❄️ کمپرسور بیتزر

❄️ کمپرسور بیتزر
کمپرسور اسکرو بیتزر

کمپرسور اسکرو بیتزر از دو حلزون مارپیچ تشکیل شده است که با به دام افتادن گاز در این فضا و با حرکت مارپیچ به مرور این فاصله کم و کمتر شده و عملیات فشرده سازی صورت می گیرد. همه کمپرسورهای HS برای عملیات کنترل سرعت مناسب هستند. اسلایدر توسط پیستون هیدرولیکی قطعات کمپرسور اسکرو بیتزر کنترل می شود. سپس پیستون پایین میرود و باعث فشرده سازی مبرد میگردد. یک سمت پیستون فنر و سمت دیگر فشار روغن است که فشار روغن در حالت کنترل ظرفیت مرحله ای توسط سه یا چهار شیر برقی (متناسب با مدل کمپرسور اسکرو) و در کنترل ظرفیت پیوسته توسط دو یا سه شیر برقی تنظیم میگردد. همان طور که در نمودار بالا مشاهده میکنید زمان برق دار شدن شیر برقی لود و انلود در کمپرسور اسکرو در حالت کنترل ظرفیت خطی بین ۱ تا ۱٫۵ ثانیه روشن و حدود ۱۵ الی ۲۰ ثانیه خاموش میگردد. در صورتی که سیم پیچ در سوخته شود. از جمله تجهیزات کنترلی نصب شده بر روی کمپرسور اسکرو محافظ دمای دیسشارژ هر کمپرسور با ۴ سنسور PTC نصب شده بر روی کمپرسور فروخته می شود که شامل ۳ سنسور بر روی سیم پیچ موتور و یکی در خط دیسشارژ یا دماس روغن میباشد. Con tent has be en gener ated  wi th G SA Content G᠎enerator  Dem᠎over sion​.

کمپرسور اسکرو بیتزر

شرکت بیتزر علیرغم اینکه به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده کمپرسورهای برودتی شناخته میشود در تولید تجهیزات و قطعات جهت سیستمهای تهویه مطبوع و برودتی نیز فعالیت گستردهای دارد. کمپرسورهای اسکرو بیتزر علاوه بر اینکه دارای کنترل ظرفیت هستند برای متراکم سازی سیالات دیگری همچون گازهای HFC و CFC نیز گزینه ای ایده آل می باشند. عمل فشار سازی و متراکم کردن بخار مبرد در کمپرسور اسکرو توسط چرخش روتور انجام می گیرد. همانطور که اشاره شد روتورها اجزای داخلی و در حال چرخش کمپرسور اسکرو می باشند. در کمپرسورهای اسکرو باید دور کمپرسور ساعت گرد باشد و در صورتی که دور کمپرسور برعکس گردد باعث آسیب شدید و خرد شدن روتورها میگردد. در این مقاله ضمن مروری بر روش کار کمپرسورهای اسکرو، با تاریخچه شرکت بیتزر و نهایتاً مدلهای مختلف کمپرسور اسکرو بیتزر آشنا شدیم. در چیلرهای تراکمی کمپرسور اسکرو با توجه به حساسیت های بالای آن در صورتی کوچکترین اشتباه در محاسبات و طراحی سیستم کنترل باعث از کار افتادن کمپرسور اسکرو میگردد. تنوع در نوع تکنولوژی تراکم و ظرفیت کمپرسورها از مزیتهای بسیار مهم محصولات شرکت بیتزر میباشد.

کمپرسورهای اسکرو بیتزر ساخت شرکت معتبر و مطرح bitzer آلمان می باشد. کمپرسور اسکرو دارای تکنولوژی بروزتری میباشد و برای ساخت تجهیزات تهویه مطبوع و تبریدی با ظرفیتهای سرمایشی متوسط و زیاد از این نوع کمپرسور استفاده میشود. استفاده از کمپرسورهای اسکرو به دلیل توان و ضریب عملکرد بالا در ساخت چیلر و سیستمهای رک جهت سردخانهها، بسیار مورد توجه تولید کنندگان قرار گرفته است. شركت دامون مدلهای مختلف کمپرسور اسکرو بیتزر را به بهترين قيمت و با تحویل سریع در سراسر كشور به فروش میرساند. حفاظت موتور کمپرسور اسکرو بیتزر مدل CSH6563-60 از نوع SE-SE1 است که این استاندارد برای موتور های 660 تا 690 ولتی، SE-SE3 می باشد. حفاظت موتور کمپرسور از نوع SE-SE1 است که این استاندارد برای موتور های 660 تا 690 ولتی، SE-SE3 می باشد. این کمپرسورها به وسیله یک موتور سنکرون راه اندازی می شوند و روتور موتور بر روی اسکروی نری قرار دارد و استاتور از طریق گاز ساکشن خنک می شود. This a​rticle was ᠎done  wi th t he help of GSA  Conte nt G en᠎erat or DEMO .

لذا کنترل دور کمپرسور بسیار مهم میباشد.

سنسورهای PTC نصب شده در خط دیسشارژ و موتور در مدول نصب شده در تخته کلمپ با یکدیگر سری می شوند به داخل جهت کنترل قطعه ای به نام SEE1 یا INT69 وارد شده است. در کمپرسورهای اسکرو نیز به دلیل قرار گرفتن کارتر روغن در محفظه دیسشارژ و گاز داغ، دمای روغن بالا میرود. بنابراین روغن های استفاده شده در این کمپرسورهای اسکرو، با ویسکوزیته بالا تعبیه شده اند. لذا هزینه تعویض روغن و شستشوی سیکل تبرید چیلرهای کمپرسورهای اسکرو، در مقایسه با کمپرسورهای دیگر پیچیده تر میباشد. لذا کنترل دور کمپرسور بسیار مهم میباشد. لذا تعمیر نگهداری و راه اندازی انها باید توسط افراد با تجربه بالا با دانش فنی صورت پذیرد. اما در کمپرسور اسکرو با توجه به شرایط کارکرد آن این موضوع کمی متفاوت است و کمپرسور باید متناسب با شرایط فشار ساکشن و دیسشارژ و همچنین کاربری و نوع مبرد این مقدار نسبت تراکم انتخاب گردد. در کمپرسور های اسکرو تا ظرفیت ۹۰ اسب تعداد ۶ نهایتا تعداد ۶ بار در ساعت و در کمپرسورهای ۱۱۰ اسب به بالا تعداد ۴ بار در ساعت باید در نظر گرفته شود.

Check Also

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟

بهترین آنتی ویروس ویندوز کدام است؟ خرید آنتی ویروس , خرید آنتی ویروس, خرید لایسنس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.