ورود مرجع قضایی در مقالات کتب خلاف موازین اسلامی


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه آن را یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کتاب اعلام کرد و گفت: اگر کتاب ها خلاف موازین اسلامی باشد، قوه قضائیه شامل می شود. دادستان عمومی.

اصغر جهانگیر به مناسبت برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتابخوانی را موثرترین برنامه در زمینه پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد و گفت: ما معتقدیم که آگاهی مردم را افزایش دهیم تا مهارت های آنها افزایش یابد، آنها را یاری و حمایت می کند. . بسیاری از معایب به دلیل خسارات و جرایم فراوان از جمله سرقت و اتلاف مال ناشی از ناآگاهی مردم است. این کتاب نقش حیاتی در نزدیک‌تر کردن مردم به آگاهی دارد تا بتوانند خود را در زمینه سواد آموزش دهند و این دانش را به دیگران منتقل کنند.

وی با اشاره به نقش قوه قضائیه در ترویج کتابخوانی، کمک های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، گفت: در استان های کشور مسابقات کتابخوانی برگزار و جزوه هایی برای ارتقای حوزه های حقوقی، مالی و غیره در پیشگیری از وقوع جرم است. سواد مردم. درگیر هستند، استفاده کنید.

جهانگیر در ادامه با بیان اینکه نظارت بر کتاب ها از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، افزود: اگر کتاب ها خلاف موازین اسلامی است، باید مراجع قضایی به عنوان مدعی العموم در نظر گرفته شوند.

او گفت: با وجود کار زیاد، بدون استثنا سه تا چهار ساعت در شب انجام می دهم. من نزدیک به 30 سال است که این برنامه را انجام می دهم. من کتابهایی در زمینه کاری خود، در زمینه شعر و در زمینه های اسلامی و دانش و فلسفه خوانده ام.

جهانگیر ضمن ابراز امیدواری از اینکه بتوان بخشی از این مشکل را در نمایشگاه امسال حل کرد، گفت: زمانی که مردم در روز کرونا از هم جدا شدند، می‌توانیم این شکاف را با کتاب‌ها پر کنیم.

وی با اشاره به توطئه دشمن برای تغییر جامعه، افزود: با توجه به تلاش دشمن برای تعرض به ارزش های ملی دینی و اخلاقی، توجه ویژه به فرهنگ مطالعه حائز اهمیت است. البته از دست دادن اطلاعات، شورش دشمن را خنثی می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: افزایش آگاهی و آگاهی جامعه به ویژه در شناسایی خسارات، تهدیدات و انسجام دشمن نقش داشته و فرصتی به دشمن نخواهد داد. بهره برداری از کمبود امکانات در تولید محتوا «در نتیجه دشمن قطعاً ارزش های فرهنگی کشور را احاطه خواهد کرد.

جهانگیر در پایان درباره کتاب‌های منتشر شده در حوزه‌های تخصصی گفت: در بخش ویژه کتاب‌های منتشر شده در نمایشگاه باید توجه بیشتری شود تا کتاب‌های تکراری در اختیار علاقه‌مندان قرار نگیرد. تغییر کرد. زیرا علاقه مندان به کتاب از دیدن کتاب جعلی منزجر خواهند شد.

انتهای پیام/


soresec

Check Also

راه ها و ساختمان های حوزه شهرسازی به نام شهدا مزین شود

اسنا / یزد مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران خواستار احداث راه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.