مطالعه مرکز تخصصی تعمیر شیر توپی بررسی

مرکز تخصصی تعمیر شیر توپی
بال ولو کستل, بال ولو

همان طور که اشاره کردیم، علاوه بر دو دسته بالا، سه نوع دیگر از متریال استنلس استیل معمولا برای تولید شیر توپی استنلس استیل به کار می رود. پس اجازه دهید بحث متریال را با معرفی شیر یو پی وی سی به پایان برسانیم. این شیرها بسیار بادوام بوده و حتی پس از استفاده نکردن طولانی بسیار قابل اطمینان هستند. از این نوع شیر برای کاربریهایی که نیاز به ترکیب کردن و یا منحرف کردن دارند استفاده میشود. نکته بسیار مهم برای شناخت و متمایز شدن این نوع شیر از یکدیگر تفاوت فاحش در وزن این دو شیر میباشد .

بال ولو کستل

شیرهای گرانتر غالباً سهتکه دارند و اجزا معمولاً با پیچ به یکدیگر متصل شدهاند. وجود این رینگ نشیمنگاهی باعث تنظیم فشار وارده می شود، به همین دلیل از این نوع شیر بیشتر در سایز های بالا استفاده می شود و گاها برای کنترل میزان نشتی در آنها نوعی پورت تخلیه قرار داده می شود و بواسطه ی اینکه قطعات به کاررفته در این نوع شیر ها بیشتر از نوع اول می باشد در نتیجه گرانتر هستند. مزیت این شیرها نسبت به بقیه این است که سرویس آنها بدون خارج کردن همهی شیر از خط لوله انجام میشود. با این حال، اگر به لوله کشی گاز منزل خود دقت کرده باشید، دقیقا بعد از کنتور و در خروجی تعبیه شده جهت اتصال هر نوع وسیله گازسوز، از شیر گازی یا به اصطلاح عامیانه تر از شیر دسته گازی استفاده شده است. Th​is a​rt icle h​as been cre ated ​by G​SA C on te nt  G enerator D᠎emover​sion .

این بال ولو ها با دو ، سه یا چهار پورت طراحی شده اند ، می توانند برای سیال های خاص تأیید شوند ، دارای یک ISO-top و هر چیز دیگری که یک بال ولو استاندارد می تواند داشته باشد. زمانیکه شیر بسته میشود، حفرهها با پورت خروجی همتراز میشوند و فشار را آزاد میکنند. این چک ولو اجازه می دهد که مایع از خروجی تله به سیستم بازیابی مایع یا کندانس عبور کند اما اطمینان حاصل می کند که در جهت معکوس جریان نداشته باشد. جهت اطلاع دقیق تر از این جزئیات تولید، با کارشناسان ما در واحد مشاوره فنی تماس حاصل نمایید.

این امر با یک سوراخ کوچک که در توپ و بدنه شیر سوراخ می شود ، حاصل می شود. بال ولو های دو تیکه معمولا روزنه کوچک (یا استاندارد) دارند و قابل تعمیر و دور انداختنی می باشند. در طراحی مدل Side entry، بدنۀ شیر به گونه ای است که توپی آن از بخش های کناری وارد و یا خارج می شود. برای بال ولوهای Side entry، توپی آن از طرفین وارد میشود، که به معنی این است که هنگام تعمیر تریم باید شیر را از خط لوله خارج کنیم. برای بال ولوهای Top entry، توپی آن از طرف بالا وارد میشود.

این اصطلاحات مربوط به راهی است که به وسیله آن توپِ شیر و قسمتهای داخلی آن، از طرف پهلو (ورودی جانبی) یا از بالا (ورودی بالا) قابل دسترسی باشند. ساختمان شیر توپی گازی پلی اتیلن همانند بقیه شیرهای Ball valve دیگر می باشد با این تفاوت که این محصول به دوطرف جوش تولید می گردد.در هر دو سر شیر یک مفتول فلزی وجود دارد که با گرم شدن مفتول ها به وسیله دستگاه جوش الکتروفیوژن لوله پلی اتیلن به شیر توپی جوش می خورد.وظیفه شیر توپی گازی پلی اتیلن off و on کردن گاز درون خط می باشد. این محصول در انواع دنده ای و ساکت در بازار عرضه شده و در دسترس خریداران می باشد.

