کندانسور پلیت چیست

کندانسور پلیت چیست
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

Btu بالاتر به میزان سرمادهی بیشتر در واحد زمان است و نه اینکه این کولر خنک تر است. کولر گازی پنجره ای جزو ابتدایی و ساده ترین انواع اسپلیت یا کولر گازی است.

این نوع از کولر گازی ها را میتوان پرطرفدار ترین آنها معرفی کرد. این خدمات توسط تیم حرفه ای بیتا سرویس در سریع ترین زمان و ارزان ترین قیمت انجام می شود.

بخار بیش از حد گرم شده باعث از طریق این سیستم خنک می شود چونکه آب سرد از طریق کویل ها عبور می کند.

خب همانطور که میدانید از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که در یک مکان کوچک اگر افراد زیادی زندگی کنند در نتیجه آن فضا به دلیل جنبش مولکولها گرمتر میشود و باید در این صورت از کولر گازی با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.

یعنی کولر گازی های اینورتر دار به گرمای محیط بیرونی حساستر می باشند. اسپلیت های ایستاده با توجه به ظرفیت بالایی که دارند معمولا برای محیط هایی با متراژ بالا مانند منازل مسکونی با متراژ بالا، مساجد، اداره ها، فروشگاه ها و غیره استفاده می شوند ولی اسپلیت دیواری معمولا بیشتر برای منازل مسکونی یا اداره ها استفاده می شود.

ممکن است هنگام مراجعه به بازار نام هایی مانند کولر گازی بانه را زیاد شنیده باشید. کولر گازی اسپلیت شامل دو قسمت جدا از هم می باشد که توسط لوله های رابط بهم اتصال دارند.

بدون تردید هنگام خرید کولر گازی با اعدادی چون 9000، 12000 یا بالاتر روبرو می شوید، این اعداد چه مفهومی دارند؟

تهویع مطبوع یعنی کنترل دما، رطوبت و گرد و غبار، اسپلیت یا کولر گازی در واقع هم دما و هم رطوبت و هم ذرات گرد و غبار را کاهش می دهد.

بنابراین این اعداد در واقع همان توان سرماسازی به واحد زمان هستند که از فروشندگان می شنوید و هرچه این اعداد بزرگتر باشد، بدون تردید قیمت کولر نیز بالاتر می رود.

به عبارت دیگر اگر دمای هوای محیط بیرونی بیش از ۵۵ درجه سانتیگراد شود تمامی کولر های گازی معمولی از کارایی خواهند افتاد و این دما برای کولرگازی های اینورتر ۴۸ درجه سانتیگراد می باشد.

هر ۱۲ هزار بی تی یو ظرفیت کولر گاز معمولی تقریبا حدود ۶ امپر مصرف دارد. در هر یکی از این موارد ممکن است یکی از قطعات کولر گازی ال جی همچون برد آن دچار مشکل شده باشد.

صدای کم آن در منزل ایجاد مشکل نمی کند. مبدل های حرارتی پره دار عمدتا برای کاربرد های “گازـ گاز” یا ” مایع ـ گاز” استفاده می شود که بصورت وسیعی در صنایع مختلف از جمله در تبرید با دمای خیلی کم مانند کندانسور و اواپراتور سیستم های سردخانه، بازیابی انرژی، صنایع فرآیندی، تبرید و سیستم های تهویه مطبوع مانند کویل آب سرد آب گرم هواساز ها، کندانسور پلیت فن کویل ها، کویل آب گرم یونیت هیتر ها و …

اسپلیت های پرتابل و کولر های پنجره ای به کندانسور بیرونی و لوله کشی نیاز ندارند ولی ظرفیت آن ها بسیار کم می باشد و صرفا جهت سرمایش محیط های بسیار کوچک استفاده می شوند.

تمام دستگاه های کولر گازی محدودیت فاصله یونیت داخلی و خارجی در طول کل و اختلاف ارتفاع دارند. اسپلیت دیواری و ایستاده از یک کندانسور و یک پنل داخلی تشکیل شده اند که نیاز به لوله کشی دارند.

به خوبی کار می کنند و برای شهرهای جنوبی کشورمان همانند اهواز، بندرعباس، کیش و غیره مورد نیاز می باشند.

برای نمونه در شهر مشهد، روتاری مخصوص هوای معتدل است. در طی این مدت مبرد گرما را از اتاق جذب می کند و بعد از خنک شدن؛ هوای خنک را به اتاق باز می گرداند.

