مقایسه لیست قیمتی هیتر کمربندی 1401

یکی از رضایتبخشترین بخشهای نظارت بر سیستم تولید هوای فشرده، حل مسائل مربوط به قابلیت اطمینان سیستم هوای فشرده است.

هیتر کمربندی کمپرسور

یکی از اشکالات عمده هیترهای برقی، مصرف برق بالای آنهاست. تامین دما و تولید حرارت در این دستگاه با برق انجام میگیرد.

در این شرایط ترموستات با یک بوبین کوچک دارای جریان کم سری نصب میشود و از طریق ولتاژ خط قدرت را کنترل میکند.

برای جلوگیری از این مشکل حتی المقدور باید گاز و روغنی در سیستم استفاده شود که قابلیت حلالیت با یکدیگر را داشته باشند.

خرید هیتر کمربندی

اکثر مدلهای بازار با ولتاژ 220 ولت شهری کار میکنند. برخی از مدلها نیز دارای چرخ هستند که حمل بخاری از یک اتاق به اتاق دیگر را آسان تر میکنند. Th is h as be en generated wi᠎th the  he᠎lp ​of  GSA ​Conten t ​Genera​tor DE MO .

هیتر فن دار کم مصرف

1. معمولا ۵۰ درصد سیال مبرد در چرخه تبرید به عنوان ظرفیت آکومولاتور در نظر گرفته می شود؛ بنابراین آکومولاتور باید گنجایش کافی برای ذخیره مبرد را داشته باشد.

در مورد دستگاه آکومولاتور نکات مهمی را یادآور شد تا به کارآمدی و اهمیت این قطعه اطمینان پیدا کرد. این هیتر کم مصرف را میتوان در محیط هایی همچون دفتر کار یا کارگاه استفاده کرد.

هیتر کمربندی با ترموستات

PDP سیستم فقط در دمای منفی ۲۲ درجه سانتی گراد یا -۷ درجه فارنهایت است. مشخصات پروژه مستلزم این بود که درایر، هوای فشرده را در نقطه شبنم فشار منفی ۴۰ درجه سانتی گراد (-۴۰ درجه فارنهایت) تحویل دهد.

قیمت هیتر کمربندی

در حالی که درایر اختصاصی آن برای ۵۰۰ scfm در شرایط ورودی ۳۸ درجه سانتی گراد (۱۰۰ درجه فارنهایت) و ۱۰۰ psig رتبه بندی شده بود.

کمپرسور هوا برای ۵۱۸ acfm در ۱۱۰ psig رتبه بندی شده بود. در سال 1892 شرکت نوپا امرسون اقدام به تولید موتورهای AC کرده و اولین فنهای الکتریکی در آمریکای شمالی را تولید و روانه بازار میکند.

کنترل کننده هایی نظیر ترموستات که دارای اتصالات الکتریکی هستند باید مجهز به وسیله ای برای باز و بسته شدن سریع پلاتین تا از قوس الکتریکی که باعث سوختن و به هم جوش شدن پلاتین میشود جلوگیری شود.

این تجهیزات توسط یک توزیع کننده محلی متعلق به سازنده کمپرسور هوا راه اندازی شد. سه هفته پس از راه اندازی، درایر نقطه شبنم فشار یا PDPرا در منفی ۴۰ درجه سانتی گراد حفظ نمی کرد.

این المنت تسمهای مربعی یا مستطیلی به شکل دو تکه ساخته میشود. در این حالت بین پرده های اواپراتور المنت هایی نصب می شود.

ترموستات های اتاقی در داخل اتاق و یا محلی که لازم است دمای آن کنترل گردد نصب می شود و به همین علت معمولاً این ترموستات ها با ظاهری لوکس و زیبا به بازار عرضه می شوند.

ترموستات های کانالی اصولاً بالب دار هستند و این بالب در داخل محلی که قرار است دمای آن کنترل گردد، نصب می شود.

برخی برند های مطمئن با نام های روغن شل، روغن دانفوس و روغن هانبل نیز در سیستم های تبرید مورد استفاده قرار می گیرد که گروه صنعتی پارسیس سگال پویا به عنوان نمایندگی روغن کمپرسور در ایران توانایی ارائه برند های اصلی روغن کمپرسور تبرید را دارا می باشد.

در این مقاله عیب یابی درایر جذبی بدون هیتر برای فشرده سازی هوا در کمپرسورهای هوا را بررسی خواهیم کرد.

این فروشگاه تولید کننده واشر کمپرسورهای برودتی (کریر – بیتزر – کوپلند دی وی ام ) می باشد که جنس واشرها فلورایت نام۳۹ که مخصوص کمپرسورهای برودتی می باشد .

این کنترل کننده دارای حباب حساسی است که در زیر اواپراتورهای چیلر آبی در قسمت خروج نصب میگردد و وظیفه ی جلوگیری از یخ زدن آب در اواپراتور است.