به طور عمومی استنلس استیل را در بازار شیرآلات صنعتی به دو نوع عمده استنلس استیل 304 و 316 تقسیم می کنند؛ اما کار به اینجا ختم نمی شود. این شیرها به طور کلی از اندازه های بزرگتر از (NPS 12 (DN 300 استفاده نمی شوند، زیرا نیروی عظیم بر روی stem اعمال می شود تا شیر را تحت فشار مایع، باز یا بسته کند. بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ را می توان در صنایعی مانند لبنیات، شیمیایی و غیره مورد استفاده نمود. در نتیجه می توان با چرخش توپ دقیق تر میزان جریان مورد نظر را کنترل کرد. می توان گفت که شیر توپی از دسته شیرهای جان سخت به شمار می روند و اگر در انتخاب فشار کاری و متریال آن ها (البته که اصالت شیر اگر مهم تر از این موارد نباشد، کم اهمیت تر هم نیست) دقت به خرج داده باشید میتوانید مطمئن باشید نا امیدتان نخواهند کرد.

• ساختارشان ساده است، وزن و حجم این شیر نسبتاً کم بوده و جدا کردن قطعات و تعمیر آن ساده است. برای مثال در کاربریهایی که لازم است تا مقطع شیر به سرعت جدا شود. این نوع شیر توپی باعث ایجاد محدودیت در عبور جریان از مقطع مجرای کروی می گردد. از شیر توپی نمی توان برای عبور مخلوط مایع و جامد استفاده کرد زیرا تجمع ذرات معلق و باقی مانده باعث نشت دریچه می شود. این دسته از شیرها با توجه به ساختار و نوع طراحی خود، مزیت ها و معایبی نیز دارند که دانستن آن ها به شما کمک خواهد کرد تا در انتخاب شیرآلات مورد نیاز خود بهترین مزایای شیر توپی یا بال ولو کستل تصمیم را بگیرید.

شیر توپی با توجه به کیفیت مطلوب و ساختار فشرده در خطوط پایپینگ استفاده زیادی دارند و برای قطع و وصل کردن جریان، گشتاور پایینی برای محور شیر نیاز است. ساخت و تولید بال ولو فورج یا ساخت و تولید شیر توپی فورج در دسته بندی شیرآلات قطع و وصل جریان (on- off) قرار می گیرد. مهم ترین و اصلی ترین ماده استفاده شده برای آب بندی درون شیر توپی، PTFE می باشد. بال ولوها یا شیرهای توپی، شیرهای دستی مناسبی برای جریان های دوطرفه هستند و دارای عملگرهای مختلفی برای کنترل مستقیم یا غیرمستقیم جریان می باشند اما به طور کلی در سیستم های کنترلی استفاده از این قطعه مناسب نمی باشد.

از مزایای مهم این نوع ولو ها، قابلیت عملکرد در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجرای توپی، یکپارچه بودن قطعات و عدم نیاز به روانکاری، باز و بست سریع، وزن کم، ساختمان فشرده، نصب و بهره برداری آسان، تغییر سریع جهت جریان، گشتاور پایین مورد نیاز برای باز و بسته کردن و در نهایت، قیمت پایین تر نسبت به سایر شیرها می باشد. این نوع از شیرها یکپارچه ساخته شده و نیازی به تعمیر، نگه داری و یا روانکاری ندارند. هنگامی که سیال در جهت مخالف قرار می گیرد، نیروی جاذبه و وزن را پشتیبانی کرده و دیسک روی seat باقی می ماند و شیر را بسته نگه می دارد.

شیرهای های Globe فشار زیادی را روی نشیمنگاه (seat ) لازم دارند تا وقتی که سیال از پایین دیسک تحت فشار می گیرد، آن را بسته نگه دارد. نوع خارجی یاتاقان ، فاصله خاصی بین یاتاقان و پوسته وجود دارد ، برای مواد با درجه حرارت بالا واسطه و به راحتی دمیدن مناسب است. در مورد انواع شیر توپی استنلس استیل و کربن استیل نیز معمولا اتصال رزوه ای و فلنجی پرکاربرد هستند و در مواردی از اتصال جوشی نیز برای اتصال این نوع شیرهای توپی استفاده می گردد. شیر توپی برنجی عموما با اتصال رزوه ای (دنده ای) به صورت توپیچ، رو پیچ یا توپیچ – روپیچ مورد استفاده قرار می گیرند؛ هرچند نوع فلنجی آن نیز گاها مورد استفاده قرار می گیرد.

