ویژگی های مدل کفش اسپرت و ورزشی دخترانه

کفش اسپرت دخترانه

کفش های اسپرت یکی از محبوب ترین انواع کفش در میان دختران است. کفش اسپرت دخترانه برای پیاده روی، انجام فعالیت های روزانه مناسب است و بسیار راحت هستند. دختران بیشتر تمایل دارند کفش اسپرت بپوشند تا کفش مجلسی و پاشنه بلند. زیرا راه رفتن با این نوع کفش راحت تر است و پا تحت فشار نیست. از این رو کفش های اسپرت دخترانه در مدل ها و رنگهای بسیار متنوعی تولید می شوند.

 

به طور معمول هر دختری یک الی دو جفت کفش اسپرت دارد که برای ورزش، پیاده روی، رفت و آمد به دانشگاه یا مدرسه و گردش مناسب است. در زمان انتخاب کفش اسپرت باید نوع کفش را متناسب با نوع استفاده انتخاب کرد تا پا و کمر تحت فشار نباشند. به عنوان مثال برای پیاده روی استفاده از کفش اسپرت تخت و بدون پاشنه مناسب نیست زیرا فشار وارده به پاشنه پا موجب بروز درد در ناحیه پا و کمر می شود.

 

ویژگی های مدل کفش اسپرت

کفش اسپرت دخترانه برای رفت و آمد روزانه و حضور در جمع دوستان و دورهمی ها مناسب است. این نوع کفش یکی از پرطرفدارترین مدل کفش های موجود در بازار است و دختران جوان و نوجوان ترجیح می دهند بیشتر از این نوع کفش استفاده کنند. مهمترین ویژگی های کفش اسپرت دخترانه عبارتند از:

  • کفش های اسپرت به نوعی طراحی شده اند که کمترین فشار را به پا وارد می کنند و در پیاده روی طولانی پا خسته نخواهد شد. به همین علت یکی از مهمترین ویژگی های کفش اسپرت دخترانه طراحی استاندارد و جنس باکیفیت آن است. کفش استاندارد کفشی است که کفی مناسب داشته باشد و کف پا را به طور کامل پوشش دهد. استاندارد بودن کفش موجب می شود تا پا آسیب نبیند.

 

  • کفش اسپرت دخترانه باید زیره مناسب داشته باشد. عاج دار بودن زیره از لیز خوردن کفش جلوگیری می کند. همچنین جنس زیره باید نرم انعطاف پذیر باشد تا فشار وارده به کف پا را مهار کند. زیره با دوام در مقابل سایش مقاوم است و پس از مدتها شکل اولیه خود را حفظ می کند.

 

  • ویژگی دیگر شکل و طراحی کفش است. دختران نسبت به پوشش و استایل خود بسیار حساس هستند و دوست دارند لباس و کفش خود را ست کنند. به همین علت کفش اسپرت دخترانه در رنگ و طرح متنوعی طراحی و تولید می شوند و دختران نوجوان و جوان می توانند به سادگی کفش و لباس خود را با هم ست کنند و استایل بی نظیری داشته باشند.

 

 

انواع کفش اسپرت و ورزشی دخترانه

کفش اسپرت و ورزشی دخترانه از نظر نوع طراحی، جنس، نحوه بسته شدن انواع مختلفی دارد که هر یک کاربرد متفاوتی دارند و برای استایل خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه انواع کفش اسپرت و ورزشی دخترانه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. (اطلاعات بیشتر)

 

  • کفش اسنیکرز: این نوع کفش دارای زیره صاف و پلاستیکی است و برای استفاده روزمره مناسب هستن. اما توجه داشته باشید که به دلیل صاف بودن کفی و زیره، این نوع کفش برای پیاده روی طولانی و ورزش مناسب نیستند.

 

  • کفش مخصوص پیاده روی: این نوع کفش نیز برای پیاده روی و انجام ورزش های ساده و سبک مناسب است. کفش های پیاده روی معمولا جنس بسیار نرم و سبکی دارند و تنها برای پیاده روی مورد استفاده قرار می گیرند. از این کفش معمولا برای ورزش در باشگاه نیز استفاده می شود که سطح زمین صاف است و هیچ ناهمواری یا مانعی وجود ندارد.

 

  • کفش رانینگ: این کفش زیره و رویه مقاوم تری نسبت به کفش پیاده روی دارد و برای دویدن و پیاده روی طولانی مدت مناسب است. البته دقت داشته باشید که این نوع کفش برای انجام ورزش های سنگین مناسب نیست.

 

 

  • کفش اسپرت دخترانه ساق دار: این نوع کفش نیز برای استفاده روزانه و رفت و آمد های روزمره مناسب است و دارای ساق بلند است که قوزک پا را پوشش می دهد. این نوع کفش ها معمولا زیره صافی دارند و برای ورزش کردن و پیاده روی طولانی مناسب نیستند.

 

از دیگر ویژگی های کفش اسپرت دخترانه جنس رویه آن است. جنس رویه ممکن است از چرم مصنوعی، پارچه و دگر مواد پلاستیکی تهیه شده باشد. هر یک از این اجناس دوام و ماندگاری متفاوتی دارند و میزان گردش هوا در آنها متفاوت است. در زمان انتخاب جنس رویه کفش باید نوع کاربرد آن مورد توجه قرار گیرد.

Check Also

رژیم انگور ، رژیمی برای لاغری

  رژیم انگور برای لاغری   فواید و ضررهای رژیم انگور + نحوه صحیح رژیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.