در صورتی که دمای آب برگشتی از مصرف کننده ها (مانند فن کویل ها، هواسازها و…) بالاتر از حد تنظیمی روی ترموستات باشد، اجازه کار به کمپرسورها داده می شود و اگر آب برگشتی به اندازه کافی خنک باشد، دستور توقف عملکرد کمپرسور یا کمپرسورهای چیلر صادر می گردد.

توزیع کننده به سرعت پاسخ داد و متوجه شد که صدا خفه کن ها یک قطره با ۸ psig در پیش-فیلتر دارند.

و این گزینه بهترین ویژگی برای یک محصول خوب و با کیفیت میباشد. ترموستاتها از طریق حس کردن دمای محفظه یا محصول به سیستم تبرید چیلر فرمان ادامهی کار یا خاموش شدن می دهند.

فن هیتر گرمای المنت تعبیه شده در بطنش را از طریق فن به محیط انتقال میدهد، اساساً این وسیله بازدهی بسیار خوبی دارد و با چرخش هوا، محیط را در کمترین زمان به دمای مطبوع میرساند.

معمولا افرادی که برای استخر های خود قسمت موتور خانه را در نظر نگرفته اند از پکیج زمینی استفاده می کنند و این بهترین انتخاب برای آنها می باشد.

ترموستات های کانالی داخل موتورخانه ها و بروی دستگاه ها نصب می گردد؛ بنابراین لازم است از جنس مقاوم و فلزی ساخته شده باشد.

در دستگاه چیلر همواره امکان یخ زدن اواپراتور وجود دارد برای کنترل این مسئله از کنترلر آنتی فریز استفاده می شود.

برای خرید فن هیتر توصیههای ایمنی کاربری دستگاه را در اولویت قرار دهید و از چگونگی کار با آن و ویژگیهای متنوع آن اطلاع کامل حاصل کنید.

با بسته شدن پلاتین ترموستات یک جریان کم از پلاتین ترموستات عبور کرده و بوبین کوچک را تحریک میکند. با تحریک بوبین فوق یک جریان خیلی بیشتری از یک مسیر دیگر میتواند وارد موتور کمپرسور چیلر شود.

بخشی از پروژه پیمانکار عمومی، خرید و نصب یک کمپرسور هوای روتاری اسکرو لوبریکت همراه با درایر جذبی بدون هیتر، یک مخزن هوای مرطوب ۱۰۶۰ گالنی و تخلیه خودکار “بدون اتلاف هوا” بود.

بنابراین پیمانکار دو هفته بعد قیمت هیتر کمربندی دوباره بازگشت! سپس پیمانکار فشار پاکسازی را تنظیم کرد. با تهیه کارتر و نصب آن از سایت ایران کمپرسور، با خیال راحت می توانید سیستم سرمایشی و کمپرسور را خاموش نگه دارید و نگرانی بابت مشکلات احتمالی نخواهید داشت.

برگشت مایع به طور معمول زمانی اتفاق میافتد که سیستم با حداقل ظرفیت خود کار میکند ( مثلا شبها). پرداخت نهایی خود را دریافت نخواهد کرد!

آنتی فریز با کاهش دمای آب و رسیدن آن به دمای ۵ درجه سیلسیوس، فرمان قطع چیلر را صادر می کند.

در دستگاه چیلر این وسیله عامل کنترل کننده دمای آب ورودی به اواپراتور می باشد. در این نوع ترموستات ها مجموع عضو حس کننده و پلاتین داخل کاور ترموستات می باشد.

کمپرسور قلب تپنده یک سیکل تبرید تراکمی بوده و وظیفه آن تراکم مبرد، ایجاد اختلاف فشار در مدار سرمایشی و در نتیجه حرکت مبرد در داخل سیکل تبرید میباشد.

چنانچه مقدار مایع برگشتی به محفظه روغن زیاد باشد، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اختلاف بین دمای وصل (Cut in) و دمای قطع (Cut out) میزان تفاضل را نشان میدهد.

زیرا فیلترهای جدید همان شماره مدلی دارند که در دفترچه راهنمای قطعات درایر نشان داده شده است. سطح روغن کاهش می یابد که همین موضوع باعث می شود که اصطکاک میان قطعات بیشتر شود و احتمالا باعث سایش آن ها شود.

و قطعات شکسته شده می­ توانند باعث آسیب به سیم پیچ کمپرسور و سوختن سیم پیچ کمپر­سور و سوختگی نقطه­ ای و کلی سیم پیچ شوند­.

که در این مورد کمپرسور است­، اگر بخار مبرد شروع به کندانس در کمپرسور کند، به آرامی در کارتر کمپرسور باعث رقیق شدن روغن می­ شود­.

به هر دلیلی به طور مثال اگر ترموستات خراب باشد یا کالیبره نباشد و … بطور مثال در چیلری که شامل چهار کمپرسور که هر کدام یک آنلودر دارند باید از یک ترموستات هشت مرحله ای استفاده کرد.