در توپی ترنیون از مهره و استادبولت برای نصب شیرهای فلنجی استفاده می شود.این توپی با استحکام بالایی که در مقابل فشار خط لوله دارد همچنین باعث افزایش سرعت در سرویس های دوره ای شیر و نگهداری و نصب می شود. در طراحی توپی فلوتینگ، این توپی در داخل شیر حالت شناور داشته و تا حد چند میلیمتر قابلیت جا به جایی دارد. از آن جایی که کار با بال ولو یا شیر توپی ساده است، سرعت عملکرد بالایی دارد و هزینه اجرای آن پایین است، کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند. متداولترین پیکربندی شیر، پیکربندی خطی است جایی که بدنه شیر مستقیماً در مسیر سیستم لولهکشی قرار گرفته و دارای دو پورت میباشد که به آن شیر توپی دو راهی میگویند.

شیرهای توپی با پورت کاهشی در کاربریهایی استفاده میشود که افت فشار، تلاطم جریان و ویژگیهای متریال جزء نگرانیها نیست. حتی در برخی موارد ، متریال استفاده شده جهت تولید در آنها به صورت ریخته گری غیر استاندارد و گرید مغایر (بطور مثال ۳۰۴ به جای ۳۱۶ ) میباشد. شیرها در بسیاری از بخشهای صنعتی کاربرد دارند و طراحی آنها باید به طور کامل با استانداردهای صنعتی تطابق داشته باشد تا روند در عملیات به خوبی پیش رود. بر روی بدنه آن ها یک علامت مثبت (بعلاوه) وجود دارد که نشان دهنده باز بودن کامل مسیر سیال می باشد و برعکس.

بالولوها در برابر جریانهای آلوده مقاومت بیشری نسبت به سایر شیرها از خود نشان میدهند. انقلاب اسلامي تمام ديدگاههاي مطرح در آن دوره را ـ غير از ديدگاه حضرت امام(ره) ـ به چالش كشيده بود و پيروزمندانه نشان داده بود كه كارساز نيستند. من معتقدم که اگر شهید مطهری بود اجازه این کار را نمیداد و حتما با آن مخالفت میکرد. اگر ولو در معرض کاهش ناگهانی فشار قرار گیرد، گاز به سرعت گسترش خواهد یافت و ممکن است O رینگ را از بین ببرد. بطور متعارف اين سري از شيرها مشخصه هاي كمتري براي تنظيم جريان دارند و همچنين در وضعيت تنطيم جريان بدليل سرعت بالاي سيال، نشيمنگاه در معرض سايش سريع قرار ميگيرد.

به علت کمبود اصطکاک، استفاده از محرک های بزرگ می تواند اجتناب شود. به علت عدم روانکاری ممکن است شیر در زمانی که باید بسته شود عمل نکند و خسارات جبران ناپذیر مالی و انسانی در پی داشته باشد. • ممکن است توپ خالی داخل شیر سیال را در وضعیت بسته به دام انداخته و در صورتیکه شیر دارای دریچه نباشد میتواند مشکلاتی برای بدنه شیر به وجود بیاید. شیر توپی یا بال ولو یا شیر گازی یک مدل از انواع شیر می باشد که با گردش 90 درجه یا ربع گردش که در جهت مستقیم حرکت سیال است. روش استفاده می تواند یک مدل درایو مستقیم یا مدل درایو زنجیره ای باشد.

صنایعی که از شیرهای توپی استفاده میکنند به صورت معمول نیاز به شیری دارند که بتواند فشار بالا، حجم زیاد و دمایی که گاهاً از ۴۸۰ درجه تجاوز میکند را تحمل کند. در هر موقعیت تحمل مختلف ، شیرهای دوار به دو ساختار مانند انواع داخلی و خارجی تقسیم می شوند. شیر کروی یا گلوب، یک شیر از نوع حرکتی خطی است و به طور معمول در هر دو صورت کاربردی روشن خاموش ( On-Off ) و گلویی ( throttling ) استفاده می شود. شیرهای کروی یا گلوب، برای هر دو کاربرد روشن خاموش ( On-Off ) و گلویی ( throttling ) استفاده می شود، اما انواع خاصی trim برای سهولت استفاده در کاربردهایی که در آن با افت فشار بزرگ درگیر هستند مورد نیاز است.

