سوزنی به عنوان استاندارد صنعت برای کنترل جریان سریال شناخته شده است. در بال ولو هايي كه در سيستمهاي فرآيند بكار مي روند ممكن است از عملگرهاي مختلفي به منظور كنترل مستقيم يا از راه دور شير استفاده شود. بنابراين بايستي فقط در كاربردهاي كاملاً باز يا كاملاً بسته بكار روند. از نقاط ضعف آنها این هست که پروسه های سخت کاری در آن انجام نمی پذیرد و پوشش نقره مهره آن فقط رنگ وظاهری از آن را دارد .

این بال ولو ها با دو ، سه یا چهار پورت طراحی شده اند ، می توانند برای سیال های خاص تأیید شوند ، دارای یک ISO-top و هر چیز دیگری که یک بال ولو استاندارد می تواند داشته باشد. از این جهت دو نوع دسته بندی برای انواع بال ولو یا شیر توپی در نظر گرفته می شود. سیستمهای کنترلی پیچیدهتر از شیرهایی استفاده میکنند که وظیفه تنظیم جریان سیال داخل لوله را عهده دارند. در مقابل، شیرهای سوزنی در موقعیتی که کنترل و تنظیم جریان هدف اصلی است عملکرد بهتری دارند. شیر سوزنی از یک ساقه و پلاگ تشکیل شده است که مخالف جریان وارد و مسیر سیال را سد می کند؛ در حالی که شیر توپی از یک توپی که هم راستا به جهت سیال گردش می کند و مسیر سیال را صد می کند.

در این راستا تاکیدمان اولا بر مواردی است که زن خاصی مطرح شده (چون در مقام الگویابی هستیم نه تحلیلهای کلی درباره زن) و ثانیا مواردی که تلقی عمومی ما (حتی متدینان) درباره زن را به چالش می کشد. مکانیزم قفل و کلید دسته این شیر به گونه ای که تا زمانی که کلید در داخل دسته قرار نگیرد امکان باز و بسته کردن شیر وجود ندارد. ساختمان شیر توپی گازی پلی اتیلن همانند بقیه شیرهای Ball valve دیگر می باشد با این تفاوت که این محصول به دوطرف جوش تولید می گردد.در هر دو سر شیر یک مفتول فلزی وجود دارد که با گرم شدن مفتول ها به وسیله دستگاه جوش الکتروفیوژن لوله پلی اتیلن به شیر توپی جوش می خورد.وظیفه شیر توپی گازی پلی اتیلن off و on کردن گاز درون خط می باشد.

This a rticle h as been g ener᠎at ed by GSA C on tent G en erat​or DEMO᠎.

بدنۀ شیر های توپی را می توان به صورت یک تکه، دو تکه و سه تکه طراحی کرد. بال ولو های v پورت، دارای توپی v شکل یا سیت v شکل هستند. این سری بال ولو قفل دار ( key Ball Valve ) یا شیرتوپی قابلیت قفل شدن و تحمل حداکثر فشار ۱۰۰۰PSI معادل ۶۳ BAR را دارا می باشد. بال ولو نیز معادل انگلیسی شیر توپی است که به ویژه در محیط صنعتی بسیار به کار برده می شود. تفاوت اصلی این است که درگاه خروجی در موقعیت بسته به محیط منفذ می شود. عملگر، شیر را به صورت نیوماتیکی (با هوا) و یا توسط موتور الکتریکی کنترل میکند و آن را در موقعیت مناسب قرار میدهد به نحوی که جریان سیال عبوری به صورت دقیق و متناسب با تغییرات فشار و سطح سیال میباشد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت بال ولو سوزن کستل با سایز ۱.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.