مایعات درون مبدل های حرارتی معمولاً به سرعت جریان می یابند ، هیت اکسچنجر صفحه ای جوشی تا انتقال گرما از طریق همرفت اجباری را تسهیل کنند.

اینگونه محیط بیشتری را تهویه می کتد و در مقایسه با کولر گازی پنجره ای و قابل حمل این ظرفیت بسیار بالا بوده و چشم گیر است.

کولر در واقع همانند یخچالی است که محفظه عایق ندارد. Btu در واقع واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد.

به این دلیل که ظرفیت اسمی در شرایط مطلوب و ازمایشگاه اندازه گیری شده ولی ظرفیت واقعی در واقع همان ظرفیتی هست که در منازل پس از نصب دستگاه نشان خواهد داد و همیشه کمتر از ظرفیت اسمی هست.

این در حالی است که یونیت داخلی کولر گازی به صورت کامل بر روی دیوار نصب میشود و کاملا دیده میشود.

کولر گازی اسپلیت و پنجره ای از نظر کارایی هیچ فرقی ندارند. امروزه با گرم شدن کره زمین و البته گرم تر شدن فصل تابستان وجود کولر حتی در مناطق سردسیر زمین نیز ضروری به نظر می رسد.

3. در صورتی که محل مورد نظر آفتابگیر است، 10% به میزان محاسبه افزوده می شود. همچنین یونیت خارجی که شامل کندانسور و کمپرسور است باید در بیرون و محل مناسب نصب گردد.

این سیستم برای وسایل بزرگ صنعتی بسیار کارآمد است و تقریبا همیشه در ساختمان ها و کارخانه های بزرگ تجاری نصب می شود.

آنها بیشترین ارزش را در مقابل پولی که صرف می کنید ارائه می دهند، مخصوصا اگر برای خنک کردن مناطق بزرگ از ان استفاده می کنید.

اما در واقعیت اینطور نیست، مثلا شما هزینه ای که بابت یک کولر آبی 6000 پرداخت می کنید تقریبا برابر است با خرید یک کولر گازی، بنابراین با خیال راحت از خرید خود مطمئن باشید.

نکته مهم: دمای کارکرد محیط بیرون رابطه مستقیم با کارکرد کولر گازی دارد. مایع مبرد مانند فریون، گرما را گرفته و بخار می شود و محیط را خنک می کند.

پس از افت فشار مبرد حالت دو فازی پیدا کرده و سپس وارد اپراتور شده و با جذب گرما دوباره به گاز تبدیل شده و باعث خنکی محیط میشود.

کولر گازی ایستاده از لحاظ ظاهری بزرگ تر از اسپلیت پرتابل است اما اسپلیت ایستاده پر قدرت تر بوده و برای محیط های وسیع و در مقیاس صنعتی به کار گرفته میشود.

معمولا مدل های بزرگ تر کولر گازی ایستاده نیاز به برق سه فاز دارند که در هنگام خرید باید به آن توجه نمود.

لذا لازم هست قبل از خرید کولر گازی حتما این محدودیت های لوله کشی چک شود. در مورد لوله های ارتباطی باید دانست که دو لوله رابط یکی لوله خط رفت گاز مبرد و یا مایع که سایز آن همیشه کوچکتر از لوله برگشت گاز مبرد می باشد و به لوله ساکشن نیز معرف هست.

3. حداکثر طول لوله های رابط مسی بین پنل داخلی و کندانسور بیرونی کولرهای گازی یا اسپلیت ها بر اساس ظرفیت کولر بین ۱۰ تا ۲۲ متر است که در صورت وجود چنین فاصله ای بین پنل داخلی و خارجی ، لازم است قبل از سفارش خرید با کارشناسان ما مشورت فرمائید ، زیرا فاصله زیاد و بیش از اندازه بین پنل داخلی و پنل بیرونی در کولرهای گازی موجب کاهش شدید راندمان خنک کنندگی کولر اسپلیت می گردد.

در کولرهای گازی یا اسپلیت یونیتها ابتدا مایع مبرد در کندانسور (بخش بیرونی کولر گازی یا پنل بیرونی اسپلیت ها) خنک می شود و از طریق لوله مسی به شیر انبساطی (expantion valve) منتقل شده و از آنجا به صورت گاز مبرد و آماده جذب گرمای محیط وارد کویل پنل داخلی می گردد. Th is data has ᠎been writt​en  with the help ᠎of G SA Con᠎te​nt G᠎enerator  Demov er si​on.