سیت فلزی ولو های توپی به طور معمول، هر زمان که سطح ایمنی بالا مورد نیاز است، مانند برنامه HIPPS مورد استفاده قرار میگیرند. نیکل الکترولس به طور گسترده در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که مقاومت در برابر خوردگی بیشتر از سختی باشد. کلید مختص این شیر به داخل دسته قرار می گیرد و امکان باز و بسته کردن مسیر را میسر می کند. حكومت اسلامي به معناي شكل نيست بلكه بيان يك مقوله است؛ يعني حكومتي كه اسلام در آن حاكميت داشته باشد؛ جمهوري اسلامي، شكل آن را هم تعيين ميكند. بنابراين وقتي گفته ميشود حكومت اسلامي، يعني حكومتي كه در آن اسلام حاكميت داشته باشد. This art icle was gener᠎ated wi​th GSA Content Genera​tor DE᠎MO .

3. اموهب (مادر وهب بن وهب یا وهب بن عبدالله- که مادر و پسر هر دو مسیحی بوده به دست امام حسین اسلام آوردهاند) امالی صدوق/۲۲۵؛ مناقب ابن شهر آشوب ۴/۱۰۱. انواع مختلفی از آب بند ها و سیت در بال ولو وجود دارد و هر کدام کاربرد خاصی دارد که به دلیل سازگاری شیمیایی، فشار و درجه حرارت مناسب هستند. به این معنا که شیر در دو سمت بال کاملاً مستقل آب بند بوده و اگر هر سمتی از خط دارای فشار باشد جریان معکوس نمیتواند شکل بگیرد. کاربردهایی که در آن دو یا چند مایع مخلوط می شوند، چک ولو ها باید در پایان هر خط جداگانه نصب شوند.

این مسئله یکی از مشکلات متداولی است که در فرآوری محصولات مختلف از مونومرهای واکنشی مانند استایرن و بوتادین گرفته تا نشاسته و سیالهای نیمه مایع (ترکیب مایع و جامد) وجود دارد، زیرا این محصولات به پلیمریزه شدن یا تخمیر شدن در حفره شیرآلات تمایل دارند. این نوع شیر پیکربندی و تنظیمات مختلفی دارد، برای مثال میتوان آن را به صورت سه راه، چهار راه، پنج راه و … بالو ولو یا شیر توپی (Ball Valve) نوعی از شیرآلات هستند که ربع گرد می باشد و به دلیل ساختمان و طراحی داخلی ساده ای که دارد، کاربرد بسیاری نسبت به سایر شیرها نیز در صنایع مختلف دارد.

با توجه به پیوستگی و حرکت جانبی توپی چند نوع بال ولو وجود دارد. به طور کلی بال ولو از نظر بدنه به سه نوع تقسیم میشود. از این جهت دو نوع دسته بندی برای انواع بال ولو یا شیر توپی در نظر گرفته می شود. بصورت کلی و عمومی شیر توپی از لحاظ تیپ بندی بدنه در چند مدل وجود دارند. پرکاربردترین تیپ از انواع شیر توپی بصورت دو راهه (ورودی وخروجی در مسیر طولی و مستقیم) که اجازه می دهد جریان بصورت خطی و بدون آشفتگی و تلاطم از ورودی به خروجی جریان یابد و نیز در شیر توپی سه و چهارراهه ورود و عبور جریان بصورت ترکیبی در امتدادهای 90 درجه میسر می سازد .

اگر مساحت قسمتی که سیال از آن عبور میکند از مساحت قسمتی که متصل به لوله است کوچکتر باشد در حالت باز هم افت فشار داریم. اگر سرعت جریان خیلی در اولویت نباشد میتوانید بال ولو تبدیلی را انتخاب کنید چراکه مقرون به صرفهتر بوده و وزن آن نیز کمی سبکتر است. • اگر شیر به طور کامل باز باشد، تلاطم کمی ایجاد کرده و مقاومت کمی در برابر جریان سیال خواهد داشت. شیربال ولو دارای یک قطعه راه بند که حرکت دورانی دارد و شامل یک توپ کامل و یا نیمه کامل می باشد. واشر آب بند این نوع شیر بستگی به نوع دما درخواستی مشتری دارد.