شبکهی ورود و خروج فن هیتر را بررسی کنید و در صورتی که جسم خارجی وجود دارد آن را جدا کنید.

بنابراین، سرویسدهنده این نظریه را مطرح کرد که PDP پاییندست ممکن است بر خواندن PDP درایر تأثیر بگذارد. در این حالت، عملکرد PDP رو به بهبود بود، اما هرگز به PDP در نقطه منفی ۴۰ درجه سانتی گراد نرسید!

و هوای آن را به اتمسفر تخلیه کرد، اما PDP همچنان بهبود نیافت؛ بنابراین تصمیم گرفت که درایر جایگزین شود!

چگونه بهترین بخاری برقی را انتخاب کنیم؟ همچنین بخاری برقی برفاب به ترموستات مجهز شده است که توسط آن میتوانید میزان حرارت دلخواهتان را تنظیم نمایید.

مهمترین نکته در انتخاب و خرید المنت ها کیفیت آنها می باشد که در کارگاه هیتر هدف با دارا بودن دستگاه های پیشرفته در زمینه ساخت و تولید این المنت، این تضمین را به مشتریان عزیز میدهد که تمام المنت های تولید شده با بالاترین دقت و کیفیت ساخته و در اختیار مشتریان قرار میگیرد.

لازم به ذکر است که هر زمان که زهکشی خودکار (auto drain) نصب می شود، زهکش های شناور باید برداشته شوند.

و تخلیه خودکار بدون اتلاف هوا بر روی گیرنده هوا و فیلترهای پیش و پس از درایر نصب شد. شما بعنوان بیننده، حق دارید که اندازه درایر را با توجه به مشخص بودن یک تخلیه خودکار برای فیلتر پس از درایر زیر سوال ببرید!

ترموستات های خط ولتاژ به صورت سری با موتور کمپرسور بسته شده و قادرند تمام جریان عبوری از کمپرسور را تحمل کنند.

موارد مصرف المنت تسمهای سرامیکی در کارخانجات تولید لاستیک ، کارخانجات تولید لولههای پلی اتیلن و لولههای پلیکا و همچنین دستگاه های تزریق پلاستیک میباشد.

اگر به دنبال یک المنت ضد آب با طول عمر بالا هستید، المنت تسمه ای (کمربندی) بهترین انتخاب برای شماست.

بهترین وضعیت برای چیلرهای بالای صفر ورودی ۱۲ درجه سیلسیوس و خروجی ۷ درجه سیلسیوس می باشد و در دمای ۴ درجه سیلسیوس آب شروع به افزایش حجم می کند، دمای آنتی فریز روی عدد ۵ درجه ی سیلسیوس تنظیم می شود.

و لولهکشی بین پیش فیلتر و ورودی درایر را عایق میکند. سرویس دهنده، نه روز بعد برای عیب یابی درایر جذبی برگشت و پیش فیلتر و گیج اختلاف فشار را تعویض کرد.

سرویس دهنده یک بار دیگر ۱۸ روز بعد برای تعویض درایر جذبی برگشت. سرویس دهنده برای بررسی کیفیت هوای فشرده نه روز بعد دوباره برگشت.

اما سه روز بعد از آن، باز هم به نقطه شبنم فشار -۴۰ درجه سانتی گراد نمی رسید! او فیلترهای قبل و بعد را با فیلترهای بزرگتر جایگزین کرد و تأیید کرد که سوراخ پرج سالم است.

کاربری ترموستات به عنوان کنترل خط ولتاژ برای سیستم بزرگ تر بوده (مثل چیلر) که ترموستات نمی تواند تمام جریان عبوری از کمپرسور را تحمل نماید.

با پر شدن کارتر از فوم، شاتون ها آزادی عمل حرکت پیدا نمی کنند و نتیجه آن افزایش آمپر مصرفی و ضربات هیدرولیکی است.

درایر که با کمپرسور هوای فشرده بالادست خود کار می کرد، خاموش شد. در استفاده از PLC با برنامه ریزی صحیح میتوان تعداد کنترلرها را به حداقل رساند که این خود میزان و دفعات خرابی را کاهش می دهد.

هنگامی که این فن هیتر برقی را روشن میکنید، المنتهای آن روشن میگردد و گرما از قسمت پایین به سمت بالا منتقل میگردد.

دقت و حساسیت PLC بسیار بالاتر از کنترلرهای الکترومکانیکی بوده و در دستگاههایی که نیاز به دقت بالا هست، الزاماً از PLC استفاده می شود.

نحوه استفاده و نصب هیتر برای هر مدل از دستگاه های کمپرسور متفاوت است، در برخی مدل ها بیرون سیستم قرار می گیرد و در برخی دیگر داخل کمپرسور نصب می شود.

آنها همچنین جایگزینی مستقیم برای بخاری های حلقه ای سبک میکا هستند. اگر به دنبال بهترین بخاری برقی کم مصرف فن دار هستید، این مدل از هاردستون (Hardstone) میتواند برایتان مناسب باشد.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.