کتاب ” ماشین سازی اراک زمینه ساز توسعه صنعتی ایران” رونمایی شد


ایسنا/مرکزی کتاب “ماشین سازی اراک زمینه ساز توسعه صنعتی ایران” در اراک رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، کتاب ماشین سازی اراک زمینه ساز توسعه صنعتی ایران، تالیف عبدالعلی بهزاد به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی چاپ و منتشر شده است.

این کتاب که در تیراژ هزار نسخه به چاپ رسیده است در مراسمی که در شرکت ماشین سازی اراک برگزار شد، رونمایی شد.

شرکت مادر تخصصی و دانش بنیان ماشین سازی اراک (سهامی عام) به منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان اولین صنعت سنگین کشور به بهره برداری رسید و ساختار آن به گونه‌ای است که طیف وسیعی از فعالیت‌های صنعتی از ذوب تا تحویل محصول نهایی را با خودکفایی در برآورده کردن نیاز های خود و در عین حال آموزش نیروی انسانی ماهر پوشش می دهد.

در حال حاضر این مجتمع بزرگ صنعتی تحت مالکیت موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است و با تولید ۷۷ نوع محصول متنوع در حوزه های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، تاسیسات حرارتی و دیگ های بخار، ریخته گری آلیاژی و آهنگری، نیروگاه ها و انرژی های تجدیدپذیر و پل، سازه های فلزی و تاسیسات بندری فعالیت می کند.

گروه های تولیدی و شرکت های تابعه این شرکت، گروه تولیدی ساخت تجهیزات، گروه تولیدی متالورژی، گروه تولیدی دیگ های بخار، گروه تولیدی پل و سازه های فلزی و گروه تولیدی ماشین و مونتاژ هستند.

انتهای پیام


خبر بین المللی

Check Also

در چه استان هایی شرایط زندگی برای سالمندان بهتر است؟

بررسی ابعاد مختلف شاخص «دیدبان سالمندی» در ایران نشان می‌دهد که کمترین تعداد این شاخص‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.