از نقاط ضعف آنها این هست که پروسه های سخت کاری در آن انجام نمی پذیرد و پوشش نقره مهره آن فقط رنگ وظاهری از آن را دارد . عمر آنها طولانی است و مهر و موم قابل اطمینان در طول عمر ارائه می دهند ، حتی در صورت عدم استفاده از شیر برای مدت طولانی. شیر های توپی آلفا عموما مورد استفاده پالایشگاه ها و روغن داغ مصرف میشوند.. انواع شیر گازی برنجی سیم ایتالیا که توسط برند معروف چیمبریو ایتالیا تولید و عرضه می شوند، شیر توپی کیزایران و شیر گازی بهتراشان (بی تی اس) که توسط برندهای داخلی تولید می شوند، در بازار شیرآلات برنجی در دسترس است که هر کدام موارد مصرف و مزایای خود را دارا هستند.

از طرفی، همواره سوالاتی وجود دارند و یا در حین کار عملی پیش می آیند که هر کدام به اندازه چندین مطلب جای توضیح دارند. شیر های توپی از نظر اجزای بدنه به سه نوع بدنه ی تکه ، دوتکه و سه تکه تقسیم می شوند که هر کدام از انها کاربرد خاص خود را دارند . اما کاربرد این محصول در کدام صنایع بیشتر است؟ قیمت مناسب، کیفیت بالا و فراوانی توزیع، این محصول را رقیب نمونه های فلزی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اتصال رزوه ای ، مقاله انواع اتصال بال ولو (شیر توپی) را بخوانید.

مقاله ای دقیق تر در مورد شیرهای توپی پی وی سی را می توانید در اینجا بخوانید. از مهم ترین برندهای تولید کننده شیر توپی یو پی وی سی می توان به پیمتاش ترکیه و سی اچ اسپانیا اشاره کرد. شیرهای توپی پی وی سی غالباً قیمت پایین تری دارند (به جز شیرهای ISO-top) و به طور گسترده ای در آبیاری ، تأمین آب و زهکشی یا محیط های خورنده مورد استفاده قرار می گیرند. این شیرها دبی بالایی را ارائه می دهند زیرا به طور معمول دارای طراحی کامل سوراخ هستند. بنابراین، در موقعیت هایی که قطع و وصل جریان، بخصوص، حالت قطع کامل مدنظر است، شیر توپی گزینه مناسب تری نسبت به شیر سوزنی است.

این امر بدین گونه است که با چرخش گوی، جریان سیال قطع و یا وصل می گردد. سیالات نیمه مایع معمولاً به سفت شدن تمایل داشته و داخل حفرههای شیر را مسدود میکنند که این امر گشتاور عملیاتی شیر را افزایش داده و در برخی موارد شیر را از کار میاندازد. بدلیل اینکه مایع حمل شده در تماس با قطعات فلزی نیست، pinch valve ها را می توان برای کاربردهای مواد غذایی نیز استفاده می شود. با این حال ، نمی توان از آن در اسید نیتریک “یا بسیاری از محیط های خورنده دیگر” استفاده کرد. طرحهای سهراهی با پیکربندی “L” یا “T” میباشند و میتوان از آنها برای توزیع جریان سیال به دو پورت مختلف یا ترکیب، میکس و انحراف جریان استفاده کرد. Th is content w​as writt᠎en  with G SA C᠎ontent ᠎Generator DEMO .

شیرهای یک طرفه – چک ولو دیسکی، -همچنین به عنوان شیرهای غیر بازگشتی نامیده می شود – اجازه عبور جریان از طریق آنها را تنها در یک جهت داده و جریان در جهت معکوس را متوقف میکند . یکی دیگر از روشهای تعیین ویژگیهای شیر توپی شامل نوع سیالی میشود که شیر میتواند از خود عبور دهد یا برخی ویژگیهای خاص در طراحی شیر هم میتواند متمایز کننده باشد. نمونههایی از این موارد شامل شیر توپی هیدرولیک است که برای استفاده در مدارهای هیدرولیک یا کاربریهای مشابهی که نیازمند فشار بالا هستند، مناسب میباشد. در برخی طرحها در انتهای شیر از پیچ و مهره استفاده شده و اجازه میدهد تا بتوان پورتهای شیر را دوباره پیکربندی کرد تا به عنوان ورودی و یا پورتهای مسدود کننده جریان عمل کنند.

