چک ولو کلاس 1500 فولادی مارک Samshin Limited کره ای ( شیر خودکار )

چک ولو کلاس 1500 فولادی مارک Samshin Limited کره ای ( شیر خودکار )
چک ولو

در چک ولو ها سیال تنها از یکطرف شیر عبور میکند و برگشت سیال از جهت مخالف امکان پذیر نیست. در نتیجه هنگام نصب آن می بایست به فلش موجود بر روی شیر دقت نمایید، زیرا سیال تنها می تواند از جهت مشخص شده عبور نماید. زیرا اگر فشار بیش از حد باشد ، باعث از درست عمل نکردن چک ولو میشود. عملکرد چک ولو فولادی فلنجدار در مدل دریچه ای آن به این صورت است که فشاری که توسط جریان آب به وجود می آید باعث حرکت دادن دیسک متحرکی که به یک لولا وصل می باشد و در سر راه جریان قرار دارد می شود و این امر سبب باز شدن شیر می شود. نحوۀ عملکرد چک ولو چگونه است؟ طرز کار چک ولو توپی به این صورت است که وقتی جریان سیال برقرار می شود، کره به حالت معلق در امده و سیال از اطراف توپ عبور خواهد کرد و زمانیکه جریان سیال کم شود، توپ در نشیمنگاه خود می نشیند و جریان را سریعا قطع می کند. در این نوع چک ولو دیسک با حرکت شبه آونگی یا 90 درجه، با کمک فشار سیال حرکت خواهد کرد و سیال از آن عبور می کند.

به طوری که پوسته آن هیچ نشتی نداشته باشد.

فشار تجدیدی: فشار تجدیدی که با فشار آب بندی نیز شناخنه می شود؛ فشاری است که هیچ نشانه ای از جریان در آن دیده نخواهد شد. فشار کراکینگ: در این نوع فشار اولین نشانه جریان دیده خواهد شد و دارای فشار ورودی است. از مهم ترین ویژگی های چک ولو این است که در صورتیکه فشار سیال به حد لازم در ورودی نرسد، عمل نخواهد کرد. Reseal Pressure: حداقل مقدار اختلاف فشار لازم بین جریان ورودی و خروجی به منظور بسته شدن چک ولو به طوری که پوسته آن هیچ نشتی نداشته باشد. مجرابندها در این شیرها باید مسافت زیادی را جهت باز و بسته کردن شیر طی نماید. عملکرد این شیر ها تا حدود زیادی خودکار میباشد و هیچ چیز خارجی در آن دخالت ندارد ، در اصل این شیر یک شیر یک طرفه میباشد که برای عبور جریان فقط از یک طرف این اجازه را میدهد و اگر این جریان از یک طرف برود و بخواهد از طرف دیگری بازگردد ، این شیر جلوی عبور این جریان را خواهد گرفت. اگر بخواهیم به اهمیت این دستگاه پی ببریم ، فرض کنید در یک روز در آپارتمان ، ما باید آب را به تمامی آپارتمان هایی که وجود دارند برسانیم ، حال فرض کنید پمپ آب ما خراب شود یا دچار مشکل شود ، اگر ما شیر یک طرفه نداشته باشیم ، بلافاصله جریان آب برعکس میشود و ما اگر بخواهیم این آب را برای طبقات بالا بفرستیم ، باید از انرژی بسیار زیادی استفاده کنیم ، در حالی که اگر ما از شیر یک طرفه یا چک ولو استفاده کنیم ، با توجه به سیستمی که در این شیر به کار رفته ، از بازگشت دوباره آب جلوگیری میکند، پس اهمیت استفاده از آن را تا حدودی متوجه شدیم.

یکی از ویژگی هایی که این دستگاه دارد این است که از آن میتوانیم علاوه بر استفاده در لوله کشی آپارتمان ها ، در صنایع دیگر نیز استفاده کنیم . در کل میتوانیم بگوییم که در لوله ها یا مخازنی که در آن ها ، از شیر یک طرفه استفاده کردیم هیچوقت لوله یا مخزن ما بدون آب نمیماند و همیشه درون آن ها آب وجود دارد. یک نکته خیلی مهم در رابطه با کاربرد آن این است که میتوانیم از آن برای جامدات و گاز ها نیز استفاده کنیم و صرفا برای مایعات درست نشده است. چون مرکز ثقل نصف دیسک شامل مسیر کوتاهی بین موقعیت کاملاً باز یا بسته شیر میباشد، شیر یکطرفه با دیسک کج به صورت بالقوه خیلی سریع بسته میشود. بسته به نوع شیر ، مکانیزم بسته شدن متفاوت است. شیر یکطرفهبا دیسک وارونه یا چک ولو با دیسک وارونه قابلیت اتصال بصورت عمودی و افقی را دارا می باشد، نکته قابل ذکر در شیر یکطرفه با دیسک وارونه یا چک ولو با دیسک وارونه که بصورت عمودی نصب می شود این است که بهتر است جریان از پایین به بالا باشد تا در زمان بسته شدن شیر، نیروی جاذبه به بسته شدن دیسک کمک کند.

این سادگی به آنها اجازه کار بصورت خودکار را می دهد، به این معنا که چک ولو ها بطور معمول نیاز به هیچ نوع کنترل دستی یا اضافی ندارند. از چک ولو بطور معمول همراه با شیر های کشویی استفاده می شود تا بتوان بدون نیاز به اپراتور سیال را در فشار پایین کنترل کرد. بنابراین با ما همراه باشید تا این محصول را به شما معرفی کنیم. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و پیدا کردن محصول مورد نظر ، با کارشناسان توسعه صنعت پایدار در ارتباط باشید. جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت شیر درخواستی از برند محبوب و مورد نظرتان ما با در ارتباط باشید. 3- این شیر یکطرفه ها را می توان در هر وضعیتی از جمله بصورت عمودی نیز مورد استفاده قرار داد. در این مدل دیسک و بدنه با استفاده از پین بصورت عمودی به یکدیگر لولا می شوند. این تجهیز از جریان معکوس سیال در لوله بصورت اتوماتیک جلوگیری می کند و برای قطع و وصل شدن به نیروی دیگری نیاز ندارند. با توجه به اینکه چک ولو ها دارای اندازه های متفاوتی هستند و هرکدام از آن ها برای یک لوله خاص ساخته شده است ، موقع خرید باید دقت داشته باشیم که چک ولو که میخواهیم بخریم اندازه آن با لوله ما یکی باشد ، نکته دوم دقت داشتن به استحکام آن میباشد که باید به توجه به فشار سیال آن را انتخاب کنیم.

This post was gener​ated by G SA  Con tent G᠎ener ator DEMO᠎!

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.