هرچه قدر طول لوله کشی بیشتر باشد بازدهی کولر کمتر و مصرف برق ان بیشتر خواهد بود. کمپرسورهای پیستونی کولر گازی به علت مصرف برق فوق العاده بالا به نسبت روتاری پیشنهاد نمی گردد.

کولر گازی ها در ابتدا تنها محدود به یک مدل بودند که به آن window air conditioner گفته می شد.

هر کدام از این سه مدل مزایا و معایبی دارد که باعث می شود برای عده ای جذاب و برای افرادی فاقد جذابیت باشند.

مصرف انرژی در این محصولات بالاتر از سایر مدل ها بوده ولی در عوض دارای کارکرد بسیار عالی هستند. در هنگام خرید به برچسب انرژی کولرهای گازی و اسپلیت توجه کنید.

بازده انرژی کولرهای گازی برحسب EER تعیین می شود که نمایانگر تولید سرمایش به ازای هر واحد مصرف برق بر حسب وات و یا کیلووات به ازای واحد تولید سرمایش بر حسب Btu و یا Kw می باشد.

بنا به تعریف، هر Btu میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر، یک درجه از 60 درجه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند.

اما در سیستم های دارای آیس بانک چنانچه سیستم دارای 2 کمپرسور باشد که هر یک 30% برودت مورد نیاز را تامین کنند و الباقی ، معادل 40% برودت لازم توسط آیس بانک تامین شود در صورت ایجاد خلل در یک کمپرسور ، سیستم قادر به تامین 70% برودت لازم با استفاده از آیس بانک و یکی از دو کمپرسور می باشد.

برق مورد نیاز برای اسپلیت های دیواری معمولا تک فاز 280 ولت و اسپلیت های ایستاده معمولا سه فاز و 380 ولت می باشد.

 Po​st was c᠎reated  by GS​A Content ​Generator DE MO .

دارای برق تک فاز هستند. فقط میزان صدای پنجره ای کمی بیشتر هست و مقدار برق مصرفی آنها نیز تقریبا یکی هست.

ولی اختلاف قیمت اسپلیت با پنجره ای تقریبا دوبرابر هست. گروهی به اشتباه گمان می کنند که هزینه ای که بابت یک اسپلیت پرداخت می کنند، بیش از مبلغ یک کولر آبی است.

کولر گازی های پرتابل در دو نوع تک لوله ای و دو لوله ای ساخته می شوند. در نوع دیگری از کندانسور تماس مستقیم، آب سرد به داخل بخار اسپری میشود.

در کندانسورهای تماس مستقیم (direct contact condenser) یا کندانسور تماسی (contact condenser)، تماس منبع سرما با بخار به صورت مستقیم است و مانعی بین آنها وجود ندارد.

در سیستمهای دارای انتقال حرارت، کندانسور یا چگالنده (condenser) دستگاه و یا واحدی است که برای کندانس کردن مادهای از حالت گازی به مایع که معمولا این کار به وسیله سرد کردن آن انجام میشود.

برای کولر گازی تا قدرت اسمی ۳۰۰۰۰ بی تی یو. برای خرید قطعه برد کندانسور کولر گازی 80000 ال جی LG و یا سایر قطعات آن در کرج با بهترین قیمت ها با ما همراه باشید.

که این محدودیت برای برند های مختلف تفاوت دارد و البته خیلی مهم است. ولی توحه کنید از ان جایی که بخشی از ان در بیرون نصب می گردد خیلی نمای جالبی ندارد و زیبا نیست.

همچنین یونیت خارجی کولر گازی نیز که در بیرون محیط نصب میشود کاملا در معرض دید است و نمای بیرونی ساختمان را نازیبا میکند.

نکته مهم: تغییر سایز لوله های کولر گازی اینورتر توسط تمامی شرکت های گارانتی دهند ممنوع اعلام شده است. امروزه در تجهیزات کنترل ظرفیت کندانسورهای هوایی برای تغییر سرعت فن از مدارهای الکترونیکی بهره می گیرند.

اگر در کندانسورهای آبی از میزان زیادی آب برای خنک کردن مبرد استفاده شود، در این شرایط برای تامین آب باید از برج خنک کننده استفاده کنند.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.