از محدویت های این نوع شیر می توان به زمان بالای مورد نیاز برای بسته شدن آن، به ویژه در سایزهای بالا، اشاره کرد. بر اساس نوع کاربرد، محیط مورد استفاده و نوع سیال عبوری با متریال های مختلف و فشار کاری متنوع تولید و عرضه می شوند. تا به اینجای کار در مورد انواع جنس متریال مورد استفاده برای تولید شیر توپی حرف زدیم، در این میان نزدیک بود یکی از مهم ترین انواع شیرهای توپی را از قلم بیندازیم. شیرهای توپی از متریال های فولادی ، استنلس استیل ، پلیمری و برنجی ساخته می شوند . برنج و استنلس استیل رایج ترین متریالی هستند که در ساخت شیر های سوزنی از آن ها استفاده می شود.

توصیه نمی شود که آنها را به عنوان شیرهای گلودار استفاده کنید زیرا در شرایط نیمه باز، ممکن است فرسایش دروازه رخ دهد. تفاوت اصلی بین شیر توپی فولادی وشیر استنلس استیل در جنس بدنه وکاربرد آنها می باشد .آلیاژ استنلس استیل شامل آهن به همراه مقادیری مختلفی از کربن، سیلیکون و منگنز و حداقل 10.5%کروم می باشد . در شرایط باز، حداقل انسداد جریان جریان سیال از طریق شیر در اطراف دیسک به صورت آیرودینامیکی وجود دارد که باعث افت فشار کمتر از طریق شیر می شود. این شیرها افت فشار را که توسط شیرهای کاهنده Reduced Port ایجاد می شود، به حداقل می رسانند که البته حجیم تر، سنگین و گران نیز هستند.

در حالت باز، این نوع شیرها حداکثر دبی جریان را دارند.

سیال در حال حرکت در خطوط لوله ممکن است بر اثر عللی مانند کاهش و افزایش شدت جریان یا باز و بسته شدن شیر، دچار تغییر ناگهانی جریان و ایجاد افت فشار شود. شافت نیز در بالای توپ وصل شده و اجازه می دهد تا با حرکت ربع گرد (90 درجه) از حالت باز به حالت بسته تغییر یابد. در حالت باز، این نوع شیرها حداکثر دبی جریان را دارند. حداکثر فشار کاری شیرهای توپی هیدرولیکی از 500 بار بالاتر می رود در حالیکه حداکثر دما تا 80 درجه سانتیگراد می رود. ولو های توپی معمولا دارای سیت نرم مانند PTFE، تفلن پرشده، نایلون ، Buna – N، Neoprene هستند که حداکثر دمای کاری را محدود کرده و ولو را برای خدمات ساینده نامناسب میسازند.

طراحی آنتی استاتیک، پیوستگی الکتریکی بین ساچمه، ساقه و بدنه ولو را تضمین میکند. طراحی جوشکاری و آب بندی بال ولو دنفوس یک ساختاری مستحکم کاربرد آن برای نیازهای سنگین و فشارهای بالا مانند کار با مبرد R410A را تضمین می کند. این شیرها به دلیل اطمینان بالا و نوع آب بندی مناسبی که دارند گزینه بسیار مناسبی برای گازها می باشند این شیر دارای مجرای ورودی و خروجی در مرکز آن می باشد. این ماده دارای ضریب اصطکاک بسیار پایین، قابلیت تحمل دمای بالا و همچنین خاصیت آب بندی بسیار مناسبی می باشد. به او گفتم ما توسط قدرت تحمل نمیشویم و این گشایشهای سیاسی موقتی است اما ما هرچه درگیری را بیشتر به تأخیر بیاندازیم، هم از شدت آن کاستهایم و هم از زیانهای آن اما هنوز صدای پاسخ او در گوشم هست که گفت: «هر چهقدر این درگیریها زودتر اتفاق بیفتد ما بیشتر میتوانیم جلوی استقرار حكومت را بگیریم و بصورت آلترناتیو عمل كنیم».

