کمپرسور دانفوس (Danfoss) (2)

کمپرسور دانفوس (Danfoss)
کمپرسور دانفوس

شرکت دانفوس برای افزایش راندامان، کاهش سطح صدا و بهینه کردن مصرف انرژی کمپرسور اسکرال دانفوس را طراحی و به بازار عرضه کرد و با این مدل کمپرسور عملاً دستگاه های برودتی و سیستم های تبرید پیشرفته شده و سطح کیفیتشان ارتقا یافته است. کمپانی دانفوس جهت افزایش راندامان، کاهش سطح صدا و بهینه کردن مصرف انرژی کمپرسور اسکرال دانفوس را طراحی و به بازار ارائه نموده و با این مدل کمپرسور عملا دستگاه های برودتی و سیستم های تبرید پیشرفته شده و سطح کیفیت بالاتری پیدا کرده اند. در ادامه مدلهای مختلف هر یک از این دو نوع کمپرسور را معرفی کرده و ویژگیهای هریک را بطور مختصر بیان نمودیم. کمپرسورهای پیستونی دانفوس، در مدلهای مختلف برای کاربردهایی برودتی با دماهای متوسط و پایین، سیستمهای کوچک از جمله سردخانههای کوچک برای هتلها و رستورانها و همچنین کمپرسورهای دارای اینورتر به منظور کنترل ظرفیت کمپرسور عرضه میشوند. این شرکت محصولات خود را در حوزه صنایع برودتی و ایرکاندیشن و در مدلهای مختلفی به کشورهای سراسر جهان صادر میکند. در این مقاله در مورد انواع مدلهای کمپرسورهای این برند پرداختیم و گفتیم این نوع کمپرسورها به دو دسته پیستونی و اسکرال تقسیم میشوند. گام دوم مشخص کردن نوع مبرد مورد استفاده در سیستم .

کمپرسور دانفوس

​This post h as  been generat ed by G​SA  C onte nt Generator Dem᠎ov ersion!

کمپرسور Dasfoss اسکرال برای داشتن عملکرد مناسب در قسمت خروجی اواپراتور و ورودی کندانسور قرار میگیرد تا بتواند مبرد را در هنگام عملکرد صحیح سیستم به حرکت درآورد. کمپرسور اسکرال دانفوس در قسمت خروجی اواپراتور و ورودی کندانسور قرار میگیرد؛ و میتواند عملکرد خوبی را در جهت به حرکت در آوردن مبرد داشته باشد. در یک سیکل تبرید کمپرسورهای اسکرال در خروجی اواپراتور و ورودی کندانسور جهت به حرکت درآوردن مبرد در سیکل تبرید به کار می رود. مبرد تبخیر شده در اواپراتور در حالت گازی وارد کمپرسور می شود و با افزایش فشار گاز مبرد، وارد کندانسور می شود. گاز خروجی از اواپراتور از پورت ساکشن وارد محفظه تراکم می شود که به صورت سیلندر پیستونی عمل می کند و با جابجایی پیستون به سمت بالا مبرد فشرده می شود و از پورت دیسچارج خارج شده و به سمت کندانسور می رود . واحد تراکم این کمپرسور از یک حلزونی ثابت و یک حلزونی متغیر تشکیل شده است . این کمپرسور با برند دانفوس تولید شده است. این شرکت در المان واقع شده است.از قدیم این کمپرسورهارا به اسم کمپرسور المانی میشناختند.کیفیت و طول عمر بالای این دستگاهها باعث به شهرت رسیدن این شرکت شده است.کمپرسور دانفوس در قدرت های مختلفی تولید شده است.شرکت ایران کمپرسور از این کمپرسورها هم به عنوان پمپ باد و به عنوان موتور وکیوم و ساکشن استفاده مینماید.موتور دانفوس وقتی برروی مخزن نصب میشود به طور استاندار توانایی تولید فشار باد تا 8 بار را داراست.همچنین توانایی ایجاد خلا تا 670 میلی متر جیوه از دیگر ویژگی های این کمپرسور به شمار میرود. This art​icle w as w ritt en with the he᠎lp ᠎of G᠎SA  C on᠎tent Generat or DEMO .

در کمپرسور های اسکرال به دلیل وجود تنها دو المان محرک کارایی و بازده بالا تر رفته و صدای تولید شده کمتر خواهد بود. حفاظت موتور داخلی، طراحی دریچه دایرهای با کارایی بالا و موتورهای گشتاور بالا برای نصب و راهاندازی با کیفیت ارائه میشوند. در حال حاضر مدل های مختلفی از پمپ های وکیومی در بازار وجود دارند.اما تفاوت اصلی این کمپرسور با سایر مدل ها در این است که این موتور علاوه بر تولید فشار باد ،توانایی مکش وایجاد خلا را نیز دارا میباشد.به غیر از انواع کمپرسور یخچالی هنوز مدل دیگری وجود ندارد که بتواند فشار و وکیوم داشته باشد. هنگام خرید کمپرسور دانفوس، توجه داشته باشید که برای اطمینان خاطر بیشتر این کمپرسورها را از شرکتهای معتبر فعال در این زمینه خریداری کنید. در سال 1997 درآمد شرکت دانفوس به بالای 2 میلیارد یورو در سال رسید و همچنین تعداد کارکنان نیز به بالای 18 هزار نفر فعال رسید. شرکت دانفوس آلمان از سال ۲۰۱۰ به کار خود پایان داد و از سال ۲۰۱۰ شرکت سکاپ با نام تجاری سکاپ به جای برند دانفوس شروع به تولید کمپرسور کرد شرکت سکاپ در شهر فلنسبورگ واقع شده است. در سال 2000 میلادی و در نخستین سال شروع قرن بیست و یکم، شرکت دانفوس با کمپانی آلمانی سوئر (Sauer) ادغام شد و دانفوس-سوئر شکل گرفت؛ که مدیرعامل این کمپانی نیز همچنان یورگن کلوزن است.

البته قابل ذکر می باشد که موتورهای نو و دست اول دانفوس به سختی پیدا می شوند اما شک نکنید که موتور دست دوم دانفوس بسیار با کیفیت تر از موتورهای کنونی می باشد. شرکت ایران کمپرسور با استفاده از دانش فنی متخصصین خود توانسته است با ایجاد تغییراتی در این کمپرسورها ،از انها به عنوان پمپ وکیوم و فشار و موتور کمپرسور باد استفاده نماید. فعلا به دلیل تحریم ها کمپرسورهای اکبند دانفوس به سختی در دسترس میباشد.شرکت کمپرسور باد ایران کمپرسور بعد از بازسازی این موتورها،مجددا انها را قابل استفاده نموده است. در صورت بروز مشکل به دلیل در دسترس بودن تمام قطعات یدکی این کمپرسور،کاملا قابل تعمیر بوده وجای هیچ نگرانی نمیباشد. کمپرسورهای سکاپ در توان های مختلف با ولتاژ ۱۱۰V ; 220v ; 12v ; 24v تولید میشود و کمپرسورهای سکاپ در تمام نقاط دنیا عرضه میشود شرکت سکاپ با ۲۷۰۰ کارمند در صنعت برودتی دنیا جایگاه بسیار خوبی دارد و بهترین کمپرسور های هرمتیک را با راندمان کاری عالی ، صدای کم ، آمپر مصرفی پایین ، سبک و ا دوام را تولید میکند. در ایران آماده ارسال به تمام به تمام نقاط می باشد. روغن مورد نیاز برای این کمپرسور از نوع 160P به مقدار ۱.۱ لیتر میباشد.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کمپرسور دانفوس سردخانه لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.