چون تناسب قدرت به سود مجاهدین نیست و مقابله به مثل مجاهدین به یك فاجعه میانجامد اما رجوی با حساب قدرتهایی كه او را حمایت میکردند بر این تصور بود كه میتواند در این بازی پیروز شود. حتی ممكن بود جنگ ایران و عراق نیز زودتر به پایان برسد ولی بعد از آن همه مصیبتها دیدیم از میان كسانیکه از دهه ۶۰ آنهمه خسارت دیدند هم، امیدوارانه به پای صندوقهای رأی رفتند و به اصلاح مسالمتآمیز آری گفتند. قیمت شیرهای دو تکه و سه تکه اگرچه بالاتر است، ولی هزینه های تعمیر آن ها پایین تر خواهد بود. وظیفه شیر سوزنی کنترل جریان های کم با دقت زیاد است.

میزان افت فشار در حالت Full بسیار کم می باشد در این نوع شیر توپی هیچگونه محدودیت در عبور جریان سیال وجود ندارد. این شیرها در موردی همچون خطوط دریایی و خطوطی که در داخل خاک عبور می کنند استفاده می شود . اینها همانطور که از اسمشان پیداست عمل می کنند. این خواص باعث شده که این شیرها در بسیاری از کاربردها بر شیرهای نوع دروازهای و بشقابی پیشی بگیرند. • تمیز کردن این نوع از شیر سخت است. از مزایای این شیرها می توان به تعمیر، نگهداری و بازرسی آسان اشاره نمود . این باعث می شود نصب آنها بسیار آسان باشد.

اين نوع از دنده ها به شير اجازه ميدهند كه از دستـه كوچكتري استفاده كنند ولي نيروي حاصله از آنها به اندازه يك شير بزرگ ميباشد. بال ولو ها شـيرهاي ساده قـطع و وصـل هسـتند كه از يك قطـعه توپي شكل براي متوقف كردن و راه اندازي دبي سيال در پايين دست شير استفاده ميشود با چرخش ساقه شير به سمت موقعيت بازشدن توپي چرخيده و سوراخي كه در وسط آن تعبيه شده است در مسير ورود و خروج سيال قرار ميگيرد و در نتيجه سيال از شير عبور ميكند. در شیر های کروی، عبور جریان مایع از طریق یک مسیر S است.

آنها می توانند مایع و مایعات خشک گرد و غبار را اداره کنند. آنها طیف وسیعی از گزینه ها و دامنه عملیاتی زیادی برای فشار و دما دارند. همچنین میتوان شیرهای توپی را از استیل، برنج، آهن یا برنز نیز ساخت. این روش می تواند هزینه های شما را کاهش دهد و همچنین از برترین روش های خرید به شمار می رود.بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ دارای کیفیت بسیار زیادی است و شما می توانید نسبت به خرید این کالا اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در زمینه خرید این محصول داشته باشید و یا می خواهید نسبت به خرید این کالا اقدام نمایید، می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

ها را هم مشاهده و مقایسه کنید.

این محصول به عنوان یک شیر توپی با توان مقاومت بسیار بالا در بازار عرضه می شود و در دسترس شما می باشد. به همین دلیل به عنوان بال ولو هیدرولیکی هم شناخته می شوند. می توانید انواع بال ولو ها را هم مشاهده و مقایسه کنید. این شیرها توانایی تحمل فشارهای بالا و حجم بالای سیال را دارند و همچنین اغلب می توانند تا دمای 480 درجه سانتیگراد، به راحتی جریان سیال را مدیریت کنند. در شیرهای توپی فولادی رنج تحمل دمایی در کلاس های مختلف یکسان و حدود F° ۴۰۰ و رنج تحمل فشاری متناسب با افزایش کلاس کاری افزایش میابد .

به طور معمول در شیر توپی استنلس استیل تمامی اجزا ازجمله بدنه ، دسته و توپی از جنس استنلس استیل می باشد ولی ممکن است جنس اجزای داخی وبدنه باهم متفاوت باشد.در شیر توپی استنلس استیل بازه تحمل دمایی در کلاس های مختلف یکسان و حدود400 درجه فارنهایت و بازه تحمل فشاری متناسب با افزایش کلاس کاری افزایش می یابد. شیر دروازه ای باید به طور ایده آل به عنوان شیر روشن یا خاموش (on-off) استفاده شود. ما اینجاییم تا این مسائل را برای شما روشن تر کنیم. خود شهید مطهری مثال انسان گرانبها (در نقش مستقیم) را حضرت زینب معرفی میکند اما باز نمیکند که چگونه؛ و ما میخواهیم این را باز کنیم.

شیرهای ترونیون برای مقابله با محدودیت های اندازه شیرهای فلوتینگ معرفی شده اند. استاندارد مجموعهای از قوانین مکتوب است که دولت ها و سازمان های بین المللی برای ایجاد درک مشترک و متقابل تولیدات و به عنوان ابزاری برای تسهیل ارتباطات، اندازهگیری و تجارت به کار میرود. سیت یا نشیمنگاه (seat) معمولا محدوده ای است که از مواد نرم ساخته شده است تا یک خروجی تنگ ایجاد شود. مسیر نوع دوم کاملا باز و حفره روی گوی به اندازه قطر ورودی و خروجی شیر است. در این حالت شفت تنها اجازه مقدار اندکی حرکت جانبی را به گوی می دهد که این خود باعث فشار به Seat شیر می شود.

پلاگین دارای یک شکاف است که با جریان در حالت باز در خط قرار می گیرد. شیر توپی کیتز به صورت باز و بسته استفاده می شود و در حالت نیمه باز جریان را به صورت آشفته از خود عبور می دهد بنابراین در خطوطی که نیاز به باز و بسته شدن جریان می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. چک ولو از جمله شیرهای یک طرفه است که به جریان سیال فقط از یک جهت اجازه عبور می دهد. شیر سوزنی از یک ساقه و پلاگ تشکیل شده است که مخالف جریان وارد و مسیر سیال را سد می کند؛ در حالی که شیر توپی از یک توپی که هم راستا به جهت سیال گردش می کند و مسیر سیال را صد می کند.

بال ولو ها استاندارد از محفظه ، سیت ، توپی و اهرم چرخش توپی تشکیل شده است. شیر توپی پنوماتیک که بال ولو پنوماتیک هم نامیده می شود، با چرخش 90 درجه ای توپی (بال)، مسیر سیال را قطع و وصل می کند و عملگر (اکچویتور) پنوماتیک انرژی باد فشرده را به حرکت دورانی و خطی تبدیل می کند. بال ولو شیر قطع کننده ای است که جریان مایع یا گاز را با استفاده از یک توپ دوار دارای سوراخ کنترل می کند. دریچه های پلاستیکی مناسب برای مدیریت مایعات با مواد جامد معلق، مایع و غیره هستند. آنها می توانند برای مدیریت مایعات خورنده مورد استفاده قرار گیرند، زیرا هیچ ارتباطی بین مایع حمل شده و مکانیزم شیر واقعی وجود ندارد.

ولو های توپی خط لوله برای API 6 D مشخص شدهاند.

کار برد آنها از شیر های ساده که برای انتقال آب، حلال ها، اسید ها و گاز های طبیعی استفاده می شوند شروع و تا کاربرد های سخت و پیچیده تر مانند پروکسید هیدروژن، متال و اتیلین ادامه دارد. هنگامی که اهرم در یک جهت یا یک راستا با خط لوله باشد شیر باز است و سیال در آن جریان دارد. ولو های توپی خط لوله برای API 6 D مشخص شدهاند. با توجه به چالش های فوق مشخص شده، شیر های توپی بیشتر در کاربردهای خاموش کردن (shut off ) استفاده می شود. شیرهای یک طرفه دیسک هنگامی که به صورت معکوس نصب شده، می تواند به عنوان وکیوم بریکر ( خلاء شکن ) عمل کنند.

در مواردی که با یک سیستم فرآیند برودتی سر و کار داریم، ممکن است بال ولو استاندارد دچار نشتی شده، شیر خراب شده و یا حتی منفجر شود، که این به دلیل افزایش فشار داخلی ناشی از فرآیند طبیعی گرم شدن سیستم برودتی است. سایزهای کوچک تر این شیر عموما در کویل های آب سرد و گرم و از سایزهای بزرگتر آن برای کنترل جریان ورودی به چیلرها استفاده می شود. در مدل Reduced Bore ، قطر بور یا مجرای داخلی به اندازه یک یا دو سایز کوچک تر از خط اصلی است. مسیر اول با کاهش در سطح مقطع همراه است و حفره روی گوی کوچک تر از ورودی و خروجی شیر می باشد.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.